Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17610 miejsce

Sondaż prezydencki - kampania wyborcza przed decydującą fazą

Bronisław Komorowski zażegnał najgorszy czas i mocno trwa na czele stawki. Niesłabnącym poparciem nadal cieszy się Andrzej Duda, za nim efektownie szarżuje Paweł Kukiz. Pogrążają się Magdalena Ogórek i Janusz Palikot.

Mat. ilustr. http://www.glosuj.org.pl/wzory-dokumentow/ / Fot. glosuj.orgPoniższy sondaż jest średnią z ostatnich 5 badań przeprowadzonych przez Ibris, Estymator, GFK Polonia, TNS Polska/Gazeta i PP/ROBOP, a publikowany przez ewybory.eu na dzień 24 kwietnia 2015r.:


Bronisław Komorowski 45.0 = - na kilkanaście dni przed wyborami obserwujemy dalsze umacnianie pozycji murowanego kandydata na urząd prezydenta RP. Bronisław Komorowski niby traci 0,1 proc. punktu wyborczego, ale takie wahnięcie zaokrągla się na korzyść zainteresowanego z racji nieuniknionych błędów statystycznych. Poza tym, rzetelności w rachunkach wymagać się będzie tegoroczną majową porą od Państwowej Komisji Wyborczej. Ostrożne przewidywania wskazują, że ubiegający się o reelekcję prezydent, może odzyskać w ostatnich dwóch tygodniach około 10 procent elektoratu utraconego w ubiegłym miesiącu. 

Andrzej Duda 26.6 ⇑ - utrzymuje się tendencja umiarkowanego, ale wyraźnego wzrostu poparcia. W "Faktach po faktach" na antenie TVN24, Duda zdradzał co zrobi po wygranych przez siebie wyborach: "Pierwsze podróże po wygranych wyborach? - Waszyngton i Bruksela."  

Paweł Kukiz 5.7 ⇑ - nadal imponująca walka kandydata, któremu wróżono statystowanie pośród zamykających stawkę. W "Politycznym graffiti" stacji Polsat mówił z coraz silniejszym przydaniem patriotycznego tonu: "Wszystko pozamiatane. Przecież państwo polskiej istnieje tylko teoretycznie. Dzisiaj będą mogły jeździć Nocne Wilki, jutro – czołgi" - cytuje serwis wPolityce.pl

Janusz Korwin-Mikke 4.5 ⇑ -  lider KORWiN próbuje dotrzymać kroku wyprzedzającemu go Kukizowi. Zwolennik kary śmierci, liberalnej polityki fiskalnej i zdrowego biznesu, nie traci poparcia. Onet.pl odnotowuje intrygujący przykład innego znaczenia opodatkowania: "Król nie czerpał wielkiego zysku z podatków od bartników, grzybiarzy. Uważam, że jest rozsądne, żeby człowiek, który chce pobyć w lesie, czy zbierać grzyby za ten przywilej zapłacił" - przekonuje Janusz Korwin-Mikke.

Magdalena Ogórek 3.9 ⇓ - szumne doniesienia o rozstaniu z trzódką skarbonek Leszka Millera, chyba nie wychodzą na dobre. Poza tym, wojownicza kandydatka nie omieszkała pominąć kwestii decyzji rządu co do systemu obrony powietrznej i wyboru Patriot. Zamieściła kilka kąśliwych słów na Twitterze: " Teraz o naszej obronności będą decydowali ludzie pokroju dyrektora Federalnego Biura Insynuacji i chińscy hakerzy." Plus równie budująca prawda: "Nie dostaniemy kodów do naszego systemu przeciwrakietowego, byśmy sobie nie zrobili nim krzywdy."

Adam Jarubas 2.6 ⇓ - końcówka kwietnia przynosi spadek reprezentanta lodowców (może adekwatniej byłoby: lodowców?). Tłumaczył zaistniały stan rzeczy w Radiu ZET: "Natura społeczeństwa jest taka, że kandydaci antyestablishmentowi mają duże poparcie i tutaj dzisiaj to widać."

Janusz Palikot 1.7 = - ani do góry, ani w dół. W ostatnich dniach przypuścił ostrą krytykę na Kościół. Optuje za zakazem pobierania opłat od ślubów i pogrzebów. Jak donosi Onet.pl: "Na tablicy ogłoszeń kościoła parafialnego św. Onufrego w Staroźrebach Palikot przykleił plakat z hasłem: 'Zrobię z nimi porządek'."

Grzegorz Braun 0.4 = - bez zmian. Z ostatnich wypowiedzi warto odnotować za Radiem Gdańsk, słów kilka kandydata Brauna o strategii zakupów dla polskiej armii: "Wynika, o zgrozo, z działania lobbingu, wpływu, jak przypuszczam, agentury obcych państw, które na naszym terytorium, za nasze pieniądze realizują swoją politykę obronną i gospodarczą. Wciskają nam przy tym sprzęt, którego przydatność dla polskiego wojska jest problematyczna."

Jacek Wilk 0.3 ⇑ - niespodzianka punktowa ze strony przedstawiciela Kongresu Nowej Prawicy. Z wypowiedzi przytoczonej przez serwis naTemat.pl: "Ta kampania jest pełna tematów zastępczych, mówi się o jakichś bzdurach typu Polska racjonalna i Polska radykalna czy o in vitro, które dotyczy kilku tysięcy ludzi, a nie mówi się o kilkudziesięciu tysiącach dzieci, które czekają na adopcję."

Marian Kowalski 0.2 = - tendencja spadkowa powstrzymana, ale brak optymistycznych prognoz na następnych 7 dni. Ciekawą wiadomością jest, że reprezentanta Ruchu Narodowego poparł Stan Tymiński, pamiętny uczestnik wyborów prezydenckich w 1990r.

Paweł Tanajno 0.1 ⇑ - oczywiście, zaokrąglić należy na korzyść kandydata ubiegającego się o fotel prezydenta.

źródło: ewybory.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.