Facebook Google+ Twitter

Sondaż Homo Homini. PiS depcze po piętach Platformie

Instytut Badania Opinii Homo Homini przeprowadził dla Polskiego Radia sondaż, z którego wynika, że gdyby wybory odbywały się 5 i 6 marca, na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 30 procent Polaków, a na Prawo i Sprawiedliwość 28,4 proc. badanych.

Jarosław Kaczyński / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiNa Sojusz Lewicy Demokratycznej głos oddałoby 16,3 procent badanych, co oznacza, że poparcie dla tej partii wzrosło o 2,2 proc. Spadły natomiast notowania Platformy (o 4,5 proc.) i PiS-u (o 0,8 proc.). Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyłoby 8,9 proc. głosów.

Do parlamentu nie weszłaby Polska Jest Najważniejsza - na partię Joanny Kluzik-Rostkowskiej głosować chce tylko 2,3 procent badanych. Podobnie jest z Ruchem Poparcia Palikota – Nowoczesną Polską, który uzyskałby 0,9 proc. głosów.

Marcin Duma, prezes Homo Homini, twierdzi, że poparcie dla Platformy systematycznie spada. "Porównując wyniki PO z kilku ostatnich miesięcy obserwujemy bardzo powolny, lecz systematyczny odpływ wyborców od Platformy" – mówi dla TVP Info.

Według sondażu, gdyby wybory odbyły się 5 i 6 marca, frekwencja wyniosłaby 52,6 proc.

Czytaj także: SondażTNS OBOP. PO zdecydowanie przed PiS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (62):

Sortuj komentarze:

nllyjZmfdmKgymXkcMP
 • nllyjZmfdmKgymXkcMP
 • 20.03.2012 02:41

/ ileż można mf3wić: " czuję że następnym razem się uda"? Pan wybaczy, ja już tego nie czuję/nie Pan jeden, Kataryna i wielu inycnh ktorych wypowiedzi czytam. Ziobro z Kurskim przyczynili sie do sukcesu partii w 2005 roku, sa wyrazisci, popularni, zdobywaja glosy.Ziobro nawet gdyby wystartowal jako kandydat niezalezny i tak wejdzie do parlamentu, tylko juz pod wlasnym szyldem glosow PIS nie przysparzajac.. Jedno co obserwuje ze strony prezesa to mdle przebakniecia na konferencjach prasowych ktore ida w proznie i stala sukcesywnie prowadzona walka, z powodzeniem zreszta, z czlonkami wlasnej partii. Nie daje sie pokonac Tuska, na tym polu notowane sa znacznie wieksze sukcesy, wystarczy dac "instrukcje" partyjnym pacholkom a ci spelnia kazde zyczenie, oczywiscie w imie karier wlasnych.Ludzie to zaczynaja dostrzegac, ze Kaczynski z wielonurtowego ugrupowania zrobil przechowalnie przedemerytalna , powycinal pokolenie 30-40 latkow i nie ma absolutnie koncepcji jak zdobyc wladze. Kiedys zadano mu to pytanie, widac, ze nie mial pomyslu zadnego, liczy na szczescie, zbieg okolicznosci.cytat czyjegos komentarza z niezaleznej.pl, kto pod nim sie podpisuje teraz?"Co z tego, że PiS ma program podobny do moich przekonań, kiedy nie może ich realizować. Problem w tym, że pisowcy uważają że za samo bycie posłem pisu należy się oddanie na nich głosu. Tymczasem nie ma pracy organicznej w PiS-ie i to skutkuje małą skutecznością. Jeśli w ciągu roku nie zobaczę zmiany w pracy struktur regionalnych to machnę na PiS. Myślę że Panowie wykluczeni z PiS-u mieli na uwadze właśnie brak efektf3w pracy "działaczy".Jak tak dalej pf3jdzie to PiS podzieli los KPN-u."takich opinii jest coraz wiecej, Kaczynski tworzy PIS na wlasne podobienstwo, otacza sie ludzmi miernymi ale wiernymi ktorzy sa wiernym odzwierciedleniem jego woli, punktu widzenia, zobaczycie jaka bedzie skutecznosc takiej partii teraz po usunieciu Ziobro, Kurskiego i Cymanskiego.Mowi sie, ze nie ma ludzi niezastapionych, jesli to prawda to mnie coraz bardziej to stwierdzenie pasuje do niereformowalnego prezesa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hlena
 • Hlena
 • 05.04.2011 15:34

Nie o taką Polskę walczyliśmy,aby takie absurdy miały miejsce w naszej ojczyźnie. Płaca niektórych 400 tyś miesięcznie Robotnik 1 tyś lud góra 2 tyś na miesiąc. Reklama banku który nie płaci odsetek kosztuje 3.5 miliona Majewski.To są niedorzeczne absurdy.To lekceważenie świata pracy.Przyjmowanie na określony czas brak stabilności.Rozpiętość pomiędzy płacami jest absurdalna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Scooter
 • Scooter
 • 12.03.2011 21:30

Do Pana Masłowskiego: Problem w tym, że nasz niemalże 4% wzrost gospodarczy odbywa się w ramach istniejącego niewykorzystanego potencjału, a nie poprzez wzrost potencjału, który jest prawdziwą miarą wzrostu PKB. To oznacza, że za niedługo obijemy się o ścianę. Przy naszych możliwościach, obecnie powinniśmy mieć ok. 7-8% wzrost gospodarczy. Więc 4% wzrostu to nie zysk 4% a strata 3-4%. Proszę o uzupełnienie swojej wiedzy z zakresu ekonomii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JKM ewentualnie PIS
 • JKM ewentualnie PIS
 • 12.03.2011 15:24

levy my Naród przynajmniej nabiał mamy a Ty zostałeś zmierzony, zważony i okazało się że jesteś za miętki żeby podskakiwać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 08.03.2011 12:14

Panie Masłowski ma pan rację, jest coraz lepiej i za to cenią nas na świecie.
Przy okazji mają też niezły kabaret z PiS :)
Czyli w sumie jesteśmy ważnym elementem europejskiego organizmu : pokazujemy jak gonić lepszych i dajemy rozrywkę, bo kabaret von Kartofel jest niezawodny :)
WyNaród, czyli dorosłe chłopaki, jak was tak czytam to odnoszę wrażenie, że nabiał powinniście ogolić i wrócić do przedszkola :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 07.03.2011 19:07

panie masłowski - odpowiadam dla kogo mają znaczenie pana informacje .
DLA PRZEDSZKOLAKÓW. ONI POZOSTAJĄ ŁATWOWIERNI I NIEDOŚWIADCZENI.
duże chłopaki słyszały expose tuska -poniżej fragment
"3. Obniżenie podatków i danin publicznych
5. Pomoc ze strony państwa dla najsłabszych.
6. Ograniczenie deficytu
7. Realizacja koncepcji taniego państwa
8. Decentralizacja władzy
9. Długotrwałe uniknięcie zagrożeń demograficznych
11. Mądre wykorzystywanie funduszy europejskich
12. W przypadku firm należących do Skarbu Państwa - rzetelne wybierania zarządów i rad nadzorczych
13. Obniżenie bezrobocia
16. Dokończenie reformy administracji publicznej
17. Ułatwienie osobom niepełnosprawnym zdobycia wykształcenia i pracy
19. Likwidacja zagrożeń korupcyjnych
21. Likwidacja części dokumentów identyfikacyjnych
22. Wprowadzenie Euro
23. Zahamowanie wzrostu inflacji
24. Cud gospodarczy
25. Wprowadzenie zasady jednego okienka przy zakładaniu firmy
26. Usprawnienie sądownictwa gospodarczego
27. Gospodarka wiedzy / społeczeństwo wiedzy może i musi stać się w Europie polską specjalnością
28. Jawność, przejrzystość i uczciwość przeprowadzania prywatyzacji
30. Wycofywanie biurokracji państwowej z życia gospodarczego
32. Wparcie dla pracowników po 50. roku życia
33. W ciągu kilku lat budżet będzie doprowadzony do stanu bliskiego równowagi
itd i tym podobne bzdety;
zatem nie wysilaj się pan.
DUŻE DZIECI JUŻ PAN NIE NABIERZESZ NA "będzie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

A miało być tak wspaniale. Po zrzuceniu "komunistycznego jarzma", które z Polski uczyniło kraj nędzarzy ( bo przecież w II Rzeczpospolita mlekiem i miodem płynęła), odrodzona Polska Number III, zgodnie z obietnicami panów i pań ze znaczkiem Solidarności ( O Matko Boska!) miała być PRAWA, SPRAWIEDLIWA, EGALITARYSTYCZNA, boć przecież o to walczyło kilka milionów robotników z Solidarności. Z robotników (o tamtym znaczeniu) ślad nie pozostał, tak jak z wielkich socjalistycznych zakładów pracy, a przeważająca większość polaków ledwie wiąże koniec z końcem. I ponieważ nie ma CHLEBA to mamy ciągłe IGRZYSKA zafundowane nam przez PO i PiS, a więc formacje wyrosłe z NSZZ Solidarność, które nam tę CUD KRAINĘ obiecywał. Dzisiejsi Polacy ekscytują się wojenka panów Tuska i Kaczyńskiego i jakoś nie zauważają, że NIE MAJA ONI NAM JUŻ NIC DO ZAOFEROWANIA. Jedyne oferty kierowane są do tych, co już mają więcej od zwykłego szaraka. Nie chce mi się tematu rozwijać, bo kto się tym interesuje, to wie o co chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem czy dla kogoś będzie to miało znaczenie ale niedawno natknąłem się na taka informację:
"Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w raporcie Regional Economic Prospects przewiduje, że polska gospodarka w 2011 r. wzrośnie o 3,9 proc. Polska, obok Estonii i Słowacji, jest najszybciej rozwijającym się państwem regionu. W 2010 r. najszybciej w regionie rozwijała się gospodarka słowacka (4,0 proc.), zaś w tym roku będzie to gospodarka polska".

Komentarz został ukrytyrozwiń
ROZCZAROWANA
 • ROZCZAROWANA
 • 07.03.2011 10:13

MAM NADZIEJĘ ŻE PO JESZCZE BEDZIE SPADAĆ I WRESZCIE ZACZNIE ROBIĆ SIĘ NORMALNIE BO DZIŚ TO NIE WIADOMOCO NAS CZEKA KAŻDEGO DNIA LUDZIE JUŻ TYCH PODWYŻEK NIE WYTRZYMUJĄ A TO JESZCZE NIE KONIEC.MYŚLĘ ŻE PIS WYGRA TE WYBORY I BEDZIE RZADZIŁ SAMODZIELNIE DOPIERO BĘDZIE NORMALNIE I LUDZIE NIE BEDĄ MUSIELI SIĘ OBAWIAĆ JUTRA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 07.03.2011 08:32

Trochę mi szkoda wyborców PiS, ponownie, jak przed każdymi przegranymi wyborami euforycznie podchodzą do iluzorycznego zwycięstwa.
Niepohamowana radość z jakichkolwiek przejawów świadczących o ''wielkim zwycięstwie'' robi na mnie wrażenie.
Ta radość jest tak ogromna i rodzi tak wielkie nadzieje. Zaczyna mi się więc robić przykro, że są one płonne.
Ponownie zostanie tylko żal, płacz i rozczarowanie. Wyobrażam sobie jak trudno będzie po raz kolejny z tym żyć.....ale za ileś tam lat ponownie będą wybory ! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.