Facebook Google+ Twitter

Sondaż Homo Homini. Partia Tuska górą, traci SLD, PJN poza Parlamentem

Jak wynika z sondażu Homo Homini, gdyby wybory do Parlamentu odbywały się w ten weekend, wygrałaby je PO z niemal 38-procentowym poparciem. Na PiS głosowałoby niemal 29 proc. wyborców, a na SLD 13,2 proc. uprawnionych do głosowania. Próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze PSL z 6 proc. Poza Parlamentem znalazłaby się PJN.

 / Fot. Piotr Waglowski, domena publicznaMarcin Duma, prezes Instytutu Homo Homini w komentarzu dla polskiegoradia.pl ocenia, że ponowny spadek SLD może być konsekwencją "gry Tuska na lewą nogę". Wg Dumy, PO otwarła się na lewicowego wyborcę, mniej eksponowany jest Jarosław Gowin, więcej nowo budowane lewe skrzydło.

Napieralski o konwencji PO

Bez większych zmian pozostają notowania PO i PiS. Szczyt poparcia dla PiS przypadł na okres rocznicy katastrofy smoleńskiej, aktualnie, jak mówi Duma, "mamy do czynienia z korektą notowań".

Kowal walczy o przetrwanie PJN

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 17 czerwca, na grupie 1100 osób. Frekwencja wyborcza wyniosłaby 59,3 proc. Błąd opracowania wynosi 3 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

Kapifar
 • Kapifar
 • 26.06.2011 13:02

Powiem wam coś ja w wyborach bedę głosował według swojego sumienia nie według sondaży- sondaże kłamią ludzie poprzez media są przekonani że tak jest, głosujmy jak nam dyktuje serce. Sondaże to nic innego jak badanie rynku ,a za takie badanie rynku dotyczące piwa dostałem 70 zł i instrukcje co mam mówic -nie wierzę sondażom

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego Narodu
 • syn tego Narodu
 • 20.06.2011 17:21

Leszek Małkowski Dzisiaj 11:34

Wykształcony i rozumny wcale nie znaczy, że mądry.

świat mediów się dzieli
na mądrych,
na wykształconych i
na tych z TVN-u i GW.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@milo Wczoraj 23:46. Biedny milo nie zauważasz, że dziennikarze z radia Z, Polsatu, TVN czy GW są ludźmi wykształconymi, rozumnymi i jako tacy, żeby być obiektywnymi i uczciwymi, nie mogą powiedzieć nic pozytywnego o krzykaczkach okołokaczyńskich - nie mają podstaw.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jadwiga
 • Jadwiga
 • 20.06.2011 08:20

Obecny Rząd i Po ,za każdą 1 złotówkę sprzeda co w Polsce jest?Zmieniają się tylko stołki.Wyjaśnienie katastrofy Smoleńska,gdzie są skrzynki?Naród Polski czeka na wyjaśnienie ?Nie chowajcie głowy w piasek?Wstyd i hańba ?P.Prezydencie gdzie Polacy będą żyć chyba nie w Polskim kraju - tu nie Moskwa ani Niemcy.Awans za awansem afera za aferą stołki zostają naród milczy.Polsko Obudż się?

Komentarz został ukrytyrozwiń
KK
 • KK
 • 20.06.2011 08:11

http://politika.interia.pl/
POLITIKA to społeczno-strategiczna gra online. To świat, który możesz tworzyć i zmieniać. Tutaj znajdziesz zwolenników swoich poglądów i wspólnie z nimi stoczysz emocjonującą walkę o dobro państwa i jego obywateli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 20.06.2011 06:06

@ molo a tak piszesz do siebie ? Młodzi nie znają pojęcia "komuchy" Mają po 22 lata ,urodzili się w wolnej Polsce ,żyją tu i teraz i oceniają teraźniejszość i z tego wynika ,że wolą PO. Wyczytałem w necie ,że w PiS-e było [w rządzie] około 30 tzw komuchów na stanowiskach podsekretarzy stanu. Tak skoro świt smucisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
molo
 • molo
 • 20.06.2011 05:43

Po to komuchy czerwone barony które kiedyś kierowali pałkami teraz rządzą nami i tak ceny podniosą że tylko popatrzysz sobie jak wygląda i przypomnisz sobie smak.No i mają rozwiązanie w sprawie przedszkoli podniosą ceny za miesiąc do 1tyś i nie będzie problemu z miejscem w przedszkolu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed wyborami obiecane cuda, a potem olewanie. Z małopolski do sejmu i senatu pcha się wielu, co ma dużo brudu na sumieniu i łamanie praw człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
urban
 • urban
 • 20.06.2011 02:32

Plan „B” POpaprańców: jak się nie uda zmachaczyć wyborów po cichu już teraz przymierzają się do wprowadzenia stanu wojennego! B. Komorowski zmienia prawo w tym zakresie! WIĘCEJ NA: http://uczciwa.polityka.salon24.pl/315723,komorowski-szykuje-po-cichu-stan-wojenny

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciekawy
 • ciekawy
 • 20.06.2011 01:52

Jak wynika z sondażu dla dla "Rzeczpospolitej" 70% ma dość rządu Tuska i DLATEGO w innych sondażach preferencji wyborczych zdecydowanie wygrywa PO i Tusk. To jakaś schizofrenia wyborców, czy może raczej kolejny przykład na to, że w swych zleconych manipulacjach sondażowniom już się wszystko pokićkało albo wyborców już otwarcie traktują jak stado ostatnich durniów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.