Facebook Google+ Twitter

Sondaż OBOP: PO i PiS w górę, Ruch Palikota traci poparcie

Najnowszy sondaż TNS OBOP wskazuje na wysoki wzrost notowań PiS. W ciągu tygodnia partia uzyskała wynik lepszy o 8 procent. Rośnie też poparcie dla PO. Na samym dole tabeli znajdują się "ziobryści" z poparciem sięgającym 2 procent.

Sonda

Spadek ziobrystów

 / Fot. PAPWg sondażu TNS OBOP, przygotowanego dla "Gazety Wyborczej", poparcie dla PiS wyniosło w ostatnim tygodniu 27 proc., a dla PO - 38 proc.

Spadek odnotował Ruch Palikota (z 10 do 8 proc.). Listę zamykają "ziobryści" z 2 proc.

Komentatorzy uzasadniają wynik PiS zmianami sympatii wśród osób niezdecydowanych. Zyskuje też PO, choć jej wzrost jest powolniejszy.

Wg sondażu, do Sejmu weszłyby prócz PiS i PO, Ruch Palikota, PSL i SLD. PJN oraz "ziobryści" czyli Solidarna Polska mają niemal zerowe poparcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

e
 • e
 • 15.12.2011 18:56

Zawsze po przegranych wyborach partii przegranej spada poparcie potem wraca do normy . Tak też się stało z PiS-em . Wrócił do poparcia sprzed wyborów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leszek
 • Leszek
 • 15.12.2011 15:58

Niedługo gdy społeczeństwo zawyje z"BULU", pod rządami PO; wyniki w sondażach poszybują wysoko na korzyść PiS . To normalne bo kto będzie głosował na tak frajerski rząd. Tylko idioci .....z żółtymi papierami.!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
 • elaszychlinska
 • 15.12.2011 14:47

No to teraz PiS będzie maszerował co tydzień . Po drugie jest to tak zastanawiający skok PiS aż niewiarygodny, mamy społeczeństwo które co 2 tygodnie zmienia poglądy ? Nie wierzę !

Komentarz został ukrytyrozwiń
antysystemowiec
 • antysystemowiec
 • 15.12.2011 10:41

Błąd w tekście.
"Wg sondażu, do Sejmu weszłyby prócz PiS i PO, Ruch Palikota, PSL i SLD. PJN oraz "ziobryści" czyli Nowa Prawica mają niemal zerowe poparcie."
"Ziobryści" to raczej Solidarna Polska czy jakoś tak, a Nowa Prawica to Korwin-Mikke...

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
 • konio
 • 15.12.2011 10:32

"Kiedy rozum śpi budzą się demony".Polacy boją się kryzysu więc siła rzeczy kierują swoją uwagę w stronę(PiS),która co prawda niczego racjonalnego nie proponuje,ale jest jedyną dostępną alternatywą.Jak historia uczy(a dla elektoratu PiS jest ona wyznacznikiem ich poglądów)na takich właśnie nastrojach różne"podejrzane"typki przejmowały władzę,co zawsze kończyło się tragedią.Miejmy nadzieję,że kiedy kryzys przekroczy próg naszego państwa,Polacy nie ulegną irracjonalnemu,owczemu pędowi i obudzą swój rozum.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kumaty
 • kumaty
 • 15.12.2011 08:13

Skąd ten tytuł? Przecież facet nie ma sumienia jak każdy z premierów którzy rządzili od 20 lat. Każdy z nich doprowadzał do tego aby przeciętny pracownik w Polsce zarabiał najniższą krajową(śmieciową) z czego skrzętnie skorzystali pracodawcy. Tylko w Polsce istnieje taka dziwna różnorodność umów o pracę. Dawniej umowa o pracę na czas nieokreślony była podstawową umową pracownicza po okresie próbnym. A teraz?
-facet albo chcesz pracy albo nie, idziesz na umowe zlecenie albo mamy na twoje miejsce 10 chętnych- taki tekst dla 60 latka który ma iść na emeryturę "trendy" od wieku 67 lat. A i tak pracy nie ma dla 1/3 chętnych w Polsce. A zostało ich 6 milionów spośród 12 którzy mogli pracować.
Mądrzy wyemigrowali do normalnych państw w których pozostaną. Dla pracy, świadczeń socjalnych, normalnego życia. Może nie każdy wie ale np. w Angli zawierając małżeństwo młodzi mają od "państwa" samodzielne mieszkanie oraz 20k funtów na zagospodarowanie. Polska to wrzód na dupie Europy.
Od 20 lat żaden rząd w Polsce nie ratyfikował umowy o Europejskiej Karcie Praw Człowieka ani Europejskiej Karty Praw Pracowniczych.
A to jest podstawa istnienia w Unii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość z Krakowa
 • gość z Krakowa
 • 15.12.2011 08:08

Czekam tylko na następne tragedie jakie wyrządzi klimat - może nieuki przypomną sobie i podziękują na ręce Premiera tym wszystkim którzy ciężko pracowali -tylko brać i gadać - zwłaszcza ta paniusia szydło, niech spiepsza na swoją wiochę i tam rządzi - bo nieuk jeden tak się wymądrza jakoby 5 doktoratów miała.Ciekawa czy zdałaby maturę z matmy, a dyskutuje o finansach, podstawcie jej jedno zadanie, niech pokaże a wtedy uwierzę,że myśli. głupol jeden

Komentarz został ukrytyrozwiń
myczek
 • myczek
 • 15.12.2011 07:57

Palikot nie moze sie kumac z SLD bo calkiem padnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kumaty
 • kumaty
 • 15.12.2011 07:43

Ciekawe, nawet bardzo...Już przestaję się dziwić ludziom którzy zaczynają krzywym okiem patrzeć na "tns obop" widząc jak "próbuje" kształtować opinię publiczną, zwłaszcza w okresie wyborów lub "nieciekawych" decyzji rządu. Żyję w małym miasteczku(raptem 80 t. ludzi) i z reguły wszelkie sondaże popularności zgadzały się z faktycznymi, jednak w chwili gdy rośnie poparcie dla Ruchu Palikota "obop" nagle ogłasza sondaż w którym istnieje spadek tejże partii...Pogadałem więc ze znajomymi w Polsce i okazuje się że Ruch Palikota zdecydowanie wszędzie idzie w górę..ale nie w "tnsobop"..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.