Facebook Google+ Twitter

Sondaż Homo Homini. Spada poparcie dla PiS, rośnie dla PO i SLD

W stosunku do wyników sprzed tygodnia Prawo i Sprawiedliwość straciło 2,4 pkt. proc. poparcia. Platforma Obywatelska zyskała 3,1 pkt. proc. a SLD 1,5 pkt. proc. W świetle nowego sondażu do Sejmu nie dostałyby się PJN i Ruch Poparcia Palikota.

Donald Tusk - zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Radek PietruszkaKomentując sondaż zamówiony przez Polskie Radio, Marcin Duma z Instytutu Homo Homini ocenił, że odbicie PO ma charakter wyłącznie chwilowy. "Obserwujemy skoki poparcia PO, ale jeśli spojrzymy na wyniki Platformy od czasu wyborów prezydenckich, przekonamy się, że jest to trend spadkowy - powiedział ekspert.

Wyniki sondażu sprzed tygodnia - porównaj

Odnosząc się do wzrostu poparcia dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Duma wyjaśnił, że 1,5-punktowy wzrost partia zawdzięcza "systematycznej polityce informacyjnej" oraz "złagodzeniu tonu wobec Kościoła i spraw obyczajowych". "Partia chce pokazać wyborcom trochę bardziej liberalne oblicze, broniąc jednocześnie socjalnych interesów wyborców i na tym wygrywa" - ocenił analityk.

W świetle wyników sondażu, obok PO, PiS i SLD do Sejmu dostałoby się także Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 7,4 proc. Z perspektywą przegranej powinny się natomiast liczyć: Polska Jest Najważniejsza (3,8 proc.), Ruch Poparcia Palikota (1,6 proc.), Krajowa Partia Emerytów i Rencistów (1,3 proc.), LPR (0,7 proc.) oraz Prawica Rzeczpospolitej i UPR (po 0,5 proc.)

Jak ponadto wynika z badania Instytutu Homo Homini, frekwencja wyborcza powinna sięgnąć 56,1 proc. uprawnionych. 37,6 proc. badanych zadeklarowało, że nie weźmie udziału w głosowaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

wojsik
 • wojsik
 • 21.04.2011 17:57

Modlitwa rozsądnego Polaka :
OD POWIETRZA GŁODU i ...rządów PiS-u z Kaczyńskim na czele
ZACHOWAU NAS PANIE !!!

- POWIETRZE- tak w sredniowieczu nazywano epidemie ospy,dzumy,tradu lzb grypy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MAJA
 • MAJA
 • 15.04.2011 17:06

MOŻECIE SOBIE PISAĆ CO CHCECIE A JA WIEM JEDNO TYLKO PIS MOŻE POLSKE I POLAKÓW WYPROWADZIĆ NA PROSTĄ.ZA ŻADNEGO RZĄDU NIE BYŁO TAKIEJ NIENAWIŚCI JAK ZA PLATFORMY.TO LUDZIE CHORZY Z NIENAWISCI CIAGLE ATAKUJA A ZGANIAJĄ NA INNYCH.LUDZIE NIE BARANY I WIDZĄ CO SIĘ DZIEJE.TAKA JEST PRAWDA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
 • krzysiek
 • 14.03.2011 21:09

Kto wierzy w sondarze?
One nie sprawdzają ale mają budować opinię społeczną!

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 13.03.2011 00:36

Grabski - pora zmienić dostawce lub brać połowe

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 12.03.2011 23:15

Szanujcie PIS-gdyby znikł,pozostanie światłemu narodowi walczyć z kułakami-walka fizycznie nie do wygrania/prz.Stokłosa/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karol Jerke
 • Karol Jerke
 • 12.03.2011 19:50

Malwersacje i ogłupianie narodu zwłaszcza gdy w tle są rekordy cenowe Tuska cukru i paliwa nie mówiac o innych artykułach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
spirytus movens
 • spirytus movens
 • 12.03.2011 18:03

mnie się kojarzy zawsze z homo-sowietikus i wszystko jasne-

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Tercjak
 • Ryszard Tercjak
 • 12.03.2011 17:55

Mimo wszystko Platforma,cała reszta to na razie czysty populizm,z wyjątkiem PiS,-to idiotyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdzislaw Anonim
 • Zdzislaw Anonim
 • 12.03.2011 16:54

Zaywazyliscie, ze ten sondaz przeszedl praktycnzie bez echa na wszystkich wiekszych portalach interentowych tj. wp, onet czy Interia ? Za tydzien okaze sie, ze poparcie dla Platformy spadnie o 1% i od razu wielki naglowek na WP : "Dramatyczny spadek poparcia dla PO". Pan "ekspert" Marcin Duma tez sie niesamowicie osmiesza. Trend spadkowy ? Poparcie dla PO wg Homo Homini wynosilo juz 33% kilka miesiecy temu, tylko wtedy PIS mial 23% i nikt sobie z tego nic nie robil. Jedyny trend jaki mozna bylo zaobserwowac kierujac sie tylko sondazem Homo Homini, to wzrost poparcia dla PISu z 23% do nawet 31% spowodowany ujawnieniem raportu MAK. Nie mniej jednak w ostatnich tygodniach te negatywne emocje zaczely opadac i adekwatnie do tego opada poparcie dla partii Kaczynskiego. Poparcie dla PO utrzymuje mniej wiecej staly poziom. Wahniecia o 1 czy 2% sa spowodowane bledem statystycznym, a nie zmiana preferencji wyborczych elektoratu PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

<<Komentując sondaż zamówiony przez Polskie Radio, Marcin Duma z Instytutu Homo Homini ocenił, że odbicie PO ma charakter wyłącznie chwilowy."Obserwujemy skoki poparcia PO, ale jeśli spojrzymy na wyniki Platformy od czasu wyborów prezydenckich, przekonamy się, że jest to trend spadkowy - powiedział ekspert.">>
@123, kaz et consortes, rozumiem, że temu też nie należy dowierzać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.