Facebook Google+ Twitter

Sondaż. Problemy Kościoła: pedofilia, homoseksualizm i upolitycznienie

Z sondażu przeprowadzonego przez CBOS wynika, że największe problemy polskiego Kościoła to pedofilia i homoseksualizm wśród duchownych, upolitycznienie tej instytucji oraz sekularyzacja społeczeństwa.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Bartek Syta/PolskapresseZ sondażu CBOS przeprowadzonego na początku sierpnia wynika, że Polacy za największy problem rodzimego Kościoła uważają pedofilię wśród duchownych. Na to zjawisko zwróciło uwagę 43 proc. ankietowanych. Jak zauważa Gazeta.pl, badanie odbyło się jeszcze przed wybuchem afery pedofilskiej na Dominikanie z udziałem abp. Józefa Wesołowskiego.

Oprócz pedofilii, ankietowani wskazywali na takie problemy polskiego Kościoła jak: homoseksualizm wśród duchownych oraz ich zaangażowanie polityczne (po 28 proc.), sekularyzacja społeczeństwa czyli spadek religijności i odchodzenie wiernych (26 proc.), zbyt wysoki poziom życia księży (23 proc.), zbyt wysokie oczekiwania finansowe wobec wiernych (22 proc.) oraz alkoholizm (19 proc.).

Mniejsza liczba ankietowanych wskazała na zewnętrzne problemy, takie jak negatywny wizerunek Kościoła kreowany przez media (6 proc.), czy też brak dofinansowania tej instytucji (3 proc.).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Piotrze i dlatego ich wysłannicy mówią że to jest grzech obrzydlistwo i "lepiej sobie kamień młyński do szyi przywiązać i skoczyć do morza niż zgorszyć jednego..."

Brawo logika iście z gazeta.pl.

Jak widać skutki nagonki Gazety, TVN i innych publikatorów walczących z Chrześcijaństwem dają rezultaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy jestem jak był zbudowany cały sondaż.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chrześcijan uznaje, że Bóg dysponuje mocą pozwalającą mu tworzyć, zachowywać i niszczyć każdą rzecz, dowolnie małą czy wielką. Jego moc pozwala mu również poruszać obiekty i robić z nimi cokolwiek zechce, to on sprawił, że proch eksploduje, gdy przyłożymy doń płonącą zapałkę. Może jednak sprawić, by planety poruszały się po innych torach, a substancje chemiczne wybuchały lub nie, w warunkach zupełnie innych niż te, które na co dzień decydują o ich zachowaniu. Boga nie ograniczają prawa natury. To On je stworzył i On może je zawiesić lub zmienić - jeśli tak postanowi.

Wynika z tego jasno, że kościelni homoseksualiści, pedofile i inne zboczenia nie dzieją się przypadkowo, lecz są przemyślane, zaprojektowane i wdrożone przez Boga.

Patrząc na widowisko zwane religią, widać: ślepotę przekonań, wstecznictwo, dogmatyzm, bigoterię, zabobony, wyzysk oraz dbałość wyłącznie o własne interesy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.