Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26551 miejsce

Sondaż: PO dalej w górę, PiS w dół, SLD odrabia straty

Liderem badania poparcia dla partii politycznych przeprowadzonego przez Instytut Homo Homini pozostaje Platforma Obywatelska z wynikiem 36,6 proc. Na drugiej pozycji plasuje się Prawo i Sprawiedliwość z poparciem na poziomie 25,8 proc. Na SLD zagłosowałoby 14,6 proc. badanych, a na PSL - 7,2 proc.

Sondaż przeprowadzony na zlecenie Polskiego Radia przez Instytut Homo Homini pokazuje, że wciąż rosną notowania Platformy Obywatelskiej. Poparcie dla PO (obecnie 36,6 proc.) w ciągu tygodnia zwiększyło się o 1,3 pkt. proc. Wolę głosowania na Prawo i Sprawiedliwość z kolei deklaruje o 1,9 pkt. proc. mniej niż przed tygodniem.

Sojusz Lewicy Demokratycznej, który przed tygodniem stracił 4 pkt. proc., teraz zyskał 1,4 pkt. proc. Notowania Polskiego Stronnictwa Ludowego nie ulegają większym zmianom - w świetle sondażu wzrosły o 0,1 pkt. proc. Polska Jest Najważniejsza (2,3 proc.) ani Ruch Poparcia Palikota (1,1 proc.) nie przekraczają progu wyborczego.

Komentując wyniki sondażu, prezes Instytutu Homo Homini Marcin Duma zauważa, że jeśli wyniki badań powtórzyłyby się podczas wyborów parlamentarnych, zawiązanie koalicji Platformy z Ludowcami mogłoby się okazać niemożliwe.

Porównaj wyniki badań sprzed tygodnia: Sondaż Homo Homini: wzrost PO, spadek SLD. Przez Arłukowicza?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Jest rzeczą bardzo prawdopodobną, że w razie porażki wyborczej PiS /raczej pewną/ Jarosław ogłosi wszem, i wobec. że wybory zostały sfałszowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbyszekb
 • zbyszekb
 • 22.05.2011 17:46

Za wczasu należy przewidywać i zabobiegać machinacje oszustw w czasie wyborów w komisjach wyborczych.
Niezależne wiadmości donosiły, że znaleziono w śmieciach 12 tysiący kart wyborczych z "krzyżykami " oddanymi na J. kaczynskiego. Pozatym przypominam, że komisje wyborcze zanotowały ponad 350 tysięcy nieważnych głosów! Trzeba wzmocnić kontrolę w samych punktach wyborczych, tak, żeby nikomu nie opłacało się stawiać drugiego krzyżyka, na unieważnienie głosu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
 • elaszychlinska
 • 21.05.2011 21:41

Bardzo sie cieszę .Myślę ,że Polacy na te wyskoki w obronie kiboli pisowców się nie nabiorą. Od dawna w tej sondażowni nie było przeszło 10 % przewagi PO. Kaczyński już rozpoczął swoje nieczyste gierki [ Frycz ,zwolennik PiS-u z pisowskim adwokatem ]. Spędzona młodzieżówka , która nie wie co ma mówić wyrwana do odpowiedzi. Nie ,nigdy PiS = piekło na ziemi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już zawczasu w Pis pracują nad tym jak kolejną przegraną Prezesa Pana Jarosława ogłosić zwycięstwem.
Zapewne mają prawdziwe sondaże że spodziewają się strasznego lania. Może stara nawijka o zwycięstwie moralnym jak poprzednim razem wystarczy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Frykos
 • Frykos
 • 21.05.2011 17:36

Brednie. Szczególnie zyskało PO po ostatnich wyczynach ze stadionami i napadem ABW na mlodego studenta ? I olewaniem wszystkich spraw w Polsce, poza ochroną własnych koryt w rządzie, parlamencie i gdzie tylko sie da. I po podwyzkach wszystkiego, co się da ? Po gnębieniu narody ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kangurze - chyba jednak nie będziesz męczennikiem za swój wpis. Potrzeba coś mocniejszego. :):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kangur
 • Kangur
 • 21.05.2011 14:03

Licze sie z tym ze ten komentarz zostanie usunięty, lub jutro obudzą mnie pracownicy ABW, ale będe bronił swoich racji do końca. Wole pisowskie dziadostwo niz zdrajców i żydów z PO. Ta partia doprowadzi do faszystowsko-kapitalistycznej dyktatury w kraju, gdzie człowiek będzie tylko maszyną do produkcji dóbr. Obalmy zdrajców, współpracowników międzynarodowego funduszu walutowego tworu stworzonego po to aby zdzierdac z ludzi pieniądze

Komentarz został ukrytyrozwiń
warszawiak
 • warszawiak
 • 21.05.2011 12:39

Nie 35 % tylko 35 osób popiera to pisowskie dziadostwo

Komentarz został ukrytyrozwiń
i tyle wt emacie
 • i tyle wt emacie
 • 21.05.2011 11:05

Chyba sam nie wierzysz w to, że PiS ma 35%? Wiarygodność tamtego sondażu GFK Polonia to wynik PS - 3%. A PSL zawsze dostaje 7-8%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Według innego sondażu PIS nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników. Obecnie poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wynosi 35 procent.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.