Facebook Google+ Twitter

Sondaż. PiS daleko w tyle za PO

Z pierwszego tegorocznego sondażu wynika, że gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby Platforma Obywatelska, na którą zagłosowałoby 42 proc. wyborców. Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć "tylko" na 27 proc. głosów.

Sonda

Na jaką partię zagłosujesz w wyborach?

 / Fot. PAP/Tomasz GzellZ sondażu TNS przeprowadzonego na zlecenie programu Forum emitowanego na antenie TVP Info wynika, że największe poparcie wśród ankietowanych zyskała Platforma Obywatelska. 42 proc. badanych oddałoby głos na tę partię, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę. Z kolei 27 proc. uprawnionych do głosowania wybrałoby partię Jarosława Kaczyńskiego.

Na trzecim miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej, który zanotował 14-procentowe poparcie. Do Sejmu weszłyby także Ruch Palikota i Polskie Stronnictwo Ludowe, które w wyborach uzyskałaby takie samo, 6-procentowe poparcie.

Jak wynika z sondażu, najmniej zwolenników ma Solidarna Polska i Polska Jest Najważniejsza. Te dwie partie nie przekroczyły progu wyborczego. 29 proc. badanych nie wie na kogo zagłosuje, a 19 proc. nie poszłoby w ogóle na wybory.

Ankietowani zostali poproszeni także o ocenę pracy ministrów. Najlepiej oceniany jest Radosław Sikorski, którego pracę pozytywnie oceniło 61 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazł się minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski z wynikiem 59-procenotwym. 47 proc. ankietowanych pozytywnie ocenia również pracę ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka.

Najgorzej ocenianym ministrem jest Bartosz Arłukowicz. Aż 55 proc. respondentów krytykuje jego pracę. Na drugim miejscu z wynikiem 48 proc. znalazł się Donald Tusk. Minister sportu Joanna Mucha jest źle oceniana przez 46 proc. respondentów.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 2-3 stycznia, na reprezentatywnej grupie uprawnionych do głosowania.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Czy Jerzy Konopka jest wśród popierających PO?
Z komentarza wynikałoby, że jak najbardziej...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Platforma bije rekordy popularności po następnej podwyżce podatku fascynacja tą partią zbliży się do stuprocentowego poparcia.To nic, że dzieci głodują przecież doktryna Tuska i Rostkowskiego przewiduje ofiary.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale jak jutro Jarosław Kaczyński wytrenuje ładniejszy uśmiech, nie będzie mówił o Smoleńsku (na chwilkę...), to wyniki będą korzystniejsze dla PiS. Chyba, że... Donald Tusk będzie czuwał i zrobią mu ładne zdjęcie na tle własnej rodziny... To wtedy uruchomić trzeba rachunek prawdopodobieństwa i wygra ... Tusk, bo kościół smoleński jest jeszcze w powijakach, za słaby...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W artykule trzeba by wyraźnie zaznaczyć, że liczby podawane są w stosunku do osób deklarujących udział w wyborach. Inaczej gdybyśmy podsumowali to, co podaje artykuł, to wyszłoby nam 143% plus jakiś mały procent dla SP, PJN i innych partii.

Wszystkie wyniki należy zawsze podzielić przez 2, ponieważ frekwencja wyborcza w Polsce na ogół wynosi 50% (49% w ostatnich wyborach). Tak też jest w tym badaniu sondażowym – prawie połowa do wyborów nie pójdzie (19% nie wie na kogo głosować, a 29% deklaruje, że nie pójdzie czyli 48%, a w zaokrągleniu 50%)

Z pozostałego 50% mamy 21% (42:2) PO, 13,5% PIS, 7% SLD, 3% RP, 3% PSL, i 2,5% SP, PJN i inne partie. I tak wygląda realne poparcie danych partii w naszym społeczeństwie....Natomiast jeśli chodzi o ilość mandatów w Sejmie, to rzeczywiście trzeba te wyniki pomnożyć przez 2...

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS ma aż 27 % ? To jakiś błąd czy co ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Istnieją dobre i złe sondaże, zarówno pod względem techniki ich wykonywania, jak i ich wyników.Każda partia uznaje za ważne i prawidłowe tylko takie, które są po jej myśli.

tak więc, ten sondaż zdecydowanie tępiony przez PiS i chwalony przez PO.

Tylko po co wciąz je publikować ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Domyśliłem się, ale odpowiedzi udzielam tym, którzy mogliby pomyśleć, że jednak retoryczne nie jest, i jeszcze zaczęliby się zastanawiać nad odpowiedzią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Hadrian Komiński Dzisiaj 13:08
Moje pytanie jest prawie... retoryczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A odpowiadając panu Chorążewiczowi, komu sondaże są potrzebne: tym, którzy nie wiedzą, na kogo zagłosować, i patrzą tylko, na kogo głosuje większość, uznając błędnie, że widocznie ma rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy tylko mnie w tym momencie ogarnia pusty śmiech?

Wielka Opatrzności, sprawuj swą pieczę nad tym narodem, albowiem nie wie on, że głosuje na swą zgubę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.