Facebook Google+ Twitter

Sondaż prezydencki - Komorowski już stabilniej, Kukiz trzeci

Spodziewana zmiana w układzie sił wyborczego wyścigu zaistniała prawem odbicia, za czym Paweł Kukiz zajmuje trzecią pozycję. Bronisławowi Komorowskiemu wreszcie udało się zatrzymać narastającą stratę poparcia.

Mat. ilustr. http://www.solidarni2010.pl/29594-proces-wyborczy---kolejna-propozycja-zmian.html / Fot. Adrian GrycukPoniższy sondaż jest średnią z ostatnich 5 badań przeprowadzonych przez TNS Polska, TVP, Millward Brown, Ibris i PP/ROBOP, a publikowany przez ewybory.eu na dzień 13 kwietnia 2015r.:


Bronisław Komorowski 45.1 = - to chyba już kres niskich notowań, może jeszcze zaistnieć jakieś załamanie na przełomie kwietnia i maja, z 15-proc. ryzykiem wystąpienia tzw. czynników nieprzewidywalnych. Póki co, Bronisław Komorowski przezornie odmówił udziału w debacie medialnej, którą TVP zapowiedziała na dzień 5 maja.

Andrzej Duda 25.5 ⇑ -  najpoważniejszy rywal Komorowskiego błyskawicznie odrobił weekendowe wahnięcie nastrojów i znów pnie się do góry. Przed kamerami Polsat News podsumował aktualny stan prowadzonej kampanii: "To już ponad 200 powiatów - grubo ponad 200 spotkań, więc to już jakieś doświadczenie. Wyłania się z tego bardzo mocny obraz Polski - bardziej smutny niż średni."

Paweł Kukiz 4.2 ⇑ - nadal znakomicie. Właśnie umknął Korwinowi-Mikkemu i dogonił Magdalenę Ogórek. Ostro krytykuje uwikłanie Polski w relacje międzynarodowe i mówi, że "każde obce mocarstwo może z nami zrobić, co mu się żywnie podoba" - z wypowiedzi dla tygodnika do Rzeczy.

Magdalena Ogórek 4.2 ⇓ - negatywna strona opiniotwórczej publicity bierze górę, wskaźniki pokazują odwrót elektoratu. Teraz kandydatka musi liczyć na specjalistów od marketingu politycznego i socjomanipulacji, którzy umiejętnie będą starali się odrobić straty za pomocą oddziaływania spotów, billboardów itp. W tym tygodniu rusza cała gama tych środków dla pozyskania i podbudowania poparcia dla Magdaleny Ogórek.

Janusz Korwin-Mikke 3.9 = - faktycznego wzrostu poparcia należy spodziewać się w środku tygodnia, póki co wartości wyrażane w punktach procentowych oscylują na podobnym poziomie jak w ostatnich 48 godzinach.

Dziś Korwin-Mikke przesiadł się z awionetki do helikoptera, aby dotrzeć do miejsc w których nie sposób usiąść skrzydlatym luksusem z braku właściwych lotnisk.

Adam Jarubas 2.8 = - po trudnym odrabianiu strat następuje chwila zastoju. Osiągnięcie zapowiadanego dwucyfrowego wyniku może być trudne.

Janusz Palikot 1.7 ⇓ - co przez weekend zyskał, to już traci. Dziś w "Kropce nad i", spierał się z Jackiem Kurskim o właściwe odczytywanie symboliki religijnej, a nawet odwoływał się do zarania semiotyki stosowanej. Mówił, że to właśnie PiS przemienił krzyż z Krakowskiego Przedmieścia w "partyjną pałkę do bicia prezydenta Komorowskiego". Nadmienił przy tym: "To cyniczne wykorzystanie symbolu religijnego."

Grzegorz Braun 0.4 = - bez zmian. Kandydat odnotowuje przejściowe kłopoty w Dublinie, gdzie "wszelkiej maści pismaki i portalowcy, wiedzeni błyskawiczną kampanią kłamstw i oszczerstw, rozpętaną przez Antifę, euroszaleńców i im podobne koterie doprowadziły do wypowiedzenia organizatorom sali, w której miało odbyć się spotkanie ze mną i z Marianem Kowalskim" - o czym pisze na swojej stronie Grzegorz Braun.

Marian Kowalski 0.2 ⇓ - czułe urządzenia po namyśle wykreśliły krzywą ponownie sięgającą w dół.

Reprezentant Ruchu Narodowego zgłosił swoją gotowość do udziału w debacie organizowanej przez TVP na dzień 5 maja, o godz. 20.25. Przez około 225 sekund łącznego czasu jaki przypadnie dla każdego z uczestników spotkania, będzie mógł powiedzieć co zechce.

Jacek Wilk 0.0 = - był spadek, teraz jest dość statycznie.

Paweł Tanajno 0.0 = - może być tylko lepiej.


źródło:  ewybory.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Och, jest: "kończyną", a chciałem zażartować "koniczyną." Pewnie błąd "po przecinku" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można się obawiać, że jesień obrodzi kończyną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sa też "prawdziwi zwycięzcy", ci, którzy dopiero "pokażą jesienią" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być może, że są listy A, B, a nawet A+B :)

http://files.tinypic.pl/i/00663/4jz7qvix60gh.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybory są tajne łamane przez poufne. Tak poufne, że Kowalski, któremu podsunięto listę do podpisu, ma całkowity przegląd frekwencyjny swojego najbliższego otoczenia.
Przynajmniej pod koniec głosowania ;)

Podobno wyniki oficjalne mają szanse być ogłoszone jeszcze dziś.
No proszę, dobrze mają nasmarowane liczydła ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba tak :)

Druga tura raczej mnie nie interesuje. Moją obecność podpisano wcześniej, więc kiedy zjawiłem się w lokalu wyborczym, mogłem tylko przystać na jakąś improwizację. OKW nr 48 w Lesznie twierdzi, że komisja nie ma prawa wydawać karty do głosowania w takim przypadku, a mój głos jest w tych wyborach z tego powodu nieważny. Jeszcze czego innego można dowiedzieć się w samej PKW. Jednak na formalną odpowiedź trzeba czekać dłużej niż na ogłoszenie wyników głosowania. Więc poczekam. Z ciekawości. Organizują ludziska jakieś jasełka, ale tylko dla wybranych, a kulki mają kanty. I to raz na tyle lat!

Być ujmowanym w bezpańskiej ciemnicy statystycznej, można i bez tej namiastki obywatelskiej swobody. I tak traci się ze swojej kieszeni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba mniej niż więcej...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mniej więcej? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, odpowiedz w stylu Autora. A nawiązanie do "Nocnych Wilków" interesujące:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przybędzie blisko 1 procent niezdecydowanych, ale większość z nich już wcześniej nie potrafiła opowiedzieć się jednoznacznie za kandydatem. Oczywiście, nie mam na myśli "Nocnych Wilków" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.