Facebook Google+ Twitter

Sondaż Homo Homini: PiS zwiększa przewage nad Platformą

W najnowszym sondażu Homo Homini zrealizowanym na zlecenie Wirtualnej Polski, Prawo i Sprawiedliwość zwiększyło przewagę nad Platformą Obywatelską. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 32% respondentów. Na PO 24 procent.

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości rośnie. 4 partie w Sejmie. / Fot. By Aargambit Autor: Reporter Dziennik Internetowego http://lublin.com.pl (wydawca: AAR Gambit) (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/liW stosunku do sondażu sprzed dwóch tygodni, PiS zyskał trzy punkty procentowe. Na największa opozycyjną partię w Sejmie zagłosowałoby 32% Polaków, co przełożyłoby się na 199 mandatów poselskich. Platforma Obywatelska także zyskała, jednak zaledwie jeden punkt procentowy i jej notowania oscylują na poziomie 24%.

Do Sejmu z wynikiem 12 procent (spadek o jeden) weszłoby SLD, a także Polskie Stronnictwo Ludowe - 5% (także spadek o jeden). Poniżej progu wyborczego znalazła się Polska Razem Jarosława Gowina - 4%. Taki sam rezultat uzyskał Twój Ruch. Dalej znalazł się Kongres Nowej Prawicy (2 proc.) oraz Solidarna Polska (1 proc.).

Sondaż Homo Homini dla WP.PL (5.02.2014)

Prawo i Sprawiedliwość 32% (199 mandatów)
Platforma Obywatelska 24% (152)
Sojusz Lewicy Demokratycznej 12% (77)
Polskie Stronnictwo Ludowe 5% (32)

Polska Razem Jarosława Gowina 4%
Twój Ruch 4%
Kongres nowej Prawicy 2%
Solidarna Polska 1%

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.