Facebook Google+ Twitter

Sondaż Homo Homini: PO i PiS lekko w górę, SLD i PSL bez zmian

Instytut Badania Opinii Homo Homini przeprowadził dla Polskiego Radia Sondaż, z którego wynika, że PO cieszy się poparciem 32,9 proc. respondentów, a PiS 27,4 proc. z nich.

 / Fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl/Domena publicznaZarówno PO, jak i PiS zyskały w sondażu. Nie zmieniło się poparcie dla SLD i PSL. Te partie popiera odpowiednio 17 i 7 proc. respondentów.

PJN nie przekracza nadal progu wyborczego i może liczyć na 2,5 proc. poparcia. Ruch Poparcia Palikota - Nowoczesna Polska wybrałoby tylko 0,5 proc. badanych. Jest to wynik gorszy niż dla Krajowej Partii Emerytów i Rencistów, wskazanej przez 1,5 proc. ankietowanych. Frekwencja w wyborach wyniosłaby 53,8 proc.

Sondaż miał miejsce 6 maja. Wzięło w nim udział 1100 osób.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Raxell
  • Raxell
  • 05.06.2011 07:40

Z jakiej bazy danych korzysta Homo Homini? Podejrzewam ze to sondaz telefoniczny i wyniki z takiego badania sa opatrzone min 15% bledem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
  • elza
  • 09.05.2011 21:34

A w Rzepie jest nowy sondaż -PO -45 PiS- 33 % PjN -O [BIDA]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 09.05.2011 02:42

@ROJA
Oj coś niezdrowego się roji w tej głowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 08.05.2011 19:37

Z cyklu "mam marzenia " Marzę aby za mojego życia PiS nie doszedł do władzy - po mnie choćby potop!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ROJA
  • ROJA
  • 08.05.2011 17:56

MOI DRODZY TYLKO PIS MOZE DAĆ NAM BEZPIECZEŃSTWO I DOBRE DALSZE ŻYCIE.TAK ŻE NIE STWARZAJMY SOBIE SAMI PROBLEMÓW I NIE OCZERNIAJMY SIĘ WZAJEMNIE.ZA RZĄDÓW PIS LUDZIOM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ I SPOKOJNIEJ A CO DZISIAJ SIĘ DZIEJE TO WSZYSCY WIDZIMY

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz Krzemiński
  • Grzegorz Krzemiński
  • 08.05.2011 16:36

Czy mogę wypisać się z tego kraju?
Jak ma być koalicja PO z SLD to ja chcę zrezygnować z obywatelstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leon
  • Leon
  • 08.05.2011 16:05

Ostatnio jedyny dominujący sondaż. Od dwóch, trzech tygodni nie widziałem sondażów Rzeczpospolitej i Gazety Wyborczej, gdzie PO miało miedzy 41 a 50 %. Pewnie zrozumieli, że ośmieszają się takimi danymi. P.S. W wyborach prezydenckich sondaż Polskiego radia okazał się najbardziej wiarygodny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek
  • Jacek
  • 08.05.2011 13:34

Zycze Wam wszystkim szczescia ! Czeka nas jednak przez najblizsze lata koalicja PO z SLD.Tusk cudotworca i Napieralski populista.Wspanialy duet !Liberalowie z komunistami.Kochani,czekaja nas ciezkie czasy.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robotnik
  • Robotnik
  • 08.05.2011 11:04

Róbmy wszystko, aby doprowadzić do obwodów jednomandatowych i zakazu finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Wzorem większości stowarzyszeń, np.: Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, Polski Związek Łowiecki, Polski Związek Wędkarski, Polski Związek Motorowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jansta
  • jansta
  • 08.05.2011 10:08

Najwyższy czas aby PSL zniknęło ze sceny politycznej.Oni tylko mieszają w głowach mieszkańców wsi,których ogłupiają różnymi wypowiedziami,najbardziej to robi pan Pawlak,który zasiada w parlamencie prawie dwadzieścia lat.Każde długie posiadanie władzy deprawuje człowieka.Uważam,że sprawowanie władzy powinno być ograniczone do dwuch kadencji najwyżej.