Facebook Google+ Twitter

Sondaż prezydencki - Kukiz niweczy wszystkie plany i prognozy

Wszyscy kandydaci mocno odczuli obecność Pawła Kukiza. Najbardziej ucierpiał Bronisław Komorowski, którego odwrót od postępującego spadku poparcia, został znów zakłócony. Zaczynają się już liczyć godziny dla ewentualnych zmian w tym szyku.

Jak wyobrażasz sobie muzykę relaksacyjną nowej generacji w dużych marketach i centrach handlowych? http://eastbook.eu/2012/10/country/belarus/bia%C5%82oru%C5%9B-gruzja-specyfika-polityki/ / Fot. eastbook.euPoniższy sondaż jest średnią z ostatnich 5 badań przeprowadzonych przez TNS Polska, PP/ROBOP, CBOS, Ibris i Millward Brown, a publikowany przez ewybory.eu na dzień 1 maja 2015r., z aktualizacją na godz. 16.35:


Bronisław Komorowski 42.8 ⇓ - rozdmuchana w ostatnich dniach przez media "sprawa Grabarczyka" to woda na młyn przeciwników reelekcji Komorowskiego. Czy bardzo przeważyła na niekorzyść prezydenta? Poza tym, ponoć najgorzej w tym tygodniu podejmowano Bronisława Komorowskiego w Busku-Zdroju. Jak zwykle napominał ze stoickim spokojem, że "lepiej pracować, niż się awanturować".

Andrzej Duda 27.5 ⇑ - nic nie wskazuje na to, aby reprezentantowi Prawa i Sprawiedliwości przestawało sprzyjać zaufanie elektoratu. Zwolenników zapowiadanej odmiany losu jest wielu i chętnie poddają się balsamowaniu duszyczek, na przykład za sprawą medialnych wystąpień Andrzeja Dudy, podobnych do niedawnej wizyty w TV Republika: "Po 8 latach rządów PO-PSL i po 5 latach prezydentury Bronisława Komorowskiego konieczna jest zmiana władzy. Po to, żeby można było zacząć naprawiać Polskę (...) Moim zdaniem gotowość społeczna na te zmiany jest. Społeczeństwo widzi, że zostało oszukane, że budowano Polskę z dykty."

Paweł Kukiz 7.3 ⇑ - póki co, ludziska klaszczą i podziwiają autora przewrotu w sztywnym kanonie wyborczego pędu. Ostatnio zaskarbił sobie ufność Kuby Wojewódzkiego, co obserwowała z przejęciem cała Polska ("cała" - to taka figura retoryczna) i mówił: "Żyjemy w państwie klanów partyjnych, które robią z ludźmi co chcą. 50 milionów złotych idzie z naszych pieniędzy na kampanię Dudów i Komorowskich (...) Nie demonizujmy Platformy, bo to jest systemowe. Oni z nas zrobili Tutsi i Hutu, a po debacie idą razem na wódkę. Jestem absolutnie pewien, że jeśli nie zabijemy tej partiokracji to oni sprawią, że pozabijamy się nawzajem ku chwale klanów partyjnych" - odnotował Pudelek.pl.

Janusz Korwin-Mikke 4.5 = - od tygodnia notowania lidera KORWiN pozostają bez zmian. Poza tym dzieje się sporo. Na wiecu w Krakowie kandydat na urząd prezydenta RP skandował wraz z tłumem zgromadzonych: "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę." Od siebie dodał: "OK, już tym sierpem i młotem będziemy ich walili, ale na razie to trzeba to całe towarzycho odsunąć od władzy, odciąć ryje od koryta, krótko mówiąc."

Magdalena Ogórek 3.9 = - na kilka dni przed decydującym starciem, nie widać poprawy w poparciu dla wojowniczej kandydatki. Po atakach na image i wizerunek ogólny Magdaleny Ogórek, kandydatka dostąpiła mowy obrończej Leszka Millera, który oznajmił w Faktach po faktach: "Państwo się spodziewacie, że Magdalena Ogórek wystąpi w kufajce i butach z cholewami. To byłby taki miły akcent." Być może jako kandydatka SLD przeżywa pewien dyskomfort, gdyż środki wyasygnowane przez partię Millera, to zaledwie wartość dwóch "Bronkobusów", według oświadczenia przewodniczącego. Sam zainteresowany nadmienia: "Myślę, że pani Magdalena Ogórek marzyłaby o tym, żeby dostać taki budżet jak na przykład pan prezydent Komorowski czy pan Duda."

Adam Jarubas 2.6 = - wyniki, jakich nikt nie wróżył. Jednakże pracownicy agencji przeprowadzających badania wśród obywateli, winni być ostrożni i czujni, gdyż reprezentant ludowców przypomina stare prawdy: "Najlepszym sondażem jest dzień wyborów, tak że nie projektujmy tej rzeczywistości za pośrednictwem sondaży, które wielokrotnie się skompromitowały, zwłaszcza w odniesieniu do kandydatów PSL" - padło w rozmowie Adama Jarubasa w Kontrwywiadzie RMF24.

Janusz Palikot 1.6 ⇓ - długo długo nic, aż uwyraźnił się nieznaczny spadek poparcia. W ostatnich dniach Palikot mnóstwo czasu i energii poświęcił na obalanie Stolicy Apostolskiej. Jednym z obiektów strategicznych Watykanu na terytorium Rzeczpospolitej jest siedziba Radia Maryja. Janusz Palikot natarł na pierwszą linię ogrodzeń rozklejając plakaty ze stanowieniem: "Zrobię z nimi porządek."

Marian Kowalski 0.4 ⇑ - kandydat Ruchu Narodowego nie tylko zyskuje na poparciu, ale odzyskuje pozycję utraconą w ubiegłym tygodniu na rzecz Jacka Wilka. Niedawno przed kamerami TVP Info wygłosił swoją programową troskę o naród, wzbogaconą o element funkcji impresywnej: "Nie możemy działać na telefon, tak jak obecny pan prezydent czy przywódca opozycji, musimy bronić swojego interesu narodowego, nie pchać się ku wojnie, nie mając armii i nie dać się sprowadzać do roli dyżurnego frajera świata tak jak w 1939 roku" - cytują Kresy.pl.

Grzegorz Braun 0.3 ⇓ - mogło być lepiej. Nie zmienia zdania w temacie ogólnej sytuacji geopolitycznej kraju: "Tego prezydenta - rezydenta [najprawdopodobniej mowa o Bronisławie Komorowskim - przyp. aut.], tych premierów Tuska i Kopacz i innych zdrajców stanu obyśmy jak najszybciej zobaczyli pod wspólnym adresem w Warszawie, na ulicy Rakowieckiej, mam nadzieję, że będą się pięknie sypać na procesach pokazowych, będą jedni drugich oskarżać, kto miał większy udział w sprawie zamachu smoleńskiego" - cytuje serwis wPolityce.pl

Jacek Wilk 0.3 = - stracił pozycję wywalczoną na Marianie Kowalskim, ale zachował swój kapitał wyborczy w niezmienionym stosunku. Ostatnio kandydat Kongresu Nowej Prawicy zademonstrował model zrywania z polityką fiskalną RP. Przed jednym z warszawskich urzędów skarbowych spalił deklaracje podatkowe PIT, jako przykład "bezsensownego reliktu socjalizmu."

Paweł Tanajno 0.1 = - bez zmian. Uchodzący za jedynego prawdziwego demokratę, zamyka stawkę, ale konsekwentnie broni swoich wartości. W kwestiach polityki fiskalnej zauważa pewien brak, który wykazuje w odniesieniu do problemu legalizacji związków partnerskich: "W mojej ocenie już w tej chwili istnieją regulacje prawne, które to umożliwiają. Natomiast wszystkie bariery powinny być bezwzględnie znoszone ze względu na konsekwentność. Jeżeli umożliwiamy coś prawnie, to nie ma sensu blokować komuś wspólnego rozliczania się z podatków. Kiedy państwo zaczyna zaglądać komuś pod pierzynę, to przestaje być państwem demokratycznym. (...) Z racji tego ja, jako demokrata bezpośredni, absolutnie nie zamierzam się interesować tym, co ludzie robią w sypialni, i cywilizowane państwa nie powinny tego robić" - mówił dla Radia TOK FM, co przytoczył serwis wPolityce.pl.


źródło: ewybory.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe jak duże zmiany w tym szyku będą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.