Facebook Google+ Twitter

Sondaż GfK Polonia: PO traci, a mimo to partii ufa 47 proc. Polaków

Kolejny przedwyborczy sondaż poparcia dla partii politycznych przeprowadziła GfK Polonia. Wynika z niego, że gdyby wybory odbyły się dzisiaj, do Sejmu weszłyby tylko cztery partie.

Sonda

Na kogo oddasz swój głos?

 / Fot. Tadeusz KowalskiSondaż przeprowadzono na 1000-osobowej grupie osób pełnoletnich. Nie uwzględniono wahających się i niezdecydowanych.

Zagłosuj w sondażu Wiadomosci24!


Wyniki sondażu nie odbiegają w znacznym stopniu od ostatniego badania sprzed dwóch tygodni. PO straciła 3 punkty proc., a PiS zyskało 3 punkty proc. SLD straciło 1 punkt proc., zaś na granicy progu wyborczego balansuje PSL.


Czytaj także: Sondaż "Gazety Wyborczej": Platforma traci, PSL zyskuje

Wyniki przedstawiają się następująco:
PO - 47 proc.
PiS - 31 proc.
SLD - 11 proc.
PSL - 5 proc.

Poza Sejmem znalazłyby się pozostałe partie: PJN, Ruch Poparcia Palikota, UPR, Prawica RP i Partia Kobiet.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (60):

Sortuj komentarze:

JAN NOWAK
  • JAN NOWAK
  • 21.08.2011 16:50

ten sondaż został przeprowadzony wśród członków PO, członków członków PO i ich rodzin.
Zaskakująco wysokie poparcie PiSu

Komentarz został ukrytyrozwiń
JAN NOWAK
  • JAN NOWAK
  • 21.08.2011 16:47

jędrzej 29.07.2011 16:31
powiadasz, że
jeżeli 5 ooo ooo ooo much siada na gó.... i je to gó.no, to coś w tym musi być?
muchy nie mobą się mylić?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 20.08.2011 23:09

a tak wogóle kto wymyślił czy wyczaił ofe i napędza ustawowo do prywatnych funduszy kto to słyszał zeby państwo spędzało klientów do prywatnych firm to jakas pseudokonkurencja nabijanie kabzy prywatnym firmom za państwowe pieniądze gdzie swoboda wyboru tu rząd dal nogi niech sie sami starają o klientów ja też bym chciał zeby do mojej firmy państwo nagoniło petentów zmuszając ich do kupienia mojej usługi

Komentarz został ukrytyrozwiń
j.k
  • j.k
  • 31.07.2011 20:27

Nie tylko KLICH już dawno powinieni odejśc z rządu (powinni zostać zdymisjonowani przez premiera,szkoda że broni NIEUDOLNYCH MINISTRÓW) - niech leczy Poligłupa-studenci dyskutują - czy premier myślał o PO i PSL ? mówiąc o KRYTYKU i EUNUCHU ? OSTATECZNE WYNIKI WYBORÓW : PIS - 47% , PO - 28% , SLD - 4,05% , PSL - 3,5 % , PNJ - 0,01% , nie pójdzie do wyborów 14% . Nikt tak bardzo nie ignoruje ludzi i tak BARDZO ZADŁUŻA POLAKÓW , jak ten (nie)rząd : PO , PSL - (Śniadek) . Byliśmy cały czas okłamywani , że jesteśmy ZIELONĄ WYSPĄ, a teraz okazało się ,że jesteśmy CZERWONĄ WYSPĄ . Rządy PO i PSL to STRACONY CZAS - tylko OBIECUJĄ ,ale NIC nie robią . Studenci mówią : rząd ,premier,ministrowie,posłowie PO i PSL zachowują się jak SPECJALISCI mętnej wody , niekompetencji , cynizmu , hipokryzji , bezczelnej walki politycznej - ciągłej NAPAŚĆI i opluwania J.KACZYŃSKIEGO oraz około 10 ml. jego zwolenników WYBORCÓW PIS-u , ciągłego obwiniania za WSZYSTKIE PORAŻKI J.KACZYŃSKIEGO i PIS -przypomina to definicję obłędu wg premiera Tuska? Czerwona kartka w WYBORACH dla (nie)rządu PO , PSL . Przyjdzie zapłacić premierowi za : skok na KASĘ przyszłych emerytów -OFE ,nie ujęcie tych pieniędzy w długu publicznym-oszukiwanie ludzi i obciążenie tym długiem całego społeczeństwa w PRZYSZŁOŚCI , stocznię ,za zadłużenie budzetu prawie WSZYSTKICH miast (obligacje,kredyty,... - nie ujęte w długu publicznym ) ,za tragedię Smoleńską , służbę zdrowia , koleje ,drożyznę , za brak walki z ubustwem i bezrobociem , ... , POWODZIE (brak odbudowy wałów,rowów melioracyjnych,...) , ... anarchię,totalitaryzm (Staniszkis)?

Komentarz został ukrytyrozwiń
leszek
  • leszek
  • 31.07.2011 17:54

W lokalach wyborczych POwiedzą platformie -PRECZ -z kłamcami Tuskiem ,KOPACZ,Millerem,Niesiołowskim i resztą POlityków.Wystarczająco dużo narobili szkód i afer, na rozliczenie których nadchodzi czas.Przed odejściem ,jak już Tusk mówi o honorze, to niech powie PRZEPRASZAM POLSKO .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś kto stworzył sondę obok tekstu, nie ma pojęcia o robieniu sond. Sonda niepełna, błędna, niewyczerpująca, wręcz głupia. Myślę, że nawet 20 proc. nie może w niej uczestniczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janek Przywara
  • Janek Przywara
  • 29.07.2011 17:17

Bądzmy wreszcie mądrzy przed szkodą,bo jak do tej pory to zachowujemy się jak masochiści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 29.07.2011 16:31

też uwazam tak po swoich znajomych gdy mówie pis to pukaja sie w czoło albo kręcą kółko na hasło macierewicz coś w tym musi być prawda

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 29.07.2011 16:26

te sondaze to pic poparcie tuska to przynajmniej 70% pisu ja wiem moZe 10 do 15
% cóz pis schodzi do podziemia na wieki amen

Komentarz został ukrytyrozwiń
abst
  • abst
  • 29.07.2011 15:19

Takie paradoksy z tym "zaufaniem" to tylko w Polsce.Kochane SPOŁECZEŃSTWO może wreszcie włączysz swoje szare komórki i zaprzestaniesz dawać sobą żonglować i manipulować !!!!!!!!!!