Facebook Google+ Twitter

Sondaż prezydencki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-04 07:37

Donalda Tuska popiera w rankingu prezydenckim 34 procent ankietowanych, czyli o 4 procent mniej niż przed miesiącem. Z najnowszego sondażu Instytutu Homo Homini przeprowadzonego dla "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że rosną natomiast notowania Włodzimierza Cimoszewicza.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, prawie 12 procent Polaków oddałoby na niego głos. To o 6 procent więcej niż przed miesiącem. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się obecny prezydent, ale Lecha Kaczyńskiego popiera już mniej niż co piąty respondent.

Najwięcej w ciągu ostatniego miesiąca stracił Andrzej Olechowski. Teraz poparłoby go 11 procent badanych, czyli prawie 5 procent mniej niż przed miesiącem. Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę to Platforma Obywatelska uzyskałaby 43 procent głosów. Na drugim miejscu znalazłby się PiS z 27-procentowym poparciem. Do parlamentu dostaliby się także SLD i PSL. Sojusz mógłby liczyć na 13 procent głosów, a Polskie Stronnictwo Ludowe - na 5-procentowe poparcie

Sondaż został przeprowadzony 2 listopada na reprezentatywnej grupie 1069 dorosłych Polaków.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.