Facebook Google+ Twitter

Sondaż prezydencki - Komorowski nadal słabo, reszta zwyżkuje

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja, zaś ewentualna druga tura głosowania - 24 maja. Przewaga Bronisława Komorowskiego nad kontrkandydatami nadal topnieje, chociaż wydaje się rysować rychła zmiana notowań.

Dark side of democracy. http://illinoisreview.typepad.com/illinoisreview/2014/04/voter-id.html / Fot. illinoisreview.typepad.comPoniższy sondaż jest średnią z ostatnich 5 badań przeprowadzonych przez CBOS, TNS Polska, Millward Brown, Ibris i PP/ROBOP, a publikowany przez ewybory.eu na dzień 10 kwietnia 2015r.:


Bronisław Komorowski 45.1 ⇓ - sytuacja zdaje się stabilizować, a spadek poparcia ulega wyhamowaniu. Jeszcze nieznacznie w dół, ale powinno być lepiej. Jednakże należy mieć na uwadze siłę zła dni ostatnich, jakie zwyczajowo przypisywane jest głowie państwa, tym bardziej w dobie gorączki wyborczej, np. nowe publikacje stenogramów z kokpitu TU-154M, a nawet podniesienie przez ukraińskiego sąsiada takich formacji jak UPA i inne, do rangi świętości. Zaś weselszą nowością jest Facebook'owa strona pt. Co Na To Bronek?; (4142 osoby "lubi to" - stan na dz. 11.04, godz. 22.00).

Andrzej Duda 25.9 ⇑ - ostatnie dni niejako ustawiły wymowę kampanii reprezentanta Prawa i Sprawiedliwości w kontekście nastrojów rocznicy katastrofy smoleńskiej. Czujna prasa z Faktem na czele wypatrzyła nawet jakieś uchybienia czy inne faux pas: "Niestety, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na najważniejszy urząd w państwie, mocno przesadził z treścią tekstu na szarfie, która okraszała wieniec z biało-czerwonych róż. Napis, który brzmi: "Andrzej Duda kandydat na prezydenta RP" wzbudził spory niesmak." Póki co, elektorat okazuje zaufanie wobec Andrzeja Dudy, za czym wciąż przybywa punktów procentowych.

Magdalena Ogórek 4.9 ⇑ - jak to mówią najlepiej poinformowani: "U Ogórkowej znowu jest ładnie". Niewiele przybyło głosów "za", ale przybyło i to się liczy. "Bezpartyjna" kandydatka była w tym tygodniu pod wyjątkowo zmasowanym ogniem krytyki medialnej. Za cel obrano wizerunek. A to dziwne zdjęcia, a to dziwaczna stylizacja, a jeszcze seksapil na Powązkach. Być może, że obywatele solidaryzują się z uciskaną Magdaleną Ogórek?

Janusz Korwin-Mikke 3.9 = - obecnie jakby bez zmian. Niemniej sporo dzieje się w obozie KORWiN, ciekawe są też statystyki kampanii, które podaje wMeritum.pl: "Suma wpłat na kampanię wyniosła do tej pory rekordowe 337 725 zł i 21 groszy. Pieniądze zbierane są od 12 lutego, czyli 57 dni. Średnia dzienna suma wpłat wynosi 5 925 zł. (...) Janusz Korwin-Mikke 16 marca wzbił się w powietrze i w ciągu 2 tygodni odwiedził ponad 40 miast, przeleciał ponad 4000 km i spotkał się z 40 000 wyborców."

Paweł Kukiz 3.4 ⇑ - im więcej narzeka, tym lepiej kandydatowi wiedzie się w wyborczym wyścigu. Obecnie wizytuje Wyspy Brytyjskie i dystansuje się od kalendarzowej poprawności: "Mam dość tego Smoleńska, tego słabego Państwa ..
Holendrzy już dawno mają szczątki zestrzelonego samolotu u siebie, nasz w Rosji a niemieckie media w Polsce (Fakty i inne Interie czy Onety) donoszą tak, żebysmy się pozabijali za brzozę..."
- pisze Paweł Kukiz na swoim koncie FB.

Adam Jarubas 2.7 ⇑ - nadzieja "zielonych koniczynek" nadrabia stracone przed kilkoma tygodniami poparcie. Coraz częściej obiecuje zadbać o obronność i doposażyć polskie wojsko. Podczas spotkania w Skarżysku-Kamiennej mówił: "Musimy zwiększyć liczbę żołnierzy pod bronią. Polskie wojsko powinno mieć wyposażenie w większości produkowane w Polskich fabrykach. Niech koncerny zbrojeniowe zainwestują tutaj, niech koncerny wykorzystają ten zasób kadrowy i zasób infrastruktury polskich fabryk broni. 90 procent może być produkowane w polskich fabrykach, mamy do tego dobrze przygotowane zakłady zbrojeniowe oraz inżynierów np. w Skarżysku czy Radomiu oraz innych miejscach, należy się tego dopominać." Wojsko cieszy się od lat niezachwianym zaufaniem obywateli, co znajduje odzwierciedlenie w każdym badaniu sondażowym.

Janusz Palikot 1.7 = - nadal zastój w notowaniach. Przy okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej nie obyło się bez krytycznych wypowiedzi: "Antoni Macierewicz jest warchołem, Jarosław Kaczyński jest warchołem. To, co wyprawiają ci ludzie - dla tego nie ma słów. To jest niszczenie polskiego państwa, ośmieszanie naszego państwa. (...) Wreszcie musi przyjść ktoś, kto zrobi porządek" - mówił Janusz Palikot w Bydgoszczy, co odnotowała wp.pl.

Marian Kowalski 0.4 ⇑ - kandydat Ruchu Narodowego zyskał na poparciu, ale też ostatnie dni nacechowane były dynamizmem jego osobowości. Raz zapowiada zburzenie ZUS-u, to znów likwidację festiwalu filmów umiłowanych przez kółka i figury LGBT: "Ja mówiłem zawsze, od dwudziestu paru lat, że ZUS trzeba zlikwidować i ja to zrobię! Ukradli pieniądze z Otwartych Funduszy Emerytalnych. Politycy podnieśli rękę do góry i ukradli. W normalnym kraju byłaby rewolucja, a tu nic" - cytuje parezja.pl. To już niemal "destroj" wedle Bakunina!

Grzegorz Braun 0.2 ⇑ - pierwsze znaczniejsze oznaki społecznego zaufania. Podczas przedwyborczego spotkania w Sieradzu kandydat zdradzał swoje najśmielsze zamiary: "Chciałbym zadbać o niezawisłość sądów i prokuratury. Wymiar sprawiedliwości, to być może największa grupa przestępcza w Polsce. Gdy to dotrze do Polaków, to lękałbym się o losy sędziów i prokuratorów. Trzeba odsunąć tych, co niegodnie wykonują swoją pracę i obrażają poczucie sprawiedliwości" - donosi gazetaregionu.pl

Jacek Wilk 0.1 ⇑ - małe punkty zgarnia kandydat Kongresu Nowej Prawicy. Zawsze może być lepiej.

Paweł Tanajno 0.0 = - być może do góry, być może na dół. W tej stawce zmiany rzędu setnych części punktu procentowego nie odgrywają większej roli. Tanajno jest nazywany przez media "tajemniczym kandydatem" z poparciem Demokracji Bezpośredniej. W wywiadzie dla mpolska24.pl mówi o sobie samym: "Jestem pyskaczem."
źródło: ewybory.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Bezpartyjna" kandydatka była w tym tygodniu pod wyjątkowo zmasowanym ogniem krytyki medialnej. Za cel obrano wizerunek."
Rozumiem, że w tym tygodniu media wezmą na tapetę wizerunek dwóch "głównych" kandydatów. Przeanalizowanie seksapilu panów Komorowskiego i Dudy jak najbardziej, w ramach równouprawnienie, wskazane.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.