Facebook Google+ Twitter

Sondaż: Najbardziej zadowoleni jesteśmy z usług Play, najmniej z Orange

Urząd Komunikacji Elektronicznej zlecił firmom PBS DGA i CBM badanie zadowolenia z sieci komórkowych. Najwyższe noty otrzymał Play, najniższe Orange.

Sonda

Z usług którego operatora korzystasz?

 / Fot. Rafał GdakSieć Play została najlepiej oceniona we wszystkich zakresach badania. Ankieterzy pytali o ogólne zadowolenie z usług operatora. W tym przypadku Play otrzymał notę 4,3 w pięciostopniowej skali, Plus i T-Mobile - 4,2, a Orange 4,1. Podobnie wyglądała odpowiedź na pytanie o ocenę jakości usług. W tym przypadku również najwyższe noty otrzymał Play (4,3), pozostali operatorzy 4,1 - informuje serwis Wyborcza.biz.

Najbardziej rozpoznawalną marką jest Orange (bez pomocy ankietera wymieniło ją 86,1 proc. respondentów), drugie miejsce zajmuje Plus (82,3 proc.), trzecie debiutujący niedawno T-Mobile (75,5 proc.). Najmniej badanych zna wśród operatorów infrastrukturalnych sieć Play (66,6 proc.)

Badanie przeprowadzono między 22 listopada a 2 grudnia. Uczestniczyło w nim 1600 respondentów. 1356 z nich posiada telefon komórkowy.

Jakie wnioski płyną z badania? Jak najbardziej pozytywne. W pięciostopniowej skali operatorzy oceniani są średnio na 4,1 do 4,3 pkt. W przypadku sieci Orange, która najsłabiej wypadła w badaniu, oceny 1 lub 2 wystawiło jej 3,9 proc. respondentów, zaś 4 lub 5, aż 86,5 proc. Różnice między poszczególnymi operatorami są w praktyce niewielkie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

wolominiak
  • wolominiak
  • 11.01.2012 16:47

A ja mam telefon i internet mobilny w Playu i jestem jak najbardziej zadowolony.
Ostatnio jeszcze bardziej dzięki nowej taryfie play online w której jest nielimitowany transfer w nocy :)
można pobierać do woli :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sieć Play znam jedynie ze strony mobilnego internetu z którego korzystam 4 rok bo nie spotkałem bardziej konkurencyjnej oferty. Do uwag dodam jedynie taką, że w sieci tej nie kumuluje się pakietów mobilnego internetu na większe za staż przy podpisywaniu nowych aneksów (dodając chociażby kolejne 2-3 GB).

Komentarz został ukrytyrozwiń
gsm
  • gsm
  • 30.12.2011 13:54

Pewnie o to że mało osób ma telefon w Play'u, lecz większość użytkowników tej sieci jest zadowolona.

Komentarz został ukrytyrozwiń
artagnan
  • artagnan
  • 29.12.2011 18:54

Mam internet mobilny w Playu i jestem b. zadowolony. jedyna jak na razie niespodzianka to 300 sms za 8 zl w pierwszym rachunku i podwojna oplata po 1 zl... W aster bylo gorzej i drozej... stracilem tam ponad 100...o wprowadzili w blad... umowe nalezalo rozwiazac 30 dni przed koncem promocji.... a nie zakonczenia umowy, ktora jest na czas ieokreslony....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czegoś tu nie rozumiem Play ma najwięcej pochlebnych opinii ale najmniej osób ją rozpoznaje. O co tu chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.