Facebook Google+ Twitter

Sondaż: Platforma traci. Zaszkodziły jej taśmy?

Platforma straciła 5 proc. w pierwszym po aferze z taśmami PSL badaniu ZBS OBOP/TNS Polska dla "Gazety Wyborczej". Co ciekawe, 1 proc. zyskał PSL, ale można to wytłumaczyć błędem statystycznym. Co czwarty Polak nie wie kogo poparłby w ewentualnych wyborach.

Sonda

Afera taśmowa...

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczNotowania Platformy zjechały w dół o 5 proc. z 32 proc. na początku lipca do 27 proc. obecnie. W miarę stabilne poparcie utrzymuje PiS. Partię Kaczyńskiego popiera 22 proc. ankietowanych, o 1 proc. mniej niż w ostatnim badaniu. Na trzecie miejsce w notowaniach powrócił Ruch Palikota z 8 proc. poparciem ( wzrost o 3 proc.). SLD może liczyć na 7 proc. potencjalnych wyborców ( spadek o 1 proc.). PSL ciągle balansuje na granicy progu wyborczego. Poparcie dla ludowców wyniosło 6 proc. (wzrost o 1 proc.).

Nie weszłyby do Sejmu Solidarna Polska z 2 proc. poparciem oraz PJN i Nowa Prawica, obie partie uzyskały po 1 proc. Badanie ZBS OBOP/TNS Polska wykazało, że 26 proc. respondentów nie wie na kogo głosować.
Sondaż został przeprowadzony w dniach 19-22 lipca na reprezentatywnej próbie 957 osób dorosłych, informuje www.wyborcza.pl.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Puchatek
  • Puchatek
  • 30.07.2012 21:21

Platforma za niezwykły talent udawania, że coś chce, coś rozumie, coś potrafi i że coś zrobi, powinna mieć ryczałtem 50% poparcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PSL tak trzymać! Wasze taśmy wam nie zaszkodziły, a wprost przeciwnie - notowania wzrosły.

Komentarz został ukrytyrozwiń
komornik
  • komornik
  • 26.07.2012 17:32

Platforma musi wygrać jeszcze jedne wybory.Przecież trzeba jeszcze wprowadzić podatek katastralny.Kto to zrobi??Bez tego podatku trudno będzie wydoić z tego kraju więcej pieniędzy do MFW.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu ja się emocjonuję reakcjami polityków na sondaże. Ostatnio w TVP Palikot ni z gruchy i pietruchy strzelił, że mial 20%/sic!/ więc nie bierze go 5% teraz. To jest jazda. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez sensu jest w ogóle cytowanie tych badań, bo w ciągu miesiąca wszystko się potrafi zmienić. Raz RP jest pod kreską, raz PSL, raz SLD, a potem nagle wszyscy mają na plus a traci kto inny. Nie ma się czym emocjonować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sondaże, sondaże. Mnie tam nikt nie pytał ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.