Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

111010 miejsce

Sondaż Millward Brown SMG/KRC: PO i PiS tracą, Palikot zyskuje

Według najnowszego sondażu Millward Brown SMG/KRC spada poparcie Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Zyskuje za to Ruch Palikota - na partię chce zagłosować 8 procent badanych.

Sonda

Czy w ostatnich dniach kampanii będziesz uważniej śledził poczynania polityków?

Gdyby wybory odbyły się w weekend 1 i 2 października, wygrałaby je Platforma Obywatelska. Na partię Donalda Tuska chce zagłosować 32 proc. ankietowanych. Poparcie PO, w porównaniu do ubiegłego tygodnia, jednak spada - partia straciła 4 punkty procentowe.

Jak podaje TVN24, traci także PiS - tylko 29 procent ankietowanych, a nie 32, chce zagłosować na partię Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj też: Sondaż Homo Homini. Palikot w Sejmie. PiS dogonił PO. Wygra wybory?

Zyskuje Ruch Palikota (8 proc. poparcia) oraz SLD (10 proc.). Według sondażu Millward Brown SMG/KRC do Sejmu weszłoby także PSL - 5 proc. badanych chce zagłosować na tę partię.



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

matttii
  • matttii
  • 04.10.2011 19:50

Tylko Palikot!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Palikotek12
  • Palikotek12
  • 04.10.2011 13:13

PALIKOT

LUDZIE PALIKOT JAKO JEDYNY POLITYK NIE POBIERA PENSJI POSELSKIEJ I SIĘ TYM WCALE NIE PRZECHWALA, MIESIĘCZNIE PONAD 10TYS ZŁ,
URATOWAŁ WYDAWNICTWO NAUKOWE NA KTÓRE WYDAŁ 10mln ZŁ,
JEST DOSKONAŁYM PRZEDSIĘBIORCĄ WIE W CO INWESTOWAĆ PIENIĄDZE TO SAMO ZROBI Z BUDŻETEM,
A NIE JAK TE TUSAKI KTÓRE TYLKO POGŁĘBIAJĄ KRYZYZ,

JAKO JEDYNE CHCE OPODATKOWANIE KSIĘŻY - OK 380 MLN ROCZNIE - TO BY SPRAWIŁO ŻE POLKA NIE MIAŁA BY PROBLEMÓW FINANSOWYCH,
LIKWIDACJA SENATU, POŁOWA POSŁÓW< LIKWIDACJA POWIATÓW, POŁĄCZENIE ZUS-KRUS,
BYŁY BY TO MILIARDOWE OSZCZĘDNOŚCI KTÓRE MOŻNA BY ZAINWESTOWAĆ W ROZWÓJ PAŃSTWA, STWORZENIE NOWYCH MIEJSC PRACY

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakby tak popatrzeć z perspektywy czasu, to, mimo swej "wołowatości", rząd D. Tuska był najlepszym rządem dwudziestolecia. Przydał by się jednak J. Palikot w charakterze szpili kłującej wołu w okolice okołoogonowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jk
  • jk
  • 03.10.2011 20:43

` . WYNIKI WYBORÓW PIS-48% ,PO-24% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,Poliglup-0,8,pozostałe po 0,2% ...- Postradali rozum?-,bartek,sikor, Poligłup,kuzik, ...-wtyka,zdrajca,kłamca,hipokryta,cynik,...?-plot kują studenci-TO KONIEC ich KARIERY-nie głosujmy na nich.
Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.
Studenci-czy postradali rozum? Dziękujemy premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ALE W TAK KRÓTKIM CZASIE ZADŁUŻYŁ POLSKĘ o dodatkowe 400 MILIARDÓW ZŁ POMIMO,ŻE PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.
W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa. W PO ćpają?
DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?(tym się nie zajmują,a głównie opluwaniem J.KACZYŃskiego i głównie wyborców PIS)- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Rostowski ZDEZERTEROWAŁ-wystraszył się prof. Z.GILOWSKIEJ. DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy? premier i PObolszewia? dalej będą? :
dzielić POLAKÓW?,opluwać większość POLAKÓW?,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM?(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?,wyrażać : PYCHĘ,INSYNUACJE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HIPOKRYZJĘ,BŁAZENADĘ ,MATACZENIE,PLOTKI,KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą:wojną,polityczną ZEMSTĄ, ... -czy POligłupowi ODBIŁO ????
Nie głosujmy WSZYSCY na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . ,

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 03.10.2011 19:19

pisowszczyki to sami manipulanci chcieliby z polski zrobić druga gruzja bić sie za interesy amerykanskie ale wyciągać pieniądze od niemców tj dotacje unijne trzeba samemu wykazać sie jakas europejskość bo inni tylko biją nas po d... niektórych mętnych tu wywodów nawet nie przytaczam

Komentarz został ukrytyrozwiń
nm
  • nm
  • 03.10.2011 18:36

- W PO ćpają?Piromani? WYNIKI WYBORÓW: PIS-47%,PO-24%,SLD-4,8%,PSL-4%,PNJ -0,1% ,POliogłup 0,9%.-TYLKO J.KACZYŃSKI PREMIEREM.Prezydent(MANIPULUJE?) dając odznaczenia MIESZA w KAMPANI.-ŁAMIE PRAWO?CHAM nowak z PO? Tysek KŁAMIE?-Jak UE pozna PRAWDZIWE ZADŁUŻENIE POLSKI-to SPADNIEMY NA OSTATNIE MIEJSCE NA ŚWIECIE.KOMPROMITACJAsądaży:wybiórczej,tvn,tvn24, polityki,obop,...-nie dajmy się KŁAMSTWOM PSEUDO-MEDIOM .-studenci plotkują -TOTALNA KOMPROMITACJAPObolszewi,CYNIZM,OBŁUDA,HIPOKRYZJA,MATACZENIE,BŁAZENADA,CYRK,. .. .jakimi błaznami otacza się tysek?-(nie)rząd NIEROBÓW(PO,PSL): prawie żadnych reform-TYLKO ZADŁUŻANIE POLSKI (POLAKÓW) -w ciągu 4 lat ZADŁUŻENIE o 400 mld. zŁ(prawdziwe zadłużenie jest prawdopodobnie WIELOKROTNIE WIĘKSZE-skrywane przez ten rząd i dlatego chcą dalej rządzić ,aby PRAWDZIWEGO ZADŁUŻENIA NIE POZNALI POLACY,ANI UE-wszystkie miasta POLSKI sąZADŁUŻONEprzez:kredyty,obligacje,inne instrumenty,...,-rząd OKRADŁ pieniądze z OFE i ZADŁUŻA przyszłych emerytów (dzisiejszych studentów i małych dzieci)).CZERWONA KARTKA w wyborach dla PObolszewi( PO,SLD) -TOTALNA KOMPROMITACJA SLD-Wzaiątek i Napieralski chcieli oszukać społeczeństwo-boją się transmisji całej debaty z ROSTOWSKIM,aby sopołeczeństwo nie dowiedziało się PRAWDZIWEGO OBLICZA i programu SLD-czego się BOI,gdzie ich OTWARCIE na społeczeństwo,czy tak jak PO chce UKRYĆ prawdziwy program przed społeczeństwem?czy dopadła ich paranoja?-mówią studenci-czy SLD chce jak PO dążą jedynie do WŁADZY i STOŁKÓW dla KOLESI ?,a nie obchodzi ich dobro WSZYSTKICH OBYWATELI POLSKI.CZY partie OSZUSTÓW?SLD i PO,-NIEWIARYGODNE-skoro chcą debaty ZAMKNIĘTEJ dla TV,a nie szczerej, prawdziwej,konkretnej rozmowy merytorycznej o budzecie i programach tych parti na żywo w TV -aby społeczeństwo dowiedziało się co NAPRAWDĘ MYŚLĄ TE PARTIE.Czy"jutro bez obaw"-czy"OBAWY OD JUTRA" dzięki podpisaniu umowy z center klap?PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA.Tusk powinien kupić gwożdzie do trumny PO. PO eksmituje na bruk.
,

Komentarz został ukrytyrozwiń
1star2t
  • 1star2t
  • 03.10.2011 17:58

"puchacz" Ty jednak jesteś głupszy niż przewiduje kodeks PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 03.10.2011 17:31

prawdą jest ze pisowcy maja nieładne cechy charakkteru jak zawziętość mściwość przekręcanie faktów węszenie wokół spisku fobie antynarodowe jak niemiecka rosyjska brukselska no słowem są do bani

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarosław Konieczny
  • Jarosław Konieczny
  • 03.10.2011 14:00

O laboga, patrzcie ludzie, na co to przyszło temu cudotwórcy, czyli panu Tuskowi. W 2007 roku miał tyle obiecanek, że wygłaszał je przez ponad 3 godziny. Tak, wygłaszał, tyle tylko, że słowa nie dotrzymał. Pewnie też modli się aby ktoś nie zapytał: a co z tymi dziesięcioma priorytetowymi zadaniami, które zupełnie niedawno były przedstawione Narodowi. Teraz pan Premier obiecuje już tylko 300 miliardów Euro, które rzekomo nikt inny nie potrafi załatwić tylko pan Premier. Pan Premier obiecuje też spokojne rządzenie. Jak pomyślę ile kosztuje nas Stadion Narodowy, to zastanawiam się czy czasem fotele na trybunie honorowej nie zostały wyłożone diamentami, a pan premier rządzi spokojnie i cicho sza, bo przecież nie można nikogo podejrzewać o jakieś szwindle. Tak więc obiecanek nie ma ale za to jest trochę straszenia. Straszy się nie tylko PiS-em,straszy się się też drugą falą kryzysu. Aż dziw jak ludzie potrafią się zmieniać. Pamiętam przecież, że kiedy pan Tusk obejmował władzę w 2007roku, to każdego, kto mówił o zbliżającym się kryzysie, uważał za głupiego. Teraz zaś, winę za wszystkie swoje niepowodzenia zwala na kryzys, którego miało nie być, a dodatkowo straszy drugą falą kryzysu. moje osobiste zdanie jest następujące. Z drugiej, a nawet z trzeciej fali kryzysu Polacy na pewno się otrząsną ale czy przetrzymają drugą turę rządów pana Tuska, jeśli taka nastąpi, to nie jestem pewien.

Komentarz został ukrytyrozwiń
J56
  • J56
  • 03.10.2011 13:07

może i konstanty ale dlaczego alfons od razu stawia na manipulacje