Facebook Google+ Twitter

Sondaż po debacie: rekordowe poparcie dla PiS

Nie potwierdziły się przewidywania niektórych ekspertów, co do tego, że na debacie telewizyjnej Kaczyński - Kwaśniewski najwięcej zyska Donald Tusk. Okazuje się, że dzieje się odwrotnie. W najnowszym sondażu, opublikowanym dziś, a przeprowadzonym na zlecenie Faktów TVN, PiS uzyskał 35 proc. głosów, PO - 30 proc.

Opublikowany sondaż jest pierwszym przeprowadzonym po dwóch, przełomowych wydarzeniach obecnej kampanii wyborczej: Debacie telewizyjnej pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Aleksandrem Kwaśniewskim jak również aresztowaniu posłanki PO - Beaty Sawickiej. W badaniu, przeprowadzonym na zlecenie Faktów TVN, PiS uzyskał 35 proc. głosów, PO - 30 proc. a LiD 15 proc.

To najwyższe poparcie dla partii rządzącej od początku kadencji obecnego Sejmu. Również koalicja Lewicy i Demokratów zyskała. W porównaniu z sondażami z dnia 27 września jest to skok o 5 proc.
Do Sejmu, według dzisiejszego sondażu, z wynikiem na granicy progu wyborczego, dostałoby się również jedynie Polskie Stronnictwo Ludowe.

To istotna zmiana, zważywszy, że w badaniach sprzed zaledwie 3 dni, również na zlecenie Faktów TVN, poparcie dla PO wynosiło 36 proc., a dla PiS - 32 proc.. 6 punktów procentowych to największy jednorazowy spadek poparcia dla PO od roku 2005.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

myNaród
  • myNaród
  • 24.05.2011 19:47

ten wynik 35:30 był aktualny 1/2 roku temu.
teraz jest 42:27 dla pis.
jest pewne, że mafijna organizacja zwana POtocznie Platformą zostanie zdelegalizowana i postawiona przed Trybunałem powołanym przez Naród.
do tej pory nie było jeszcze tak przestępczej organizacji u steru rządu RP

Panie schetyna, zna pan powiedzenie "JA CIĘ ZAŁATWIĘ " ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja mam jednak wrażenie, że wygrał Kwaśniewski, ale nie na argumenta, czy program polityczny, bo tak z jednej, jak i z drugiej strony tego nie było. Medialnie jednak wypadł lepiej Kwaśniewski. Kaczyński rozbujał się pod koniec. Sama debata to była tragedia organizacyjna.
Wiesz co Marcin, ja wiem że ty lubisz sławić PiS;], ale zajmować się takim tematem... Wiadomo, że sondaże nic nie znaczą, że zależą od wielu rzeczy. Dlaczego tak mówię? Ano proponuje sobie sprawdzić np. sondaż PBS DGA. Bo tam PO ma 36 a PiS 31.
Ot i tyle

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale najbardziej zaskoczyła mnie konferencja prasowa LiD tuż po debacie, w której panu Olejniczakowi wprost brakowało słów by wyrazić zachwyt nad zwycięską (oczywiście w jego mniemaniu) debatą dla Kwaśniewskiego.Rozumiem żeby się zachwycać jak jest czym ale w tym wypadku wszelkie "och" i "achy" były zbędne. Z koleji były prezydent Kwaśniewski dumnie powtarzał zarówno podczas debaty jak i po, że jego czas się właśnie zaczął...no cóż...to nie wymaga komentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja się wcale nie dziwię. Kaczyński w debacie wypadł świetnie. Jego argumenty były solidne i rzeczywiście można odnieść wrażenie, że jeśli tak dalej pójdzie to w Polsce będzie lepiej.
Potwierdza się też to, że hasła o zwycięstwie Kwaśniewskiego to zwykła propaganda sukcesu (skąd my to znamy).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja się nadal waham między centroprawicą, a centrolewicą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.