Facebook Google+ Twitter

Sondaż PPSP: Komorowski przegrałby w drugiej turze z Cimoszewiczem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-06 19:59

Jeśli wybory odbyłyby się dziś, wygrałby je Bronisław Komorowski Drugie miejsce zająłby Włodzimierz Cimoszewicz, a trzecie Jarosław Kaczyński- wynika z najnowszego sondażu IBOP PPSP.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w tą niedzielę, wygrałby je Bronisław Komorowski z 26,5 proc. poparciem. Do drugiej tury wszedłby... Włodzimierz Cimoszewicz z 20,7 proc. poparciem - wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego opublikowanego przez Instytut Badania Opinii Publicznej PPSP.
Trzecie miejsce zająłby prezes PiS Jarsoław Kaczyński z zaledwie 16,7 procentami. Tuż za nim znalazł się Zbigniew Ziobro z 12,5 proc. poparciem. Dalsze miejsca zajeliby: Janusz Palikot (7,3 proc.), Janusz Korwin-Mikke (4,3 proc.), Waldemar Pawlak (1,7 proc.), Paweł Kowal (0,9 proc.) i Andrzej Olechowski (0,9 proc.). Niezdecydowanych wyborców jest aż 8,5 procent.

Druga tura dla Cimoszewicza

W drugiej turze Bronisław Komorowski mógłby liczyć na zaledwie 46,2 proc. poparcia, a Włodzimierz Cimoszewicz na 53,8 proc. Oznaczałoby to porażkę obecnego prezydenta i zwycięstwo lewicowego kandydata. Wszystko jednak zależy od tego, czy były premier Cimoszewicz będzie chcał startować.

Palikot i Kaczyński nisko. Ziobro i Korwin-Mikke wysoko

Sondaż pokazuje bardzo słabe notowania Palikota i Kaczyńskiego (mniej niż ich partie). Partia Kaczyńskiego może liczyć na 27 proc poparcia, gdy sam Kaczyński tylko na 17 proc. Lepiej nie jest z Januszem Palikotem, jego partia może liczyć na 10 proc., gdy przewodniczący tego ugrupowania na tylko 7 procent. Bardzo dobre notowania utrzymuje Zbigniew Ziobro i Janusz Korwin-Mikke. Ziobro może liczyć na 13 proc., a jego partia na tylko 7 proc. Janusz Korwin-Mikke może liczyć na 4 proc., a jego partia na 3 proc.

Znajdź nas na Google+

(IBOP PPSP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 07.05.2012 17:24

ci z partii chrześcijańskich jak np marek jurek maja podwójną moralnośś,,, ukraina janukowicza to totalitaryzm a pinochet{to ten bandyta z chile który zamordował kilkanaście tysięcy} to wzór praw człowieka a przeciez janukowycz przy pinochecie to najłagodniejszy baranek z baranków oto mentalność partii chrześcijańskich i PIS!!!!blizej im do faszyzmu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 06.05.2012 21:47

Jakoś mi trudno sobie wyobrazić Kaczyńskiego jako głowę państwa . Przecież to szaleniec . Gotów wywołać 3 wojnę światową.

Komentarz został ukrytyrozwiń
PL
  • PL
  • 06.05.2012 21:45

Andrzeju słusznie zauważyłeś .Podaję
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 06.05.2012 21:35

Dobry sondaż , Kaczyński bez szans .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.