Facebook Google+ Twitter

Sondaż prezydencki - Kukiz do przodu, pierwsza trójka traci

Po weekendzie tracą wspólnie przodujący w stawce: Bronisław Komorowski, Andrzej Duda i Magdalena Ogórek. Do przodu ze zdwojoną siłą prze Paweł Kukiz, który gna teraz równo z Januszem Korwinem-Mikke.

Weekend upłynął w duchu rocznicy katastrofy smoleńskiej. Ten czas mógł zmienić układ sił w stawce wyborczych zmagań. Przynajmniej takie pojawiały się wypowiedzi, zalążki prowokacji, subtelnie nasycano nastrój irracjonalnym niepokojem nieznanego. Kontrowersyjne wypowiedzi, wpadki, króliki z kapelusza, demaskatorskie materiały... To wszystko mogło z powodzeniem zaistnieć w najmniej stosownych chwilach jako typowy element brutalnej gry polityków w wyścigu o upragniony urząd prezydenta RP.

Pion. http://pokerfuse.com/news/live-and-online/2014-09-03-can-chess-and-poker-converge/ / Fot. Mario KampPo ostatnich 72 godzinach i publikacji najnowszych badań sondażowych, można zauważyć wyraźną hossę notowań Pawła Kukiza, przy wspólnym umniejszeniu poparcia dla prowadzących w stawce. Legendarny muzyk zrównał się z Januszem Korwinem-Mikke i równym krokiem depczą po piętach znów słabszej Magdalenie Ogórek. Uśrednione wyniki badań sondażowych pozwalają zauważyć nieznaczne umniejszenie zaufania elektoratu Andrzeja Dudy, wręcz weekendowy zastój. Na tym tle dostrzegalna już jest zwiększająca się znów przewaga Bronisława Komorowskiego, którego tendencja spadkowa coraz silniej dąży do zmiany obranego kierunku. Wybrane sondaże z ostatnich godzin mówią nawet o co najmniej 1 proc. wzroście zaufania.

Poniższy sondaż jest średnią z ostatnich 5 badań przeprowadzonych przez TNS Polska, TVP, Millward Brown, Ibris i PP/ROBOP, a publikowany przez ewybory.eu na dzień 12 kwietnia 2015r.:


Bronisław Komorowski 45.1 ⇓ - odpływ poparcia już niemal zanika. W niedzielę Bronisław Komorowski wyszedł cało z zamachu na tramwaj, którym podróżował z Konstantynowa Łódzkiego. Wszystko wskazuje na zbrodnię doskonałą, której autorami były: siła wyższa, przeciwności losu i warunki atmosferyczne. Prezydent wyszedł z tej próby zwycięsko. Zresztą wiadomo, że lubi wyzwania i przygody. W dzisiejszym internetowym talk-show "20m2" Łukasza Jakóbiaka, odpowiadał na pytanie o szaleństwa na jakie pozwalał sobie w czasie trwającej kadencji: "Nie do wszystkiego się przyznam ale chyba jednak lot balonem w dniu moich urodzin 3 lata temu ku zaskoczeniu BOR-u" - cytuje Newsweek.

Andrzej Duda 25.3 ⇓ - weekend przyniósł słabsze wyniki kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Media wyspecjalizowane w sensacjach zdają się wskazywać na jedną z przyczyn: "Nie chcę brać udziału w twojej kampanii – rzuciła do Dudy Marta Kaczyńska, wychodząc z krypty" - o zgrzytach raportuje niestrudzony Fakt.pl.

Magdalena Ogórek 4.5 ⇓ - znów nie obroniono wzrostu poparcia. Wszystko wskazuje, że ubiegłotygodniowy zmasowany medialny atak wizerunkowy odniósł skutek. Szczególnej czujności dochowano na Powązkach. "Odnoszę wrażenie, że pomyliła uroczystość z wyjściem na pokaz mody" - Pomponik.pl cytuje wypowiedzi ekspertów od stylizacji i lansowania image'u.

Janusz Korwin-Mikke 3.9 = - weekend w cieniu pamięci o katastrofie smoleńskiej nie był owocnym czasem pozyskiwania elektoratu dla lidera KORWiN. Jednak nowy tydzień rozpoczyna mocnym tytułem wstępu dla tygodnika Do Rzeczy: "Polityk musi zawsze kalkulować na chłodno – nie może wypowiadać wojny temu, kto mu się nie podoba i zawierać sojuszów z tym, kto mu się podoba. Dlatego dla mnie PiS jest partią rosyjską – dzieli świat na tych, których kocha, i na tych, których nie kocha."

Paweł Kukiz 3.9 ⇑ - aktualnie zbiera najlepsze wyniki i wyraźnie prze do góry. "Sukces w Polsce zaczniemy od zwycięstwa w Bitwie o Anglię" - zapowiada podczas swoich odwiedzin na Wyspach Brytyjskich.

Adam Jarubas 2.8 ⇑ - nie jest źle, nadal tendencja in plus. Jako orędownik obrony polskiej złotówki przed wprowadzeniem euro, wciąż zyskuje.

Janusz Palikot 1.8 ⇑ - po dłuższym okresie flauty, przyszła minimalna zwyżka. Dzisiaj rozpoczął dzień od zapowiedzi pozwania do sądu przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Mariusza Błaszczaka: "Nie lubię chodzić do sądu i pozywać ludzi. Więcej, to na ogół mnie pozywają pieski prawicy. Ale nie mam wyjścia. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak twierdził na antenie w Trójce, że wynajmowałem ludzi do bicia modlących się na Krakowskim Przedmieściu. Tupet Błaszczaka polegający na wciskaniu kitu, że ludzi trzeba było opłacać zęby bili zwolenników religii smoleńskiej jest iście Goebbelsowski. Powszechnie wiadomo, że to PiS płacił za modlenie się, a ludzie bili wariatów z przyjemności, a nie z chęci zysku" - pisze Palikot na swoim blogu Poletko Pana P.

Grzegorz Braun 0.4 ⇑ - daje się zaobserwować chęć ucieczki z ostatnich miejsc i przybywa głosów, póki co.

Marian Kowalski 0.4 = - zastój po weekendzie. Być może jest to pokłosiem odzewu na wizytę reprezentanta Ruchu Narodowego w Irlandii. Sinn Fein nazywają Kowalskiego mianem "rasisty", zaś jego wizytom towarzyszą zakłócenia i transparenty w rodzaju "Nazi Marian Go Home" - o czym piszą CIA.media.

Jacek Wilk 0.0 ⇓ - zaledwie zaznaczył swoją obecność a już odnotowuje spadek. Dzisiaj w Salonie politycznym Trójki zwracał uwagę na kostyczność polskiej polityki: "To pokolenie, które zarządza nami od okrągłego stołu, zupełnie się wypaliło. To są polityczni emeryci, którzy tylko myślą, żeby przetrwać, przewegetować do emerytury i właściwie nie zależy im na żadnych konkretnych zmianach."

Paweł Tanajno 0.0 = - brak wyraźnych oznak na poprawę notowań. Obraz wyborców zarysowuje dla portalu prawapolityka.pl: "Dla mnie w Polsce wyborcy dzielą się na konserwatystów i ludzi progresywnych. Konserwatyści (...) się pogodzili, że mamy żyć w takim "syfie" jaki jest. Ludzie progresywni to ludzie, którzy się z tym nie godzą. Nie chcą mieć wodzów, nawet, jak to są wodzowie antysystemowi typu Janusz Korwin-Mikke, Paweł Kukiz czy lewicowi jak Janusz Palikot, ale to są wodzowie."


źródło: ewybory.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.