Facebook Google+ Twitter

Sondaż prezydencki - w połowie marca zachodzi wiele dużych zmian

Wciąż zmniejsza się poparcie dla Bronisława Komorowskiego, najwięcej zyskuje Janusz Korwin-Mikke. 26 marca mija termin potwierdzenia kandydatur za zebraniem 100 tysięcy podpisów. Nie wszyscy radzą sobie z tym bez problemu.

Mat. ilustr. http://ursynow.pl/ / Fot. http://ursynow.pl/Poniższy sondaż jest średnią z ostatnich 5 badań przeprowadzonych przez Ipsos, Millward Brown, Ibris, GFK Polonia i TNS Polska dla TVP, a publikowany przez ewybory.eu na dzień 15 marca 2015r.:


Bronisław Komorowski 48.3 ⇓ - spadek poniżej 50 proc. poparcia był wcześniej uważany za najmniej prawdopodobny scenariusz. Być może notowania podskoczą po wizycie prezydenta w gospodarstwie rolnym Sławomira Adamczyka w Szlachcinie koło Środy Wielkopolskiej. Zacny gość zamarkował tam zarzewie dialogu wizytując oborę, gdzie przemówił do cielątka, podając zwierzęciu palec niby smoczek: "Masz. Palec possiesz? Powinna possać. To moje dzieciństwo było. Uwielbialiśmy razem z siostrą dawać im palec"; (obejrzyjta sami: LINK). BOR nie reagował, Bronisław Komorowski wyszedł cało, to może się podobać. Jednak malkontenci upatrują w tym swojego małego Tokio.

Andrzej Duda 25.6 ⇑ - najpoważniejszy kontrkandydat Bronisława Komorowskiego pnie się pracowicie do góry. Niemniej w ostatnich dniach na wizerunku Andrzeja Dudy zaciążył fakt z życiorysu, poddawany przez media jako skaza mogąca zaszkodzić reprezentantowi Prawa i Sprawiedliwości, zarówno w klubie jak pośród wyborców. Mowa o przynależności Dudy do UW, co niby zostało starannie ukryte. Oficjalnie PiS komunikuje: "Informacja o członkostwie Andrzeja Dudy w Unii Wolności była Jarosławowi Kaczyńskiemu i władzom PiS znana, ponieważ znajdowała się w deklaracji przystąpienia do PiS."

Magdalena Ogórek 5.3 ⇓ - w tym tygodniu daje się zaobserwować umniejszenie poparcia. Podczas wizyty w Kielcach zapowiadała, że wpierw należy zmienić trzy akty prawne - ustawę o swobodzie gospodarczej, kodeks karno-skarbowy oraz kodeks spółek handlowych. Poza tym Magdalena Ogórek nadal zamierza rozwiązywać światowe konflikty i mówi: "Pokój przede wszystkim."

Janusz Korwin-Mikke 3.4 ⇑ - oficjalna inauguracja kampanii prezydenckiej w podczęstochowskim Kamyku przyniosła kolejne obietnice, m.in. budowa silnej armii i przywrócenie kary śmierci (aczkolwiek to stały punkt programu każdej kampanii JKM). Jako konstruktywne przykłady podano postacie chilijskiego dyktatora gen. Augusto Pinocheta i byłego przywódcy Chin Deng Xiaopinga. Kandydat zapowiedział przy tym: "Nie dopuszczę do tego, aby obrażano Polaków gdziekolwiek za granicą." Liczba zwolenników Korwina-Mikkego nadal rośnie, czego dowodem duże zmiany w notowaniach sondażowych i skok nad kilkoma rywalami. Najwcześniej ze wszystkich kandydatów uporał się z zebraniem podpisów.

Paweł Kukiz 3.1 ⇑ - poparcie dla popularnego artysty nie maleje, choć jego obóz potwierdza kłopoty ze zdobyciem wymaganych 100 tysięcy podpisów. Brakuje jeszcze około 20 tysięcy głosów. Powstały spekulacje, że kandydat wycofa się z wyścigu wyborczego i stanie po stronie Janusza Korwina-Mikkego. Paweł Kukiz na to: "Stanowczo dementuję! Nie zamierzam rezygnować i podpisy zbieram dalej!"

Adam Jarubas 2.2 ⇓ - zaskakujący spadek punktów procentowych w sondażach jest analizowany przez samego zainteresowanego: "Mamy przed sobą jeszcze dwa miesiące kampanii i jestem przekonany, że ten wynik będzie zdecydowanie lepszy. Ale - na szczęście - nie sondaże wybierają, ale Polacy wybiorą swojego prezydenta. PSL wielokrotnie pokazywało, że te realne wyniki uzyskiwane w wyborach są o wiele większe niż sondaże. Ta sondażokracja wielokrotnie się już skompromitowała."

Janusz Palikot 1.7 = - bez zmian, ale wynik nie oddaje burzy przemian zachodzących wokół kandydata. Rozwiązany został Twój Ruch, Janusz Palikot nie jest już członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, a on sam oraz jego posłowie, tworzą teraz w Sejmie Koło Poselskie Twojego Ruchu. Charyzmatyczny polityk utyskuje: "W ciągu ostatnich kilku tygodni bez przerwy ktoś mi rzuca kłody pod nogi, próbuje wbić nóż w plecy i sparaliżować moją kampanię, doprowadzić do tego, abym się z tego wycofał, tłumaczył z tego, czy klub się rozpada, czy będzie jeszcze istniał, kto odchodzi, kto nie odchodzi."

Anna Grodzka 0.6 = - reprezentantka Zielonych utrzymuje pozycję i wytrwale dementuje plotki o rychłym wycofaniu się z wyścigu o fotel prezydenta: "Mamy 35 tys. podpisów na stole, nigdy nie ma stuprocentowej pewności, ale jest duża szansa na to, że uda nam się zebrać wszystkie wymagane podpisy. W dalszym ciągu jestem kandydatką, proszę o poparcie, podpisy."

Marian Kowalski 0.5 = - Kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP deklaruje zadbać o kraj: "Praca najpierw dla Polaków. Nie może być tak, że ktokolwiek przyjedzie z jakiegokolwiek kraju, natychmiast jest otaczany opieką socjalną, o jakiej Polakom się nie śniło. Ziemia i handel muszą pozostać w polskich rękach." Pytany o źródła finansowania swojej kampanii, odpowiadał, że kilkadziesiąt tysięcy złotych budżetu kampanii pochodzi w całości z dobrowolnych wpłat jego zwolenników. Oznajmił, że zebrał wymagane 100 tysięcy podpisów i nadal napływają kolejne głosy.

Wanda Nowicka 0.4 ⇑ - nieoczekiwanie swoją obecność w szrankach wyborczych wyraźniej zaznaczyła wicemarszałek Sejmu. Kandydatka z mocnym poparciem Unii Pracy zamierza realizować założenia polityki równościowej z pełnym respektowaniem zapisów Konstytucji. Przy tym mówi śmiało: "Powieszę tęczową flagę przed pałacem prezydenckim." Oddźwięk w środowisku nacjonalistów odbił się natychmiast powyżej pasma przenoszenia w granicach częstotliwości dźwięków z wiejskich świetlic i budynków gospodarczych przy wielkomiejskich obiektach sportowych. Nie do zacytowania w mediach bez pozwolenia MSW i innych ramion sprawiedliwości.

źródło: ewybory.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Coś dziwnego dzieje się z kandydaturą Grzegorza Brauna, nie zrezygnował z ubiegania się o stanowisko prezydenta a sondażownie jakby zapomniały o nim. Czyżby zupełnie przypadkiem ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor tekstu poprawił mi humor na koniec dnia. W taki sposób, to znaczy, z jednej strony błyskotliwy i celny a z drugiej mocno ironiczny, umie pisać na tym portalu tylko Paweł Jankowski.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.