Facebook Google+ Twitter

Sondaż OBOP: Ponad połowa Polaków nie chce euro

Z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP wynika, że 53 proc. ankietowanych uważa wejście do strefy euro za niekorzystne, za korzystne uznaje to 15 proc. respondentów, 25 proc. sądzi, że nie będzie to ani korzystne, ani niekorzystne, zaś 7 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

 / Fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLETTNS OBOP zapytał też Polaków o wpływ przyjęcia euro na sytuację gospodarstw domowych. I tak: 65 proc. ankietowanych uważa, że przyjęcie euro będzie miało negatywny wpływ na sytuację ich gospodarstwa domowego, dla 14 proc. nie będzie mieć wpływu, 10 proc. sądzi, że będzie to wpływ pozytywny, a 11 proc. ankietowanych nie ma na ten temat zdania.

Jak podaje Polskie Radio, jeśli chodzi o wpływ przyjęcia euro na polską gospodarkę, 49 proc. respondentów uważa, że będzie to miało skutek negatywny, w opinii 22 proc. będzie to skutek pozytywny, 11 proc. uważa, że nie będzie to miało żadnego wpływu, a 18 proc. ankietowanych nie miało zdania.

OBOP zapytał również, kiedy ewentualnie Polska powinna wejść do strefy euro. W tym badaniu 36 proc. ankietowanych wypowiedziało się, że Polska powinna przyjąć euro najwcześniej w 2015 r., ale 35 proc. stwierdziło, że Polska nie powinna przyjmować euro nigdy. Za wejściem do strefy euro, do roku 2014 jest 10 proc. badanych, a 19 proc. nie ma zdania na ten temat.

Sondaż TNS OBOP został przeprowadzony w dniach 13-16 października 2011 r. na reprezentatywnej, losowej 1005-osobowej próbie osób powyżej 15. roku życia.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wybaczcie im bo nie wiedzą co czynią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W krajach, w których wprowadzano Euro wszystko podrożało, bo wszyscy zaokrąglali ceny oczywiście w górę. Jak wychodziło, że coś będzie kosztowało np 1,87 Euro, to żeby sobie ułatwić liczenie od razu ustalali na 2.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.