Facebook Google+ Twitter

Sondaż: Polacy chwalą Komorowskiego. Kaczyński na drugim miejscu

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dzisiaj, Bronisław Komorowski mógłby liczyć na reelekcję. W sondażu OBOP, za obecnym prezydentem uplasowali się Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro.

Sonda

Na kogo zagłosujesz w kolejnych wyborach prezydenckich?

Sondaże: Polacy chwalą Komorowskiego. Wieś głosowałaby na Kaczyńskiego / Fot. PAP/Piotr PolakJak wynika z sondażu OBOP dla onet.pl, przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej metodą "twarzą w twarz", w dniach 21-24 czerwca, Bronisław Komorowski mógłby liczyć na 43 proc. poparcia.

Wśród głosujących najwięcej byłoby osób z wykształceniem wyższym i licencjatem, mieszkających w mieście, o poglądach centrolewicowych, utożsamiających się z PO. Jarosław Kaczyński mógłby liczyć na 18 proc. poparcia wśród osób w większości z wykształceniem podstawowym, mieszkających na wsi, o poglądach prawicowych i utożsamiających się z PiS. Na 15 proc. głosów mógłby liczyć Zbigniew Ziobro.

Wśród osób, które zadeklarowały wybór na prezesa Solidarnej Polski, najwięcej było osób z wykształceniem podstawowym i zawodowym, mieszkających na wsi, o poglądach prawicowych oraz utożsamiających się z inną partią niż te, które zostały wymienione (wśród nich nie było Solidarnej Polski). Kolejne miejsca zajęliby Janusz Palikot (9 proc.), Leszek Miller (4 proc.), Waldemar Pawlak (4 proc.), Janusz Korwin-Mikke (4 proc.). Na innego kandydata chciałoby zagłosować 3 proc. ankietowanych.

Z kolei z sondażu CBOS wynika, że ponad połowa Polaków dobrze ocenia pracę Komorowskiego. W czerwcu 62 proc. dobrze oceniło działalność prezydenta, a 23 proc. źle. Stosunek opinii publicznej do działalności Bronisława Komorowskiego jest stabilny. CBOS przeprowadził sondaż w dniach 14-20 czerwca na liczącej 1013 osób reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski.

W wywiadzie dla dziennika "Fakt", prezydent odpowiedział na pytanie, czy zamierza się ubiegać o reelekcję. "Jeszcze mam sporo czasu, żeby popracować w obecnej kadencji. Byłoby arogancją, gdybym teraz składał takie decyzje. Moją pracę na bieżąco oceniają wyborcy. Słyszałem, że niektórzy politycy już dzisiaj ścigają się w zapowiedziach, że wystartują w wyborach prezydenckich za trzy lata. W moim przekonaniu jest to tylko wynik walki o prymat po prawej bądź lewej stronie sceny politycznej. Ja jeszcze czuję, że dwa lata temu wygrałem i to mnie mobilizuje do pracy" - powiedział Bronisław Komorowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

cipiorys
 • cipiorys
 • 03.07.2012 16:20

Bronek to dobre chłopisko ! Poźreć se lubi, bąka se puści i co mu tam więcej potrza ? Wykarmimy chłopa z całą jego liczną rodziną ! Maksym zaraz to skasuje metodą pionierskiej wazeliny... Tak trzym Maksym tyle z ciebie pociechy !

Komentarz został ukrytyrozwiń
raz a mądrze
 • raz a mądrze
 • 01.07.2012 23:22

POPRZYJCIE PETYCJĘ DO PREZYDENTA USA W SPRAWIE KATASTROFY W SMOLEŃSKU! --- Pod tym linkiem znajdziecie Państwo instrukcję, jak poprawnie i szybko złożyć podpis: http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2050 --- Procedura jest trochę… skomplikowana, ale to tylko dlatego, aby dzieci nie bawiły się tym dokumentem. --- RZĄD USA GWARANTUJE PEŁNĄ POUFNOŚĆ PROCEDURY ZŁOŻENIA PODPISU ORAZ OCHRONĘ WSZYSTKICH DANYCH OSOBOWYCH SYGNATARIUSZA. --- Oto link do strony z petycją: wh.gov/zMU

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wacław Tomczyk
 • Wacław Tomczyk
 • 01.07.2012 21:32

Przepowiednia wróżki ze Szczecinka: Kiedy unia się rozpadnie, wiele głów z PO odpadnie. Więc można mieć nadzieje, że ludzie którzy doprowadzili Polskę do upadku - otrzymają to na co zasłużyli. W tym i figuranci obcych służb pełniące najważniejsze funkcje obecnie w naszym kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 01.07.2012 18:26

Tylko idioci głosują i popierają agenturę!

Kto kocha Polskę ;głosuje na Jarosława Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Troll
 • Troll
 • 01.07.2012 17:55

@ Inka a ja myślałem że już jest niekwestionowanym liderem patriotów a on ciągle w kolejce ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
beny
 • beny
 • 01.07.2012 17:19

Niestety Inka.Obawiam się że Polacy w swej większości są zbyt głupi aby analizować samodzielnie przeszłość jakiegokolwiek polityka.Intelektu starcza im na tyle aby powielać banalne słowa klucze podsunięte przez media.Kaczyński-żenada, Komorowski-sympatyczny,Tusk -skuteczny.W ten sposób ferajna cwaniaczków rządzi stadem baranów już drugą kadencję.Czy można się dziwić coraz większej nędzy w takim kraju???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 01.07.2012 17:01

Za kilka miesięcy premier Jarosław Kaczyński będzie niekwestionowanym liderem patriotów polskich. Jak wyborcy poznają dogłębnie życiorys i przeszłość Bronisława Komorowskiego ,to liderem niekwestionowanym zostanie Premier Jarosław Kaczyński - szczerze mu tego życzę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 01.07.2012 14:44

@ sumienie ,, widział kto normalnego w tych 18 % ?
To ludzie , którzy utracili zdolność samodzielnego myślenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Dodam !
 • Dodam !
 • 01.07.2012 14:41

Eeeeeee, prezes 18 % i starczy !
KACZYŃSKI ? 4 ROZBIÓR Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to ciekawe - kiedyś normą była większość, a nie mniejszość... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.