Facebook Google+ Twitter

Sondaż. PiS ciągle przed PO. "To stała, ustabilizowana różnica"

Z najnowszego sondażu TNS Polska wynika, że gdyby wybory odbyły się teraz, to na PiS zagłosowałoby 40 proc. ankietowanych. Druga w kolejności Platforma Obywatelska otrzymałaby 34 proc. poparcia badanych.

Sonda

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach?

 / Fot. PAP/Tomasz GzellPolskie Stronnictwo Ludowe poza parlamentem

Na podium uplasowałoby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej z 13-procentowym poparciem. Powyżej progu wyborczego znalazłby się także Ruch Palikota, który popiera 6 proc. badanych. Sensacyjnie, poza parlamentem znalazłoby się PSL, które zamierzałoby poprzeć 2 proc. badanych. Również 2 proc. poparcia otrzymałaby Solidarna Polska. Na ostatnim miejscu, z jednoprocentowym poparciem znalazłyby się Polska Jest Najważniejsza i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego.

Dystans Platformy do PiS-u ciągle taki sam

Według przygotowanego specjalnie dla "Wiadomości" TVP1 sondażu wynika, iż dystans PO do PiS-u się nie zmniejsza. Według dr. Bartłomieja Biskupa z Instytutu Nauk Politycznych jest to już stała, ustabilizowana różnica pomiędzy głównymi partiami, która wydaje się być zakorzeniona. Politolog podkreśla, iż sytuacja Platformy nie jest zła, gdyż poparcie dla partii Donalda Tuska nie spada. Politolog zaznaczył również, iż poparcie dla SLD jest od pewnego czasu stałe, natomiast poparcie dla Ruchu Palikota oscyluje na granicy progu wyborczego i zależne jest od sondażu.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 12-15 lipca na reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski. Podstawą do stworzenia badania była deklaracja osób, że wezmą udział w najbliższych wyborach parlamentarnych i wiedzą, na kogo oddają swój głos.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

PiS wygra to 88% pewne i będę się cieszył , ale jak PO wygra to też będe się cieszył a czemu? a bo będę patrzył jak ten kraj popada w chaos i nedzę jak Polacy pakują się i wyjeżdzają tam gdzie jest szacunek i życie . Polacy zostali wydymani jak Tirówka na trasie Wrocław - Katowice .Teraz mogą sobie obiecywać a ja i tak tym.... s.... nie wierze .Tak jak w związku w pewnym momęcie masz dość tych kłamst pakujesz się i zatrzaskujesz drzwi za soba . Politkyka to instrument dla Polaków naiwniaków. Poco nam politycy poco nam ministrowie np; edukacji poto by latami ustalali ile godzin religi ma byc w szkole za to biorą ciężką kase nie dziękuję .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko czekać kiedy Pan Jarosław zacznie domagać się wcześniejszych wyborów :> Nie zamierzam głosować ani na PiS ani na PO nie podoba mi się, że robi się u nas system dwupartyjny, w dodatku czym oni się naprawde różnią Tusk straszy Kaczyńskim zamiast mówić o swoich konkretnych sukcesach? zgody GMO na pewno mu nie zapomnę.
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1000422_533345150047802_1219915250_n.png
ten mem robi się w sieci coraz popularniejszy :>

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.07.2013 16:30

Już z tego, że obaj interesujemy się polityką i szeroko komentujemy wydarzenia polityczne można wywnioskować, iż przy wyborze kandydatów kierujemy się innymi rzeczami niż wygląd. Gdyby jednak takie niuanse jak dobrze wyprasowana koszula lub fryzura w sprzedaży czy w polityce nie miały znaczenia, marketing i NLP nie istniałyby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przez sporą część tamtej kampanii przebywałem na Ukrainie, więc zbyt dużo nie komentowałem. Wizerunek zawsze był dla mnie sprawą drugorzędną. Politycy są trochę na smyczy wyborców, bo nie mogą kompletnie przestać się tym zajmować. Dlatego też najwięcej zależy od wyborców. Zaczną wymagać innych rzeczy, zmienią priorytety, to i politycy będą musieli się podporządkować. A media powinny w tym pomagać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emocji w zasadzie nie da się wyeliminować z jakiegokolwiek działania człowieka. Dobrze o tym wiedzą politycy i marketingowcy. Dzięki temu żyje im się dostatnio, a świat czynią z dnia na dzień coraz to lepszym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech wygra Kaczyński. Będziemy mieli dodatkowe święta państwowe tj rocznica urodzin bliźniaków i bolesną rocznica męczeńskiej śmierci jednego z nich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku Tusk już pokazał, na co jego partię stać, natomiast krótkie co prawda rządy Prawa i Sprawiedliwości mimo trudnej koalicji nie rozczarowały mnie. Wizja Polski jaką prezentuje Jarosław Kaczyński odpowiada mi i jak widać coraz więcej Polaków przyznaje ,że to Jarosław Kaczyński ma rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.07.2013 09:32

Łukasz. Pamiętasz kampanię prezydencką J.Kaczyńskiego z 2010? Uśmiechy, żarty, dobre garnitury prezesa, tańczące tamburyny sztabowców? Pamiętasz. Wielu, krytykowało go za zmianę imagu i oszukiwanie. Po wyborach prezes udowodnił, że on po prostu na czas kampanii lekko odchylił się od normy. Przypomnij sobie, czy należałeś do tej grupy komentatorów, która broniła go wtedy i jeśli tak, to jakimi argumentami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są istotne, bo większość ludzi nie ma pojęcia o polityce i kieruje się takimi względami. Są to rzeczy bardzo ważne, ale z punktu widzenia marketingu, a nie dobra państwa, jakośco kandydata. Dla mnie minister może się nie golić i chodzić w marnej jakości garniturze, ale jeśli potrafi uzdrowić finanse publiczne, to bardzo bym go sobie cenił.

Właśnie przez to, że ludzie za bardzo kierują się komponentami emocjonalnymi w wizerunku kandydata, polityka coraz bardziej się stacza. Miast zajmować się realnym działaniem, partie większość czasu poświęcają na marketing.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.07.2013 00:30

@Łukasz,

Nie podejrzewam nawet takiego inteligenta jak ty o niezrozumienie żartu. Jeżeli jednak naprawdę nie zrozumiałeś, odpowiadam tak samo ogólnie jak ty: "dla mnie przy wyborze kandydata liczy się jednak coś innego".

Wygląd kandydata, prezencja, mimika - to są bardzo istotne rzeczy podczas kampanii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.