Facebook Google+ Twitter

Sondaż: Kampania wyborcza do PE nie była przekonująca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-28 20:08

Kampania prowadzona przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego nie była wystarczająco przekonująca. Tak wynika z wypowiedzi osób, które wzięły udział w sondażu Eurobarometru przeprowadzonym miesiąc po wyborach.

Zagłosowało w nich zaledwie 43 procent obywateli Unii i to był najsłabszy wynik z dotychczasowych.

Z sondażu wynika, że wprawdzie ponad dwie trzecie Europejczyków kojarzy kampanię przedwyborczą, ale tylko 5 procent uznało, że tezy w niej zawarte przekonały do udziału w wyborach. Z grupy, która nie poszła zagłosować aż 61 procent widziało kampanię, a mimo to, nie zmieniło zdania.

Sondaż pokazuje też, że to nie kwestie europejskie były brane pod uwagę przez tych mieszkańców Unii, którzy nie poszli do urn. Jedna trzecia deklarowała później, że nie ma zaufania i jest zawiedziona polityką w ogóle, a 17 procent się nią nie interesuje. Co dziesiaty europejczyk mówił, że nie ma wiedzy na temat Wspólnoty, a jedynie 8 procent wyraziło dezaprobatę wobec działania unijnych instytucji.

Jeśli chodzi o tych, którzy wzięli udział w czerwcowych wyborach, to prawie połowa potraktowała to jako obywatelski obowiązek, jedna czwarta wspierała swoją partię polityczną i tylko 16 procent osób zagłosowało, bo popiera Unię Europejską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.