Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24927 miejsce

Sondaż Homo Homini: PiS miażdży PO. Wyprzedza partię Tuska o 13 procent

Według sondażu przeprowadzonego przez Homo Homini partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedza obecnie Platformę Obywatelską aż o 13 punktów procentowych. Donalda Tuska źle ocenia 71 procent respondentów.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaGdyby wybory odbyły się dziś, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Na PiS zagłosowałoby 34 procent Polaków. Platforma Obywatelska znalazłaby się na drugim miejscu. Według sondażu Homo Homini, przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski, zagłosowałoby na nią 21 procent respondentów.

W Sejmie znalazłyby się także: SLD (15 procent głosów) i PSL (6 procent). Ruch Palikota i Solidarna Polska znalazłyby się poza parlamentem.

Pracę Donalda Tuska źle ocenia aż 71 procent respondentów, a 32 procent Polaków nie jest zadowolonych z Bronisława Komorowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (50):

Sortuj komentarze:

@ Magda Wieczorek
"A takie zdanie, wydawałoby się w poważnej dyskusji, po prostu zwala z nóg.- Gdyby Kaczyński zaczął realizować swoje wizje, to przynajmniej dorżnie wszystko do reszty i dopiero po nim może dożyję normalności.. -To tak jakbyśmy aktualnie mieli się z czego cieszyć."

Pani Magdo, pani pierwszej to powiem, Marek Chorążewicz ma rację...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu, jest Pan jak najbardziej świadomym i niezasługującym na krytykę w tak szacownym miejscu (W24) "człekiem poczciwym"...
Przeto kłaniam się Panu czapką do ziemi... :)
Przepraszam za złośliwość zawartą w moim komentarzu, to było silniejsze, niż ja sam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Andrzej Chorążewicz
Pana nie sposób zrozumieć... pisze Pan, że ja bredzę, a potem powtarza właściwie to co ja napisałem... ja wiem, że słońce mocno przygrzewa, ale szanujmy się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To, że Kaczyński nie zrealizuje tych postulatów, to mam również taką samą pewność jak Pan. Był już taki, co obiecywał złodziei "puścić w skarpetkach" i puścił...? Wręcz odwrotnie. Jego populistyczne działania doprowadziły do tego, że ci "złodzieje" mogli - najczęściej zgodnie z polskim prawem - wywieźć te zagrabione dobra w bezpieczne miejsca.

Natomiast obrońców ekipy Tuska zachęcam do przeczytania jego pierwszego expose, to może im oczy się otworzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, ta łatwość zrozumienia odnosiła się tylko i wyłącznie do solidaryzmu, który choćby w minimalistycznej postaci, powinien istnieć. Nie zaś do całego systemu ochrony zdrowia, bo ten jest bardzo skomplikowany.

I jeżeli mówimy o minimalistycznej wersji solidaryzmu, to nie można tego łączyć z socjalizmem i innymi lewicowymi, pewnie bardziej skrajnymi, doktrynami. Pełny liberalizm, jak każda doktryna społeczno-polityczna, jest tylko modelem doskonałym. Dany ustrój czy system zawsze jest pochodną przynajmniej dwóch myśli. Może być w proporcji 90 do 10 na korzyść jednej z nich, ale nigdy nie 100 do 0. Co nie oznacza, że nie można dążyć do tego.

I a propos tego co Pan wspomniał o maszynek do zarabiania. To są socjalistyczne wynalazki... rozbudowany system norm, kontroli, urzędów... i właśnie to nam funduje od początku swoich rządów Donald Tusk. To nie jest tak nośne jak podnoszenie podatku najbogatszym czy rozbudowana polityka społeczna, ale nie zmienia to faktu, że PO po chichu wprowadza sporo socjalistycznych idei. I dlatego Kaczyński jest dla mnie równie lewicowy w gospodarce co Tusk. A może i Tusk bardziej. Dlaczego?

Bo tak mocno się ślini do Unii Europejskiej, opowiadając się za Europą regionów - co samo w sobie jest mocno lewicowe. A do tego jak spojrzymy na UE, to nawet ktoś kogo niewiele interesują doktryny polityczne widzi, że Unia to jest socjalizm w czystej postaci.

Absurdalne prawo, które dotyczy wszystkich sfer naszego życia (nawet to, jakie lusterka ma mieć zamontowane ciągnik leśny i że mają być one różne, od ciągnika polnego). Rocznie powstaje około 7 tysięcy aktów prawa unijnego! UE narzuca limity, ograniczenia, każe Węgrom unowocześnić flotę morską, której oni nie posiadają i grozi im za to karą. Przyznaje państwom bez dostępu do morza limity na połowy ryb morskich... i chce sterować wszystkim z Brukseli.

A co do Kaczyńskiego to jednak za przesadę uważam, że jak dojdzie do władzy do wszystko dorżnie. Dwa lata jednak rządził i pod względem gospodarczym wszystko wyglądało poprawnie. A może nawet dobrze. Kaczyński niektóre postulaty lewicowe używa populistycznie, dla zdobycia poparcia. Ja jestem niemal pewny, że większości z nich nie zrealizuje. Pokazały to lata jego rządów. I to jest generalnie dobra nowina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, a jak można odczytywać bredzenie "poważnego polityka" o wprowadzeniu "karnych podatków" dla przedsiębiorców? Toż to są nie pierwsze i chyba nie ostatnie oznaki braku zdrowego podejścia do spraw gospodarki, żywcem wyjęte z socjalizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu nie staram się bezsensownie walić głową w mur :))))A takie zdanie, wydawałoby się w poważnej dyskusji, po prostu zwala z nóg.- Gdyby Kaczyński zaczął realizować swoje wizje, to przynajmniej dorżnie wszystko do reszty i dopiero po nim może dożyję normalności.. -To tak jakbyśmy aktualnie mieli się z czego cieszyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Łukaszu Wolski.
Stać mnie na więcej, niż się Panu wydaje...
Rzeczywiście.
Czy z tego coś mamy?
Chyba nie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chirurgia plastyczna to szeroka specjalizacja .
Gdyby pan chciał wstawić sobie implanty cycków to nie zrefunduję .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Łukasz Wolski Dzisiaj 16:35

"(...)liberalizm w służbie zdrowia jest niemożliwy, stąd najubożsi zawsze powinni mieć zagwarantowane świadczenie zdrowotne. Takie trudne do zrozumienia?"

Panie Łukaszu, po wielu latach obserwacji "służby" a teraz ochrony zdrowia powiem krótko - dla mnie trudne.

Dlaczego? Ponieważ łatwo można "wytrząsać się" z punktu widzenia solidaryzmu społecznego, socjalistycznego czy jak tam kto woli komunistycznego podejścia do życia, ale ta szlachetność kończy się na wystawionym rachunku końcowym do zapłacenia.

Co to znaczy "zagwarantowane"? Każda gwarancja kosztuje.
Aczkolwiek tworzenie "maszynek" do zarabiania administracja ma opanowane do perfekcji (opłaty skarbowe, płacenie za każde zaświadczenia do każdego celu (w zdrowiu tylko jeszcze są za darmo!), parkomaty, różnorodne bezsensowne opłaty, itp.) To taka dygresja.

Świat niestety tak jest ułożony, że nic nie istnieje za darmo. Nawet wiara w Boga jest kosztowna. Wbrew pozorom płacić musimy nawet za powietrze... do oddychania...
NIE MA NIC ZA DARMO!

A kto ma ustalać - według Pana - kryteria rozpoznawcze do uznania kogoś za najuboższego? Myśli Pan, że to proste zadanie? GUS ma to robić? Sąd? ZUS? A może jakieś nowo powołane ciała społeczne?

Zgadzam się natomiast z Panem, że Kaczyński jest bardziej socjalistyczny niż Tusk. A SLD przy jego zamierzeniach, to mały pikuś...

Teraz po latach rozwalania całej pozostałości pokomunistycznej naprawdę trudno jest sklecić sprawnie działający system emerytalno-rentowy nawet dla obecnie korzystających, nie mówiąc już o tych którzy będą za chwilę z niego chcieli skorzystać. Od Balcerowicza po Rostowskiego nikt nie zaproponował budowy systemu, który byłby zdolny obsłużyć Polaków w miarę uczciwie. Wszystkie pieniądze z prywatyzacji zostały przefikane... zamiast tworzyć zdrowy od podstaw system emerytalny, który nie byłby teraz balastem budżetu. A co robiono najpierw? Banki "ratowano"... bo niewyedukowanym finansowo Polakom wodę z mózgu robiono twierdząc, że banki, to krwiobieg gospodarki i dlatego w nie wkładano olbrzymie sumy, żeby ktoś zechciał je przejąć... Zresztą z wieloma przedsiębiorstwami robiono tak samo.

Dziś, od 1989 roku, wielu młodych ludzi byłoby już w zdrowym systemie emerytalno-rentowym i nie mieliby poczucia, że teraz będą musieli na "dziadów" pracować. Nie mówię już o gadaniu głupot na ten temat (jeszcze nie tak dawno) przez obecną ekipę. Teraz dopiero mówią otwartym tekstem, że będzie bryndza.

Uff... Wcale nie jest to wszystko teraz takie proste, jak się wielu osobom wydaje.

Gdyby Kaczyński zaczął realizować swoje wizje, to przynajmniej dorżnie wszystko do reszty i dopiero po nim może dożyję normalności...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.