Facebook Google+ Twitter

Sondaż OBOP: w Sejmie nic się nie zmieni. Mniejsze partie bez szans

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP 46 proc. głosujących poparłoby PO, 29 proc. PiS, a 11 proc. SLD. Na 7 proc. poparcia mogłoby liczyć PSL - informuje money.pl.

 / Fot. Piotr Waglowski, własność publiczna/ wikipediaPozostałe zarejestrowane komitety nie przekroczyły progu 5 proc., zatem może ich zabraknąć w sejmie.

Wśród takich ugrupowań znalazł się między innymi Ruch Poparcia Palikota, który pomimo ponad dwukrotnego wzrostu poparcia - w stosunku do ubiegłego miesiąca - RPP nadal nie jest w stanie przekroczyć wymaganych 5 proc.

W porównaniu z sierpniowym sondażem, poparcie dla PO wzrosło o 1 proc., a dla SLD o 2 proc. PiS zanotowało natomiast spadek o 1 proc. Notowania PSL pozostały bez zmian.

34 proc. badanych osób ma pewność, że 9 października weźmie udział w wyborach. 29 proc. "raczej weźmie w nich udział", a 11 proc. jeszcze się waha. Pewnym swojej absencji w było aż 26 proc. respondentów.

Badanie TNS OBOP przeprowadzone zostało pomiędzy 1 a 4 września.

Na podstawie: http://prawo.money.pl/


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Edyward
 • Edyward
 • 13.09.2011 00:40

Haruję , płacę podatki, nie żyję z zasiłków i nie liczbę na zapomogi w stylu rodzina na swoim. Chcę wiedzieć na co pracuję i zagłosuję na Kongres Nowej Prawicy. Starczy mi już tych dobrodziei co najlepiej wiedzą jak mi zrobić dobrze. Jesteś, Chcesz być państwowym darmozjadem głosuj na Po lub Pis , wybierz którzy lepiej zadbają o twoją kasiorę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też uważam, że może być nielicha niespodzianka. W końcu to PiS, PO, PSL i SLD to jedynie 5% sceny politycznej kraju. Warto więc poszukać nowych twarzy.
link
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
JoenL
 • JoenL
 • 10.09.2011 14:41

PO robi spoty w telewizji i zloty w weekendy, kiedy oglądalność największa. Idą w ślady wcześniejszych: SLD i PiSu. PO ładnie wygląda, mają dobre garnitury i medialny wizerunek, niemniej oprócz budowy stadionów prawie nic się poprawiło. W wielu dziedzinach obłuda jak była tak jest nadal, a przepaść, która dzieli Polskę i inne wschodnie kraje w stosunku do Niemiec, Skandynawii czy np. Ameryki jest bardzo duża!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polski Polak
 • Polski Polak
 • 10.09.2011 12:27

POLACY. NIEDAJCIE SIE OSZUKAC. PO, PIS, PSL, SLD TO JEDNO I TO SAMO. PRZECHODZA ZPARTII DO PARTII. ZAGLOSUJCIE NA KOGOKOLWIEK LECZ NIE NA NICH. DAJMY SZANSE INNYM, TYM BARDZIEJ POLAKOM. RZUCCIE OKIEM ZE MEDIA MILCZA O NOWEJ PRAWICY LUB JA OSMIESZAJA, CZY NAPRAWDE JEST TAKA ZLA???? POSLUCHAJCIE CO MOWIA, W TYM JEST DUZO SENSU I PRAWDY. DUZO WIECEJ NIZ W OBIECANKACH TUSKA I JEMU PODOBNYCH RZADZACYCH. GLOSUJMY NA KOGOKOLWIEK LECZ NIE NA NICH, NIE ZWAZAJCIE NA OBOP TO JEST SUGEROWANIE DECYZJI. POLACY GLOSUJCIE MADRZE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Normalny
 • Normalny
 • 08.09.2011 20:58

Nie chełpię się żadnym ugrupowaniem politycznym, bo żadne nie przedstawia programu,ale uważam,że
w tej chwili jedynie PIS może cokolwiek zrobić dobrego dla Kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
j.k
 • j.k
 • 08.09.2011 17:29

KorupcjaPO:Rybińskiego,Arłukowicza,Kluzik,Rosatiego,posłów SLD,PJN,...?-WYNIKI WYBORÓW : PIS-39% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe partie po 0,2% ,nie pójdzie 13% ...plotkują studenci - Goebbelsowskie zasady NIESIOŁA? - chyba wyrzucą go z PO jak POligłupa ...BRUTALNY ATAK POLITYCZNY : SLD,PO,PSL na około 9 ml. WYBORCÓW PIS .Po co było tak długo terminami manipulować - Po co te kłamstwa?-SKANDAL,HIPOKRYZJA,CYNIZM,...- mówią ludzie -Kalisz, posły komisji SLD,PSL,POligłupy przed TK ? -czy nie dość hipokryzji, kłamstw ? i komentarzy pseudo - mediów i zapraszanych ludzi (częstoz PZPR )? BLIDA sama popełniła samobójstwo to wielokrotnie stwierdziła prokuratura -czy bała się sypać KOLESI? Obwinianie SAMOBÓJSTWEM premiera KACZYŃSKIEGO i eurodeputowanego parlamentu ZIOBRĘ to ABSURD i SKANDAL-zakrawa na PARANOJĘ? mówią także studenci "Wolała się sama zastrzelić niż czekać w areszcie na kawałek sznurka i pomocną dłoń do powieszenia się ?" - pisze jeden z internautów , inny -"Szanowny Pan Poseł kalisz powinien najpierw zmienić dietę bo ona jak się okazuje dotychczasowa dieta zdaje sie mieć wpływ na nie tylko na jego tuszę. A tak przy okazji jak on wyjaśnił fakt, że niewinna niczym lilija B.Blida strzela sobie w łeb ot tak, bo ma być przesłuchana ? Nikt jej nie nawet nie aresztował miała być ZATRZYMANA (a to różnica). Czego się bała - chyba nie Władców Mordoru (strasznych Ziobrów i Kaczyńskich) bo w to chyba tylko czytelnicy Gazetki Wyborowej mogli by uwierzyć (tylko pseudo - media mogą w to wierzyć). Czy nie bała się przypadkiem długich rąk mafii węglowej i ludzi z nią związanych z którymi miała kręcić lody ? ",osiągnięcia (NIE)rządu-totalna kompromitacja,ściema ,pijar,...PO,PSL -tylko KACZYŃSKI i PIS wygrywając wybory może URATOWAĆ POLSKĘ-KACZYŃSKI premierem,a PIS samodzielnie RZĄDZI-45% wyborców.PRZYSTAWKI SL,SLD,PJN poza sejmem.Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA-poprzez szantaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń
anka
 • anka
 • 08.09.2011 13:14

Ja nie popieram ani PIS ani PO - podejrzewam, że jak większość Polaków.
Może "wylansujmy" nowych???

Apel do młodzieży:
wybierzcie tych, co chcielibyście by budowalni WASZ świat.
Kratywnych, nieupolitycznionych z pomysłem nie na politykę, ale na GOSPODARKĘ!
Byście mogli zakładać firmy i rodziny.
Czekamy na propozycje:)

PS Pomysł jest szalony - podobnie jak kiedyś pomysł latania - ale przy zaangazowaniu - realny!

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
 • krzysiek
 • 08.09.2011 13:08

Bzdura. Nie wierzę, że ok. 60% będzie głosowała (34+29).
Takie dane to za PZPR, a nie teraz.

Nie wiem jak wy, ja głosuję przeciw - w tych wybrach: przeciw PO.
Nie wybieram mniejszego zła, bo żadne zło nie jest dobre, ale wybieram mniejszą głupotę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jk
 • jk
 • 07.09.2011 23:58

KorupcjaPO:Rybińskiego,Arłukowicza,Kluzik,Rosatiego,posłów SLD,PJN,...?-WYNIKI WYBORÓW : PIS-39% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe partie po 0,2% ,nie pójdzie 13% ...plotkują studenci - Goebbelsowskie zasady NIESIOŁA? - chyba wyrzucą go z PO jak POligłupa ...BRUTALNY ATAK POLITYCZNY : SLD,PO,PSL na około 9 ml. WYBORCÓW PIS .Po co było tak długo terminami manipulować - Po co te kłamstwa?-SKANDAL,HIPOKRYZJA,CYNIZM,TOTALNA KOMPROMITACJA mówią ludzie -Kalisz, posły komisji SLD,PSL,POligłupy przed TK ? -czy nie dość hipokryzji i kłamstw ? i komentarzy pseudo - mediów i zapraszanych ludzi z PZPR ? BLIDA sama popełniła samobójstwo to wielokrotnie stwierdziła prokuratura -czy bała się sypać KOLESI? Obwinianie SAMOBÓJSTWEM premiera KACZYŃSKIEGO i eurodeputowanego parlamentu ZIOBRĘ to ABSURD i SKANDAL-zakrawa na PARANOJĘ? mówią także studenci "Wolała się sama zastrzelić niż czekać w areszcie na kawałek sznurka i pomocną dłoń do powieszenia się ?" - pisze jeden z internautów , inny -"Szanowny Pan Poseł kalisz powinien najpierw zmienić dietę bo ona jak się okazuje dotychczasowa dieta zdaje sie mieć wpływ na nie tylko na jego tuszę. A tak przy okazji jak on wyjaśnił fakt, że niewinna niczym lilija B.Blida strzela sobie w łeb ot tak, bo ma być przesłuchana ? Nikt jej nie nawet nie aresztował miała być ZATRZYMANA (a to różnica). Czego się bała - chyba nie Władców Mordoru (strasznych Ziobrów i Kaczyńskich) bo w to chyba tylko czytelnicy Gazetki Wyborowej mogli by uwierzyć (tylko pseudo - media mogą w to wierzyć). Czy nie bała się przypadkiem długich rąk mafii węglowej i ludzi z nią związanych z którymi miała kręcić lody ? ",osiągnięcia (NIE)rządu-totalna kompromitacja,ściema ,pijar,...PO,PSL -tylko KACZYŃSKI i PIS wygrywając wybory może URATOWAĆ POLSKĘ-KACZYŃSKI premierem,a PIS samodzielnie RZĄDZI-45% wyborców.PRZYSTAWKI SL,SLD,PJN poza sejmem.Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA-poprzez szantaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
 • elaszychlińska
 • 07.09.2011 21:35

Nie wszyscy ! wypowiadaj się za pisowców , a wytyczne dostajecie z centrali bo wszyscy piszecie to samo .Może się wam to 46 nie podoba ale cóż zrobić ?Największym oszustem jest Kaczyński ,że tak otumanił łatwowiernych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.