Facebook Google+ Twitter

Sondaż. Polacy ufają prezydentowi, a Kaczyńskiemu nie

W listopadowym rankingu zaufania opublikowanym przez CBOS pierwsze miejsce zajął prezydent Bronisław Komorowski, ufa mu 69 proc. badanych. Z kolei Jarosławowi Kaczyńskiemu nie ufa 55 proc. ankietowanych.

Sonda

Kogo darzysz największym zaufaniem?

Centrum Badania Opinii Społecznych przeprowadziło sondaż wśród Polaków, czy ufają politykom. Liderem w rankingu zaufania został prezydent Bronisław Komorowski, któremu ufa 69 proc. badanych w sondażu. Kolejne miejsce zajął polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej Ryszard Kalisz z wynikiem 48 proc. Na trzecim miejscu znalazł się szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski - zaufało mu 46 proc. badanych osób. Ex aequo czwarte miejsce z wynikiem 43 proc. zajęli premier Donald Tusk i były wicepremier Waldemar Pawlak. Szefowi SLD Leszkowi Millerowi ufa 40 proc. ankietowanych.

Co trzeci ankietowany deklaruje swoje zaufanie do marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Dużo mniej zaufania otrzymał prezes PiS Jarosław Kaczyński, ufa mu tylko 25 proc. badanych osób.

W rankingu nieufności pierwsze miejsce zajął Jarosław Kaczyński, jemu nie ufa 55 proc. badanych, w porównaniu z październikiem jest to wynik gorszy o 8 proc. Na kolejnym miejscu znalazł się Janusz Palikot - 47 proc. osób deklaruje mu nieufność. Trzecie miejsce zajął Antoni Macierewicz z wynikiem 44 proc. Na czwartym miejscu w rankingu nieufności jest premier Donald Tusk, nie ufa mu 38 proc. ankietowanych. 36 proc. badanych nie ufa marszałek Ewie Kopacz i Zbigniewowi Ziobro zajęli oni ex aequo piąte miejsce.

CBOS przeprowadził badanie w dniach 8-17 listopada na reprezentatywnej grupie 952 dorosłych osób wylosowanych w próbie losowania.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

@ Panie Romanie , proszę jeszcze raz spojrzeć na sondę obok artu i do bólu zapamiętać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla większości w ogóle ludzi (czyli nie tylko Polaków) bardziej wiarygodną osobą jest słusznej postawy mężczyzna z żoną i dziećmi, który ma przez całe życie konsekwentnie te same poglądy, niż wieczny kawaler mieszkający całe życie z mamą i zmieniający zdanie co 5 minut.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby pan "roman" obawiał się kobiet?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie... :)) jeśli czuje się pan zagrożony moim współczuciem mieszanym ze śmiechem, to tak.. ;)

A tak poważnie, to skąd taki wniosek? To proste stwierdzenie faktu było. Odsądzanie od polskości wszystkich, którzy nie są "z pańskiej piaskownicy" moim zdaniem jest przegięciem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tutaj jest źródło definicji LEMING: http://www.miejski.pl/slowo-Leming

Komentarz został ukrytyrozwiń

LEMING - Człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w telewizji, albo przeczyta w Internecie i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego. Głupek. Jednym z podstawowych źródeł zdobywania wiedzy leminga jest portal Onet.pl

Dodam tylko, że w tej definicji nie wskazuje się, kto rozsiewa te informacje lemingom. A więc panie romanie koźmiński - nie wiem, komu pan chciał przywalić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Leming" = Polak. A Wy Panie "romanie" i inni, to jesteście Wolacy. Tak jak Wasz Jarek śpiewał poszliście: "z ziemi polskiej do wolskiej..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki spokojny aniołek śmiechu warte proszę sobie przypomnieć jak chwalił się, że będzie "strzelał do kaczek" tylko na razie jest okres ochronny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przegina pan, panie Romanie. Zresztą nie pierwszy raz :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zasłużył sobie . To wyjątkowo spokojny człowiek . Łączy Polaków , nie atakuje nikogo .
Jest prezydentem wszystkich Polaków .Nawet jego krytycy niech to sobie uświadomią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.