Facebook Google+ Twitter

Sondaż Homo Homini. PO i PiS bez większych zmian

PO może liczyć na 31 proc. poparcia, Prawo i Sprawiedliwość na 27. Dalej plasuje się SLD z 16-procentowym poparciem i PSL, na które wskazało 7,5 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Instytutu Homo Homini dla Polskiego Radia. PJN mógłby uzyskać 5, a Ruch Poparcia Palikota 3 procent.

Wg Homo Homini, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w tym tygodniu, frekwencja wyniosłaby 52 procent.

Bartłomiej Biskup, politolog, który dla Polskiego Radia skomentował wyniki sondażu, wyjaśnił, że ich stabilność w stosunku do minionego tygodnia wynika z braku spektakularnych zdarzeń na arenie politycznej, które mogłyby zmienić preferencje wyborcze.

5-procentowe poparcie dla PJN pozwala temu ugrupowaniu mieć nadzieję na wejście do parlamentu, a najbardziej stabilne poparcie dla PiS, wynika z tego, że partia ta adresuje swe działania do bardzo konkretnego elektoratu.


Jak ocenia politolog, ponieważ reakcje opinii publicznej są przesunięte w czasie, więc na wynik sondażu nie wpłynęły jeszcze ostatnie informacje dotyczące śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Sondaż przeprowadzono 18 lutego na grupie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

@Roman uważam że jeszcze trochę wody za uszy PO musi się nalać każdy dzień przybliża ich do klęski. Termin musi być konstytucyjny niech już nie kombinują

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grant
  • Grant
  • 20.02.2011 11:57

SŁOWO "komunista" pochodzi od słowa "komuna " czyli wspólnota . W tym sensie w komunach , czyli w zorganizowanych grupach żyje większość zwierząt , a i społeczeństwa w okresie przed powstaniem niewolnictwa żyły właśnie w komunach. Nawet dziś w grupach zorganizowanych na wzór komun żyją górale Kaukazu, Pamiru , plemiona w dżungli amazońskiej, na pustkowiach Afryki i wszędzie tam ,gdzie nie wykształciło się państwo lub nie jest lokalnej społeczności potrzebne. W komunach , czyli w plemionach żyli Indianie w Ameryce płd i płn. Zatem komuny nie wymyślili marksiści, są one naturalnym zjawiskiem w procesie cywilizacyjnego rozwoju człowieka. W lewicowej , socjaldemokratycznej teorii rozwoju społecznego państwo jest postrzegane nie tylko jako aparat który organizuje życie zbiorowe ludności, ale także jako aparat przemocy i ucisku grupy rządzących nad resztą społeczeństwa. Tak rozumiane państwo służy także do wykorzystywania zdobytej władzy politycznej do zapewnienia panowania ekonomicznego nad resztą społeczeństwa. Klasyczny przykład takiego właśnie państwa mamy dziś. Oczekiwanie społeczeństwa są zatem rozbieżne z celami ideowymi rządzącej partii i ta partia nigdy nie będzie ich oczekiwań realizowała, nawet za cenę jej upadku, bo nie tym grupom społecznym służy. Dlatego pospiesznie młode wilczki dzikiego dziewiętnastowiecznego liberalizmu (PJN, RPP) przygotowują się do przejęcia pałeczki na wypadek niepowodzenia tego rządu. Niektórzy podczepiają pod to problem OFE. Przecież OFE to dziecko dzikiego polskiego liberalizmu, które doprowadziło nasz kraj i społeczeństwo na skraj bankructwa i dla dobra tego społeczenstwa powinny zostać jak najszybciej zlikwidowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Roman- oby twoje słowa zamieniły się w złoty pył po Partii Miłości

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek Kramarz
  • Mirek Kramarz
  • 20.02.2011 10:29

Levy - nawet lud nie głosuje na SLD. Głosowanie na SLD w XXI wieku to anachronizm i obciach na cały świat!!!Słowo komunista wypowiedziane w Anglii czy Francji budzi uśmiech politowania !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@levy
Z tonącego okrętu "szczury" będą ociekać aż się będzie "kurzyć". Sądzi p. że posłowie PO będą stać "murem" za Tuskiem wiedząc że maja nikłe poparcie społeczne? Bzdura ! Jest to typ ludzi którzy zawczasu będą szukać "przestrzeni życiowej". P. levy tu nie ma czego bronic to już upadło !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja pamiętam UW....PO to jest dokładnie to samo tylko pod inną nazwą...Też się rozwali tak samo jak UW , a oprzez kogo UW się rozwaliła? G. Schetyna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 20.02.2011 10:04

Oczywiście, że wykształcenie nie gwarantuje, populizm wyborców jest istotniejszy. Tylko pupile ludu są w stanie zaistnieć. Lud nie za mądry głosuje na PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 20.02.2011 09:59

Panie Konopka litości :) Szerzy pan defetyzm.
Rząd upada, jak traci większość w sejmie, nie w notowaniach statystycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Seria ostatnich badań sondażowych pokazuje gwałtownie topniejący elektorat Platformy.Zbliża się do punktu po przekroczeniu którego nastąpi całkowity upadek tej formacji i oczywiście rządu Tuska.Tym punktem będzie ( niewykluczone że już to się stało) spadek notowań PO poniżej wyniku PIS.Niewykluczone że odbędą się wcześniejsze wybory parlamentarne. Pewne ruchy na scenie polityczne świadczą że jest coś na "rzeczy" i taki scenariusz brany jest pod uwagę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
notariusz
  • notariusz
  • 20.02.2011 08:58

DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PLATFORMY

Polska zasługuje na cud gospodarczy

1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki , zwiększymy emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki ? wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną , zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.