Facebook Google+ Twitter

Sondaż: PiS wyprzedziło PO! Solidarna Polska lepsza od PSL

Różnica między PO i PiS wynosi dziś 1 proc. Przewagę w sondażu ma jednak nie partia rządząca, lecz opozycyjna.

Sondaż: PiS wyprzedził PO! Solidarna Polska lepsza od PSL / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta.plZ najnowszego sondażu przeprowadzonego przez portal wybory.xaa.pl wynika, że poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wynosi dziś 28,9 proc., dla Platformy Obywatelskiej 27,8 proc. Trzecie miejsce zajmuje Janusz Palikot - jego partia ma w sondażu 14,2 proc. poparcia. Do Sejmu nie weszłoby PSL (4,3 proc.).

Onet.pl przytacza słowa politologa Wojciecha Jabłońskiego, który twierdzi, że wynik jest efektem reformy emerytalnej. Wg niego, partia rządząca "będzie nadal traciła".

Za Ruchem Palikota, na czwartym miejscu, plasuje się lewicowa partia Leszka Millera (SLD - 13,1 proc.), ostatnie miejsce z poparciem 5,9 proc. przypada prawicowej Solidarnej Polsce.

Jak mówi Jarosław Wolski z wybory.xaa.pl: "O wiarygodności naszych sondaży świadczy fakt, iż okazały się one najbardziej zbliżone do oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych w 2011 roku".

Badanie przeprowadzone zostało metodą sondażu ulicznego w dniach 9-12 maja. Wzięło z nim udział 2355 osób.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Jeden Pan
  • Jeden Pan
  • 17.05.2012 19:59

Bardzo dobra wiadomosc. PO juz jest na rowni pochylej i zjezdza w dol.
Tusk POsmarowal zjezdzalnie swoja reforma emerytalna, wiec zjezdzaja.
Teraz rozchodzi sie wiesc, ze elektryka podrozeje 40%. To bardzo zle, bo
i tak juz wszystko drozeje, a za podwyzka cen pradu nastapi tsunami
rosnacych cen.
Jesli POlszewia mysli, ze Euro 2012 cos poprawi, to chyba w przekonaniu
Polakow, ze bez PO byloby duzo, duzo lepiej.
Czy PO upadnie w trakcie Euro, czy zaraz potem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
r k
  • r k
  • 17.05.2012 10:16

Nie zazdroszczę tej parti która wygra wybory i będzie musiała sprzątać ten syf po Platformie !! Przecież to katorżnicza robota na lata....nas wszystkich ! Takiego burdelu nie było od II wojny światowej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 16.05.2012 21:10

Współczuję każdej oranizacji partyjnej,która będzie likwidowała ten bardak.Obojętnie,która aby miała do pracy normalnych ludzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
  • bolek
  • 16.05.2012 20:03

boje sie o serce kaczynskiego.switla nadzieja wygrania wyborow.ale tak juz bylo a potem kolejne rzczarowanie.nie tylko dla kaczynskiego ale dla wszystkich moherow.dlugo tak jeszcze mozna

Komentarz został ukrytyrozwiń
kiciuś
  • kiciuś
  • 16.05.2012 18:38

Jolka chcesz się wyprostować(sprostować)to się gimnastykuj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 16.05.2012 16:39

PIS wyprzedziło PO i bedzie to stała tendencja oto pseudoreforma tuska !!!!! i tak bedzie do wyborów i zmiany warty!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
weteran PO
  • weteran PO
  • 16.05.2012 16:37

PSl wspaniale broni chłopów.... KRUS jest nie do ruszenia i ubezpieczenia zdrowotne 2 mln rzeszy rolników ....za to wszystko płaci państwo czyli my.. a teraz emeryturu dla miastowych 67 a dla rolników jak było !!!!!!!{bo emerytury czesciowe to oszustwo .. kto ma staz pracy 40 lat w 65 r. musiałby nie mieć praktycznie zadnej przerwy ... wystarczy ze pojade na saksy na 3 lata i emerytury nie ma... !!!)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sondomia
  • Sondomia
  • 16.05.2012 16:32

Zadać pytania co zrobili źle i dobrze ci z PO i co zrobili ci z PiS
Łatwo zgadnąć :PO zrobiła dużo dobrego i dużo złego ,bo rządzi już druga KADENCJE A ZOSTALI WYBRANI DO TEGO PRZEZ WYBORCÓW .
Natomiast PiS nie rządzi to i nic nie skrzani bo nic nie potrafi zrobić .
PiS to jest :Przegrani i Szkodnicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
weteran PO
  • weteran PO
  • 16.05.2012 16:32

PIS wygrywa i tak bedzie dalej .. tusk wykopał grób dla PO tą swoja pseudoreformą {bo smolensk jest bez znaczenia}i nie ma co liczyć ze złość polakow minie... do wyborów..i zmiany warty... !!!