Facebook Google+ Twitter

Sondaż Homo Homini: wzrost PO, spadek SLD. Przez Arłukowicza?

Wolę głosowania na PO zadeklarowało 35,3 proc. ankietowanych; jest to wzrost o 2,4 pkt. proc. w stosunku do zeszłego tygodnia i o 4 pkt. proc. względem badań sprzed dwóch tygodni. Poparcie dla PiS pozostaje na poziomie sprzed tygodnia i wynosi 27,7 proc. Wyraźny spadek notuje natomiast SLD.

Posłowie Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz (L) i Jarosław Gowin (2L) rozmawiają z posłankami KP Polska Jest Najważniejsza Elżbietą Jakubiak (2P) i Joanną Kluzik-Rostkowską (P) podczas posiedzenia Sejmu / Fot. PAP/Radek PietruszkaSondaż przeprowadzony 13 maja przez Instytut Homo Homini na zlecenie Polskiego Radia na reprezentatywnej dla ogółu Polaków grupie 1068 osób wskazuje, że w stosunku do poprzedniego tygodnia notowania SLD spadły aż o 4 pkt. proc. Sojusz Lewicy Demokratycznej cieszy się obecnie poparciem 13,2 proc. wyborców.

Czytaj też: Bartosz Arłukowicz pełnomocnikiem premiera Tuska ds. wykluczonych

Komentując wyniki badań, prezes Instytutu Marcin Duma powiedział, że spadek notowań SLD to konsekwencja odejścia z Sojuszu Bartosza Arłukowicza oraz pogłosek o możliwych kolejnych politycznych transferach. Ekspert wskazał ponadto, że na odpływ poparcia z SLD do PO oddziałała także decyzja rządu o walce z pseudokibicami. Prezes Instytutu Homo Homini zaznaczył przy tym, że polityczny potencjał tej decyzji wyczerpie się, jeśli przedsięwzięte przez rząd sposoby walki z chuligaństwem na stadionach nie przyniosą efektów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Weteran
 • Weteran
 • 15.05.2011 15:44

W żadnym wypadku nie można dopuścić do władzy PO .Już Rosja i inne kraje z Uni kombinują by zablokować nam gaz łupkowy. Ten rząd nie potrafi dbać o nasze interesy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
 • john
 • 15.05.2011 12:53

unia wolności-liberały i co wyszło?
sld - chcieliśmy powrotu , a co wyszło?
aws - lepper i giertych , to były jaja.
pis - szkoda słów
p.o. - znów liberały
BISMARCK KANCLERZ NIEMIEC - DAJCIE POLAKOM WOLNOŚĆ,A ZOBACZYCIE ŻE SAMI SIĘ WYKOŃCZĄ.
kto by przypuszczał,że te słowa okazały się prorocze

Komentarz został ukrytyrozwiń
Figaro
 • Figaro
 • 15.05.2011 08:32

Takie bzdury piszecie ze strachu przed rosnącą w siłę lewicę. Lewica nadchodzące wybory wygra i będzie tworzyła rząd. Raz na zawsze odsunięci zostaną od władzy liberałowie spod znaku Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej i nawiedzeni misjonarze z PIS-u. Przyjdzie jeszcze taki czas że odpowiedzą przed narodem za zdewastowane państwo i zawiedzione nadzieje milionów wyborców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
 • ela
 • 15.05.2011 06:10

co tam sondaże ,najważniejszym celem jest nie dopuscić PiS-u do władzy. To takie oszołomstwo jak Braun, Kobylański ,Rydzyk ,SSakiewicz ,którzy liczą ,że Kaczyński znów sypnie publicznym groszem jak to było 2005-2007.Kupił propagandistów i zamawia tzw artykuły sponsorowane- hańba!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Altanis
 • Altanis
 • 14.05.2011 12:49

Homo Homini to katolicki sondaż to czego tu oczekiwać???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
 • Oświecony
 • 14.05.2011 10:11

Ludzie, proszę nie dajmy się zwariować. Ja nie wierzę by sondaże tak się zmieniały pod wpływem ruch takiej płotki jak Arłukowicz. Kiedy ta czwarta władza przestanie nami manipulować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.