Facebook Google+ Twitter

Sondaż: PiS rośnie w siłę i dogania PO. Polacy nie chcą głosować?

Z najnowszego sondażu TNS OBOP dla programu "Forum" TVP wynika, że przewaga PO nad PiS topnieje w oczach i wynosi tylko 5 proc. Poza tym w Sejmie znalazłyby się Ruch Palikota, SLD i PSL, ale przy takim rozkładzie głosów byłby problem z utworzeniem koalicji. Co piąty Polak nie chce głosować.

Sonda

Kogo popierasz?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaRosną notowania PiS, który w porównaniu z badaniem lutowym zyskał 5 proc., ale co ciekawe nie kosztem PO. Notowania Platformy spadły tylko o 1 pkt proc., zaś Ruchu Palikota i SLD o 2 proc. 1 pkt proc. zyskali ludowcy. Pozostałe partie nie weszłyby do parlamentu, a poparcie dla nich oscyluje w granicach błędu statystycznego i wynosi 1 proc.

Jak podaje interia.pl, 20 proc. ankietowanych jednoznacznie stwierdziło, że nie weźmie udziału w wyborach, a 17 proc. nie wie na kogo głosować.

Wyniki sondażu:
PO - 35 proc.
PiS - 30 proc.
Ruch Palikota - 13 proc.
SLD - 11 proc.
PSL - 6 proc.
Solidarna Polska - 1 proc.
PJN - 1 proc.
Nowa Prawica - 1 proc.
LPR - 1 proc.

TNS OBOP przeprowadził badanie w dniach 21 i 22 marca na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych osób, metodą wywiadu telefonicznego.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Po co robić takie sondaże na tyle lat przed wyborami? Żeby ludzie się mieli czym zajmować chyba...

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 24.03.2012 20:40

Obowiązkiem każdego Polaka i patrioty jest odsunięcie od władzy agenturalnej Platformy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elf
  • elf
  • 24.03.2012 18:20

He he , nas nie dogonit !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 24.03.2012 17:17

Myślę, że taki sondaż w srodowisku Internautów powinien być normą naszej(!) demokracji. Niech poszczególne partie wiedzą na czym siedzą, jakie jest aktualne poparcie dla ich "ciężkiego" wysiłku umysłowego. Ja dałem kreskę PO, bo nie chcę żyć "Smoleńskiem", a i "Katyń" też mnie przestał wzruszać odkąd nasz wielki przyjaciel Niemcy posłużyli się (jako pierwsi) tym ideowym narzędzie do urabiania masy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 24.03.2012 17:05

Do "Mirek Kramarz". Wiemy, wiemy! Ja już 50 lat głosuję za dobrobytem, a mam albo ZSRR albo jakąś Unię Europejską, albo stan wojenny. Przeżyłem już tyle państwowych kryzysów, że ich nie umiem zrachować. Za każdym razem "normalność" i "dobrobyt" są tuż - tuż za drzwiami, ale nie chcą wejść. Elity partyjne tylko dorabiają się majątków i... odchodzą, a my zostajemy na przysłowiowym cienkim lodzie. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mm
  • mm
  • 24.03.2012 12:24

W czyim imieniu działa polski rząd, np. ACTA
Kto stał w ostatecznym rozrachunku za "domniemanym" lobbingiem na polski rząd, aby wpuścił umowę w unijne prawodawstwo, można się domyślać. Ale jakim sposobem i z kim konkretnie to załatwiano? Kanałami politycznymi czy po prostu na rympał, łapówą? Tak czy owak, nie wydaje się możliwe, żeby Tusk o sprawie nie wiedział i jej nie aprobował.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 24.03.2012 11:43

PO to złodziejska partia żydowska ,PiS -nawiedzonych moherów ,głosuję na Palikota chociaż nienawidzę pedałów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lopo
  • lopo
  • 24.03.2012 09:53

Widzimy i nadchodzą DNI GNIEWU.Powiem CI CIEKAWOSTKĘ ,GDY PYTAM CZY GŁOSOWAŁEŚ PO MÓWIĄ Nieeeeeeeeeeeeee.Życe Wam wszystkiego co najgorsze wyborcy PO,dla mnie ant POlacy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
SATURN
  • SATURN
  • 24.03.2012 09:43

Narodzie !!!!!!!!czy Ty nie widzisz co ta szuja Tfuuuusk robi????????????POLSKA GINIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
szalony jan
  • szalony jan
  • 24.03.2012 09:43

moja rodzina wogóle nie głosuje na to szambo polskie 12 osób.Zostaje za granicą na stałe.Nie mogę potrzeć co się dzieje w Polsce.Tu jest pięknie.Jak mówił znany facet ,,nie chcę ale muszę''