Facebook Google+ Twitter

Sondaż OBOP: w Sejmie nic się nie zmieni. Mniejsze partie bez szans

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP 46 proc. głosujących poparłoby PO, 29 proc. PiS, a 11 proc. SLD. Na 7 proc. poparcia mogłoby liczyć PSL - informuje money.pl.

 / Fot. Piotr Waglowski, własność publiczna/ wikipediaPozostałe zarejestrowane komitety nie przekroczyły progu 5 proc., zatem może ich zabraknąć w sejmie.

Wśród takich ugrupowań znalazł się między innymi Ruch Poparcia Palikota, który pomimo ponad dwukrotnego wzrostu poparcia - w stosunku do ubiegłego miesiąca - RPP nadal nie jest w stanie przekroczyć wymaganych 5 proc.

W porównaniu z sierpniowym sondażem, poparcie dla PO wzrosło o 1 proc., a dla SLD o 2 proc. PiS zanotowało natomiast spadek o 1 proc. Notowania PSL pozostały bez zmian.

34 proc. badanych osób ma pewność, że 9 października weźmie udział w wyborach. 29 proc. "raczej weźmie w nich udział", a 11 proc. jeszcze się waha. Pewnym swojej absencji w było aż 26 proc. respondentów.

Badanie TNS OBOP przeprowadzone zostało pomiędzy 1 a 4 września.

Na podstawie: http://prawo.money.pl/






Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Edyward
  • Edyward
  • 13.09.2011 00:40

Haruję , płacę podatki, nie żyję z zasiłków i nie liczbę na zapomogi w stylu rodzina na swoim. Chcę wiedzieć na co pracuję i zagłosuję na Kongres Nowej Prawicy. Starczy mi już tych dobrodziei co najlepiej wiedzą jak mi zrobić dobrze. Jesteś, Chcesz być państwowym darmozjadem głosuj na Po lub Pis , wybierz którzy lepiej zadbają o twoją kasiorę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też uważam, że może być nielicha niespodzianka. W końcu to PiS, PO, PSL i SLD to jedynie 5% sceny politycznej kraju. Warto więc poszukać nowych twarzy.
link
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
JoenL
  • JoenL
  • 10.09.2011 14:41

PO robi spoty w telewizji i zloty w weekendy, kiedy oglądalność największa. Idą w ślady wcześniejszych: SLD i PiSu. PO ładnie wygląda, mają dobre garnitury i medialny wizerunek, niemniej oprócz budowy stadionów prawie nic się poprawiło. W wielu dziedzinach obłuda jak była tak jest nadal, a przepaść, która dzieli Polskę i inne wschodnie kraje w stosunku do Niemiec, Skandynawii czy np. Ameryki jest bardzo duża!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polski Polak
  • Polski Polak
  • 10.09.2011 12:27

POLACY. NIEDAJCIE SIE OSZUKAC. PO, PIS, PSL, SLD TO JEDNO I TO SAMO. PRZECHODZA ZPARTII DO PARTII. ZAGLOSUJCIE NA KOGOKOLWIEK LECZ NIE NA NICH. DAJMY SZANSE INNYM, TYM BARDZIEJ POLAKOM. RZUCCIE OKIEM ZE MEDIA MILCZA O NOWEJ PRAWICY LUB JA OSMIESZAJA, CZY NAPRAWDE JEST TAKA ZLA???? POSLUCHAJCIE CO MOWIA, W TYM JEST DUZO SENSU I PRAWDY. DUZO WIECEJ NIZ W OBIECANKACH TUSKA I JEMU PODOBNYCH RZADZACYCH. GLOSUJMY NA KOGOKOLWIEK LECZ NIE NA NICH, NIE ZWAZAJCIE NA OBOP TO JEST SUGEROWANIE DECYZJI. POLACY GLOSUJCIE MADRZE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Normalny
  • Normalny
  • 08.09.2011 20:58

Nie chełpię się żadnym ugrupowaniem politycznym, bo żadne nie przedstawia programu,ale uważam,że
w tej chwili jedynie PIS może cokolwiek zrobić dobrego dla Kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
j.k
  • j.k
  • 08.09.2011 17:29

KorupcjaPO:Rybińskiego,Arłukowicza,Kluzik,Rosatiego,posłów SLD,PJN,...?-WYNIKI WYBORÓW : PIS-39% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe partie po 0,2% ,nie pójdzie 13% ...plotkują studenci - Goebbelsowskie zasady NIESIOŁA? - chyba wyrzucą go z PO jak POligłupa ...BRUTALNY ATAK POLITYCZNY : SLD,PO,PSL na około 9 ml. WYBORCÓW PIS .Po co było tak długo terminami manipulować - Po co te kłamstwa?-SKANDAL,HIPOKRYZJA,CYNIZM,...- mówią ludzie -Kalisz, posły komisji SLD,PSL,POligłupy przed TK ? -czy nie dość hipokryzji, kłamstw ? i komentarzy pseudo - mediów i zapraszanych ludzi (częstoz PZPR )? BLIDA sama popełniła samobójstwo to wielokrotnie stwierdziła prokuratura -czy bała się sypać KOLESI? Obwinianie SAMOBÓJSTWEM premiera KACZYŃSKIEGO i eurodeputowanego parlamentu ZIOBRĘ to ABSURD i SKANDAL-zakrawa na PARANOJĘ? mówią także studenci "Wolała się sama zastrzelić niż czekać w areszcie na kawałek sznurka i pomocną dłoń do powieszenia się ?" - pisze jeden z internautów , inny -"Szanowny Pan Poseł kalisz powinien najpierw zmienić dietę bo ona jak się okazuje dotychczasowa dieta zdaje sie mieć wpływ na nie tylko na jego tuszę. A tak przy okazji jak on wyjaśnił fakt, że niewinna niczym lilija B.Blida strzela sobie w łeb ot tak, bo ma być przesłuchana ? Nikt jej nie nawet nie aresztował miała być ZATRZYMANA (a to różnica). Czego się bała - chyba nie Władców Mordoru (strasznych Ziobrów i Kaczyńskich) bo w to chyba tylko czytelnicy Gazetki Wyborowej mogli by uwierzyć (tylko pseudo - media mogą w to wierzyć). Czy nie bała się przypadkiem długich rąk mafii węglowej i ludzi z nią związanych z którymi miała kręcić lody ? ",osiągnięcia (NIE)rządu-totalna kompromitacja,ściema ,pijar,...PO,PSL -tylko KACZYŃSKI i PIS wygrywając wybory może URATOWAĆ POLSKĘ-KACZYŃSKI premierem,a PIS samodzielnie RZĄDZI-45% wyborców.PRZYSTAWKI SL,SLD,PJN poza sejmem.Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA-poprzez szantaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń
anka
  • anka
  • 08.09.2011 13:14

Ja nie popieram ani PIS ani PO - podejrzewam, że jak większość Polaków.
Może "wylansujmy" nowych???

Apel do młodzieży:
wybierzcie tych, co chcielibyście by budowalni WASZ świat.
Kratywnych, nieupolitycznionych z pomysłem nie na politykę, ale na GOSPODARKĘ!
Byście mogli zakładać firmy i rodziny.
Czekamy na propozycje:)

PS Pomysł jest szalony - podobnie jak kiedyś pomysł latania - ale przy zaangazowaniu - realny!

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
  • krzysiek
  • 08.09.2011 13:08

Bzdura. Nie wierzę, że ok. 60% będzie głosowała (34+29).
Takie dane to za PZPR, a nie teraz.

Nie wiem jak wy, ja głosuję przeciw - w tych wybrach: przeciw PO.
Nie wybieram mniejszego zła, bo żadne zło nie jest dobre, ale wybieram mniejszą głupotę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jk
  • jk
  • 07.09.2011 23:58

KorupcjaPO:Rybińskiego,Arłukowicza,Kluzik,Rosatiego,posłów SLD,PJN,...?-WYNIKI WYBORÓW : PIS-39% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe partie po 0,2% ,nie pójdzie 13% ...plotkują studenci - Goebbelsowskie zasady NIESIOŁA? - chyba wyrzucą go z PO jak POligłupa ...BRUTALNY ATAK POLITYCZNY : SLD,PO,PSL na około 9 ml. WYBORCÓW PIS .Po co było tak długo terminami manipulować - Po co te kłamstwa?-SKANDAL,HIPOKRYZJA,CYNIZM,TOTALNA KOMPROMITACJA mówią ludzie -Kalisz, posły komisji SLD,PSL,POligłupy przed TK ? -czy nie dość hipokryzji i kłamstw ? i komentarzy pseudo - mediów i zapraszanych ludzi z PZPR ? BLIDA sama popełniła samobójstwo to wielokrotnie stwierdziła prokuratura -czy bała się sypać KOLESI? Obwinianie SAMOBÓJSTWEM premiera KACZYŃSKIEGO i eurodeputowanego parlamentu ZIOBRĘ to ABSURD i SKANDAL-zakrawa na PARANOJĘ? mówią także studenci "Wolała się sama zastrzelić niż czekać w areszcie na kawałek sznurka i pomocną dłoń do powieszenia się ?" - pisze jeden z internautów , inny -"Szanowny Pan Poseł kalisz powinien najpierw zmienić dietę bo ona jak się okazuje dotychczasowa dieta zdaje sie mieć wpływ na nie tylko na jego tuszę. A tak przy okazji jak on wyjaśnił fakt, że niewinna niczym lilija B.Blida strzela sobie w łeb ot tak, bo ma być przesłuchana ? Nikt jej nie nawet nie aresztował miała być ZATRZYMANA (a to różnica). Czego się bała - chyba nie Władców Mordoru (strasznych Ziobrów i Kaczyńskich) bo w to chyba tylko czytelnicy Gazetki Wyborowej mogli by uwierzyć (tylko pseudo - media mogą w to wierzyć). Czy nie bała się przypadkiem długich rąk mafii węglowej i ludzi z nią związanych z którymi miała kręcić lody ? ",osiągnięcia (NIE)rządu-totalna kompromitacja,ściema ,pijar,...PO,PSL -tylko KACZYŃSKI i PIS wygrywając wybory może URATOWAĆ POLSKĘ-KACZYŃSKI premierem,a PIS samodzielnie RZĄDZI-45% wyborców.PRZYSTAWKI SL,SLD,PJN poza sejmem.Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA-poprzez szantaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 07.09.2011 21:35

Nie wszyscy ! wypowiadaj się za pisowców , a wytyczne dostajecie z centrali bo wszyscy piszecie to samo .Może się wam to 46 nie podoba ale cóż zrobić ?Największym oszustem jest Kaczyński ,że tak otumanił łatwowiernych.