Facebook Google+ Twitter

Sondaż: PiS tuż za PO, Palikot dogania SLD. PSL poza Sejmem

Z sondażu SMG/KRC dla serwisu Gazeta.pl wynika, że do Sejmu weszłyby nie tylko PO, PiS i SLD, ale również Ruch Palikota. Partia byłego posła PO, osiągnęła zaskakująco wysoki wynik - aż 7 proc.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiWyniki sondażu SMG/KRC dla Gazeta.pl. W porównaniu do poprzedniego sondażu z 19 września, zarówno PO jak i PiS poprawiły swój wynik.

PO - 36 proc.
PiS - 32 proc.
SLD - 8 proc.
Ruch Palikota - 7 proc.
PSL - 5 proc.
PJN - 2 proc.
Kongres Nowej Prawicy - 2 proc.
Polska Partia Pracy - 2 proc.

Dramatycznie spadły notowania SLD, które w poprzednim badaniu miało 12,6 proc. Na "nieszczęściu" partii Grzegorza Napieralskiego zyskał Janusz Palikot, którego notowania wzrosły z 5,7 proc. do 7 proc.


Palikot dla W24: Kalisz szantażował Napieralskiego "jedynką" na mojej liście


Po 2 proc. badanych zagłosowałoby na Kongres Nowej Prawicy Korwin-Mikkego oraz PJN. Tylko 1 proc. zdobyła Polska Partia Pracy. 5 proc. badanych jeszcze nie wie na kogo zagłosuje, lub nie chce udzielić takiej odpowiedzi. Aż 60 proc. ankietowanych deklaruje, że weźmie udział w październikowych wyborach.

Źródło:
Gazeta.pl

Najwięcej lajków na Facebooku:
Death metal zamiast disco polo. Nietypowy spot kandydata SLD
Przełomowe odkrycie w CERN otwiera możliwość podróży w czasie?
Rostowski w Parlamencie Europejskim straszy wojną. Bankierzy uciekają do Stanów?
PiS broni Starucha. Agent Tomek i Beata Kempa ręczą za kibola LegiiDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

czarnowidz61. Nie zgodzę się z tobą, że kłamstwo, chamstwo, obłuda, wzorowanie się na A. Hitlerze, Wł. Gomułce, J. Goebbelsie należą do chrześcijańskiej hierarchii wartości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mN
 • mN
 • 28.09.2011 01:22

Sondaż może być mało wiarygodny, nieznaczący, lub ogólnie mało sensowny, ale o głupim to ja jeszcze nie słyszałem... Czy mądry to taki, w którym podawane są wyłącznie wyniki PiS? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za głupi sondaż!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo dla wicepremiera J. Palikota.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czarnowidz61
 • czarnowidz61
 • 28.09.2011 00:00

Ostatnia deska ratunku dla PO to doprowadzić w kraju do wrzenia i wprowadzić stan wojenny. Strzelanie z wiatrówek i rzucanie jajami nie wystarczy.
To musi być coś mocniejszego. Co możemy zrobić? Pod żadnym pozorem nie wolno dać się sprowokować ani na ulicy, ani na forum.
Przypuszczam, że na przeróżnych forach podrabiani zwolennicy PiS-u będą nawoływać do wieszania zdrajców,komunistów i żydów. Jeżeli,ktoś popiera PiS to znaczy, że kieruje się chrześcijańską hierarchią wartości, więc takie wypowiedzi należy uznać za prowokację i od razu je potępiać.Co ma być to będzie,ale po co komuś ułatwiać sprawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bb
 • bb
 • 27.09.2011 23:53

- WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2%
J.KACZYŃSKI premierem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stryjewska
 • Stryjewska
 • 27.09.2011 23:34

A niech i wygra PiS, niech władzę znów przejmą komuchy, to się dopiero doczekacie i nikt wam współczuł nie będzie.Z dziury w budżecie ulg i przywilejów nie zyskacie. Każdy tylko myśli o dobrze własnym, nie o całego kraju. Pogrążcie się jebane komuchy, cała inteligencja wypierdoli w końcu za granicę albo zacznie się kryć,
i wrócicie do swojego kochanego PRL-u. I wyrżnijcie siebie samych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bb
 • bb
 • 27.09.2011 23:34

WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2%
J.KACZYŃSKI premierem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qw
 • qw
 • 27.09.2011 22:49

- WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2% ...- Postradali rozum?-Kuzik,bartek,...-wtyka,zdrajcy,kłamcy,hipokryci,cynicy,...?-plotkują studenci-TO KONIEC ich KARIERY-nie głosujmy na nich.Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.-Studenci-czy postradali rozum?- dziękujemy już premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ale ZDĄŻYŁ ZADŁUŻYĆ POLSKĘ o dodatkowe 400 MILIARDÓW ZŁ pomimo,że PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa. DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła ,
prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich. TYLKO J.KACZYŃSKI i PIS mogą URATOWAĆ POLAKÓW przed TRAGEDIĄ jaką gotuje nam Tusk i jego rząd.ANIOŁKI-SUPER KANDYDATKI!!! PIS!!!,a MEDIA? jak za stanu wojennego?-reżim jak za póżnego jaruzelskiego.TOTALNA KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd - WSZYSTKO ROBIĄ ,aby ludzie mieli jak najmniej pieniędzy-bo będą karani WIELOMA NOWYMI PUNKTAMI-co będzie prowadziło do zabierania PRAW JAZDY,a więc STRACĄ DUŻE PIENIĄDZE NA ZDANIE NOWEGO EGZAMINU. .PJN może zmądrzeje jak znajdzie sę poza sejmem jak JUREK.Doskonała KONFERECJA PROGRAMOWA PIS :Hofmana i eroposła OBNAŻAJĄCA KŁAMSTWA:Tuska,Sikorskiego,erodeputowanych PO,... .czytamy w "DGP", pieniądze z miejskich spółek miały trafiać do byłego prezydenta miasta P.Kruczkowskiego oraz zasilać konta komitetów wyborczych posłanki Mrzygłockiej, senatora Romana Ludwiczuka oraz byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń
nm
 • nm
 • 27.09.2011 22:09

WYNIKI WYBORÓW: PIS - 43 % , PO - 27 % , SLD - 4,8 % , PSL - 4 % , PNJ -0,1% , POligłup-0,1 nie pójdzie 19 % ( zachować i sprawdzić ) . Wbrew temu co mówi Platforma i niektóre pseudo - media nie zajmuje się niczym innym jak właśnie PiS-em i Kaczyńskim. Kłamstwo tak bardzo jednak weszło w krew Platformie i mediom , że platformersi i media nie odróżniają już kłamstwa od rzeczywistości. Platforma bez kłamstwa nie potrafi istnieć. Popatrzcie Polacy , kto nami rządzi . Ludzie , dziennikarze , pracodawcy , profesorzy , politolodzy , psycholodzy , ekonomiści , ... z pierwszej PÓŁKI mówią i piszą - totalna kompromitacja (nie)rządu PO i PSL - zmiażdzeni merytorycznie przez OPOZYCJĘ ministrowie premiera - powinni zostać odwołani już DAWNO - na co czeka premier ? Polityczne , a nie merytoryczne wystąpienie ministrów i premiera. Powtarzające się : SKANDALICZNE , ŻENUJĄCE , NIEGODNE , ... zachowanie v- ice marszałka - znacznie przewyższa POligłupa - dobrze to obrazował " PUSTY ŚMIECH" w sejmie : premiera , ministrów rządu , posłów , dziennikarzy , ... oraz ZBULWERSOWANYCH ludzi oglądających DEBATĘ - czerwona kartka w wyborach dla PO i PSL . Rząd NIC nie widzi i nie WIE - bo twierdził , że podwyżka vatu nie spowoduje wzrostu cen - niech idą po NAUKI do BELKI. Mówią i piszą - po co przedstawiają w mediach takie bzdury , nie ma podstawowych dowodów , zatem WSZYSTKO jest możliwe łącznie z zamachem - niczego nie można wykluczyć , dopuki nie będą wszystkie : dowody i dokumenty w POLSCE , nie zostanie przesłuchanych wielu ludzi , może trzeba będzie zrobić ekshumację zwłok , ... - dopiero wtedy poznamy PRAWDĘ - tego domaga się 3/4 społeczeństwa i nie odpuści wyjaśnienia do KOŃCA tragedi Smolenskiej łącznie z powołaniem komisji międzynarodowej czy śledstwem w STRASBURGU o ile zajdzie taka potrzeba . Wyjaśnienie tragedii , pomnik zakończy żałobę .jak nie to potrzebna będzie KOMISJA MIĘDZYNARODOWA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.