Facebook Google+ Twitter

Sondaż polityczny. Platforma rośnie w siłę, PiS słabnie

Platformie Obywatelskiej znowu przybyło kilka punktów poparcia. Jak wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczypospolitej", PO wygrałaby z 48 procentami wybory parlamentarne i mogłaby rządzić bez koalicjanta.

Donald Tusk - Prezes Rady Ministrów. / Fot. Wikipedia (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f1/Donald_Tusk_3.jpg)Jak wynika z sondażu, PO może liczyć na poparcie 48 proc. badanych, co dało by jej w nowym Sejmie aż 240 posłów. Oznacza to, że nie musiałaby szukać koalicjanta.

Spada natomiast poparcie dla PiS. Na początku sierpnia partia ta mogła liczyć na 39 proc. poparcie, a teraz na 35 proc. Z takim wynikiem PiS uzyskałby w nowym Sejmie 174 mandaty. Różnica między PO a PiS zwiększyła się z 6 do 13 punktów proc.

Nie zmienia się poparcie SLD. Może on liczyć na głosy 9 proc. ankietowanych - dokładnie tyle samo, ile w kilku poprzednich badaniach.

Z sondażu wynika także, że próg wyborczy przekroczyłyby jedynie trzy partie. Polskie Stronnictwo Ludowe, z poparciem 4 proc., znalazłoby się poza parlamentem. Pozostałe partie nie mają zbyt wielkich szans na sukces wyborczy. 1 proc. badanych przez GfK Polonia chce poprzeć Ligę Polskich Rodzin. Takie samo poparcie ma Unia Polityki Realnej.

Sondaż GfK Polonia dla "Rz" przeprowadziła od 19 do 24 sierpnia metodą wywiadów ankieterskich na próbie 1000 osób.

Podobnie wyniki prezentują się w sondażu PBD DGA dla "Gazety Wyborczej" przeprowadzonego w ostatni weekend. Partia Donalda Tuska może liczyć na 45 proc. głosów (wzrost o 1 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego badania), a PiS na 24 proc. (spadek o 3 pkt. proc.). Takie wyniki dają jeszcze większą przewagę PO nad PiS niż w badaniu dla "Rz" - 21 pkt. proc.

Również według tego sondażu do parlamentu weszłyby tylko trzy partie. SLD utrzymuje stabilne notowania na poziomie 9 proc. Natomiast PSL może liczyć tylko na 3 proc. poparcie.

Sondaż PBS DGA przeprowadzono w dniach 20-22 sierpnia na próbie 1014 osób.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

MG
  • MG
  • 12.02.2011 20:12

PLATFORMO!!!! TWA EREKCJA NIEMA KOŃCA!- MÓWIŁ DONEK DO ZASKROŃCA...

Komentarz został ukrytyrozwiń
mangusta Gdynia
  • mangusta Gdynia
  • 12.02.2011 19:28

ŁŻE ELITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze ,nie jest to dobra wiadomość dla Polski.
Opozycja jest bardzo potrzebna,wynika to z reguł parlamentaryzmu i demokracji,jest również częścią demokratycznego porządku.
Twarda opozycja mobilizuje rząd do pracy.
Przy takiej roli opozycji ,jako wybrało PIS ,PO może leżeć brzuchem do góry.
Zgubiło Kaczyńskiego zamiłowanie do politycznej gry,przez co traci cały PIS.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma się co dziwić takim wynikom, szczeg. po popisie hipokryzji Kaczyńskiego w czasie wyborów. Nie tylko 'stracił cnote'- ale zrobił to w wyjątkowo wulgarny sposób - wychwalając komunistów, Gierka itd.

I wbrew temu cyrkowi z rozliczaniem obietnic Komorowskiego (wiadomo było od początku, ze dwaj panowie K składali je zupełnie bez pokrycia), rozpoczęte zupełnie wbrew tradycji w chwile po zaprzysiężeniu, a nie np po roku (wiadomo - chwyt PRowy SLD, a potem PiS) jak widać, wyborcy oceniają raczej to, jak im sie zyje - raz - by było 'spokojnie', bez politycznych burd, gier teczkami, szcucia CBA itd., dwa - w miare dostatnio.

jak dla mnie punkt pierwszy jest juz spełniony - krzyz to oczyw probl zastepczy i woda na młyn PiS - jak dla mnie osobiście nie jest probl - kazdy wg mnie ma prawo manifestowac swoje poglady;

"w miare dostatnio" - tu wielkie wyzwanie przez rzadem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.