Facebook Google+ Twitter

Sondaż Homo Homini. PO: 33,2 proc., PiS: 31 proc.

PiS dogania Platformę - tak wynika z najnowszego sondażu Homo Homini. Gdyby wybory odbyły się w lutym, Platforma Obywatelska uzyskałaby 33,2 proc., a PiS 31 proc. głosów.

Sondaż został zlecony przez gazetę Super Express. Wyniki te wyraźnie pokazują, że partia Donalda Tuska słabnie. Oprócz PO i PiS-u w Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie: SLD z 14,9 proc. poparciem i PSL, na które zagłosowałoby 6,4 proc obywateli. Poniżej progu (który wynosi 5 proc.) znalazła się PJN, uzyskując 4,7 proc głosów, a także Ruch Poparcia Janusza Palikota.

Ze wzrostu swoich notowań cieszy się PiS. Jak mówi Arkadiusz Mularczyk z PiS, Polacy zauważają niewywiązywanie się Platformy z obietnic. Wszystko drożeje, a konflikt polityków trwa. Wg niego "nic dziwnego", że wyborcy głosują na PiS, które docieka prawdy o Smoleńsku i naciska na rozwiązywanie zagadnień związanych z problemami społecznymi najbiedniejszych.

Platforma Obywatelska zdaje sobie jednak sprawę ze swoich błędów i zaznacza, że umie wyciągać wnioski ze swojego postępowania. Jak podaje Super Expressowi politolog, prof. Kazimierz Kik, sondaż pokazuje, że PO ma przewagę nad PiS-em, ale już nie dominuje.

Czytaj też: Sondaż Homo Homini. Wzrasta poparcie dla PO i PiS, maleje dla SLD

Dla porównania:
Sondaż z 12 lutego
Sondaż OBOP z 23 lutego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (43):

Sortuj komentarze:

jędrzej puchacz
  • jędrzej puchacz
  • 25.04.2011 19:30

homo homini sondowało już wybory ijak

Komentarz został ukrytyrozwiń

* "Dlatego od dawna ja też nie mam telewizji" ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, wciąż "chodzi" za mną myśl że jesteśmy robieni w durnia, a PO i PiS są w "cichej" koalicji...w celu wykończenia opozycji pozaparlamentarnej. Taka abstrakcja, dla odetchnienia.

Póki nie będzie jednak tej ordynacji jednomandatowej (nie łudzę się że to jest cudowny lek), to wciąż będziemy mieć przy wiejskiej tych bmw-eków.

W czasach informatyzacji, poza tym nie potrzeba żadnej oddzielnej grupy reprezentantów do władzy. Choć przyznam że boję się tego pomysłu, bo wiadomo że głupota umie się rozszerzać na większe grupy niż rozsądek (jeśli nie mądrości) i ta właśnie głupota jest języczkiem uwagi politycznej, wynosząca rządzących na piedestały. Dlatego od dawna nie ja też nie mam telewizji. :-)

Pozdrawiam,

Komentarz został ukrytyrozwiń

I dobrze. Też jestem za tym, żeby drugi kierunek był płatny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze nie pojawili się na rynku wszyscy gracze. I mogą sporo zamieszać tym razem. Mam taką nadzieję, że ludzie odrzucą matolstwo i własną głupotę, że w końcu pognają dotychczasowych oszustów. Bo w jakąż durnotę można jeszcze uwierzyć. A zaczęło się od 100 milionów. Pamiętacie: ponad dwadzieścia lat temu. I wciąż Ci sami nas uwodzą i naśmiewają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra stawiajcie dalej na Bronka Donka itp to zobaczycie co będzie !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 27.02.2011 22:13

I bardzo dobrze! Są tacy, co muszą płacić za pierwszy :) To uczciwe ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za 2 kierunek bedziemy musieli płacic !

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co obiecywali? Obiecywali zniżki na pkp 50%, i jakoś dali. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obiecywali Bóg wie co nam studentom ,a teraz cicho Bronek pewnie już nic nie pamięta ...!Ale właśnie my za to teraz podziękujemy !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.