Facebook Google+ Twitter

Sondaż. Poparcie dla rządu Tuska rośnie. Ale jego przeciwników jest więcej

Chociaż w listopadzie poparcie dla rządu Donalda Tuska wzrosło, to jednak ciągle znajduje się na niskim poziomie. Polacy nie są również zbyt optymistyczni co do działań.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaW listopadzie rząd zdobył 33 proc. zwolenników i 34 proc. przeciwników. 31 proc. ludzi jest on obojętny - podaje serwis interia.pl. Od października władza zyskała 5 proc. zwolenników. Z kolei przeciwników rządu jest o 8 proc. mniej.

Aktualnie 35 proc. badanych przez CBOS respondentów jest zadowolonych, że na czele rządu stoi Donald Tusk, 51 proc. deklaruje swoje niezadowolenie, a 14 proc. nie ma wyrobionego zdania w tej sprawie.

Co trzeci badany (31 proc. respondentów) dobrze ocenia wyniki działalności rządu (wzrost o 5 proc. wobec października), 56 proc. badanych (o 7 proc. mniej) ma złą opinię o pracy gabinetu Tuska, a 13 proc. (o 2 proc. więcej) nie ma zdania w tej sprawie.

Blisko trzecia część ankietowanych (28 proc.) uznała, że polityka obecnego rządu stwarza szansę poprawy sytuacji gospodarczej w kraju (8 proc. więcej niż przed miesiącem), 57 procent badanych jest przeciwnego zdania (spadek o 11 proc.), natomiast 15 proc. nie ma zdania w tej sprawie (wzrost o 2 proc.).

Pracownia CBOS przeprowadziła sondaż w dniach 8-17 listopada 2012 roku, na reprezentatywnej próbie losowej 952 dorosłych mieszkańców Polski.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Magda Wieczorek Dzisiaj 19:07
"Panie Grzegorzu Jarosław Kaczyński nie jest w rządzie Tuska. A w/w tekst dotyczy poparcia dla rządu premiera Tuska, nie zauważył pan?"

Oczywiście, że zauważyłem. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie,Panie Leszku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś, prezydent Francji rozczulał się nad sobą, że trudno jest rządzić krajem, w którym jest tysiąc gatunków sera. Niech się cieszy, że nie przyszło mu rządzić krajem, gdzie na dwóch obywateli są trzy zdania. Jeszcze Tusk przejdzie do historii, jako geniusz polityki, a całą jego zasługą będzie to, że całe to "toto coś", jako-tako się katurlało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszy mnie fakt,że mimo kłód rzucanych pod nogi rządu, na czele którego stoi Dnald Tusk,przez przynoszącą wstyd Polakom opozycję,szczególnie tą z Kaczyńskim na czele,poparcie i zrozumienie dla działań rządu- nie maleje,a wzrasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być może wyniki tego sondażu "szły" przez rosyjskie serwery...
To na pocieszenie dla Użytkownika "roman koźmiński".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu Jarosław Kaczyński nie jest w rządzie Tuska. A w/w tekst dotyczy poparcia dla rządu premiera Tuska, nie zauważył pan?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Kaczyński ma jakichkolwiek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.