Facebook Google+ Twitter

Sondaż: Spada zaufanie do premiera Tuska, rośnie do prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-30 20:29

Spada zaufanie Polaków do premiera Donalda Tuska, rośnie do prezydenta Lecha Kaczyńskiego - wynika z sondażu TNS OBOP dla TVP. Prezydentowi nie ufa 63 procent badanych, a szefowi rządu 57 procent.

32 procent respondentów ma zaufanie do Donalda Tuska. To o trzy punkty procentowe mniej niż przed miesiącem i siedem mniej niż przed rokiem. Wyniki premiera pogarszają się nieustannie od trzech miesięcy.

Zaufanie odzyskuje za to prezydent Lech Kaczyński. Ufa mu 28 procent Polaków, o cztery punkty więcej niż przed miesiącem i aż dziesięć punktów więcej niż rok temu. Prezydent od czterech miesięcy konsekwentnie poprawia notowania.

Różnica pomiędzy prezydentem i premierem stopniała do czterech punktów procentowych. Dla porównania w październiku 2008 roku wynosiła 11 punktów.

TNS OBOP zapytał też Polaków o przyczyny decyzji premiera Tuska o radykalnym ograniczeniu dostępności hazardu. Co trzeci badany uważa, że szef rządu chce w ten sposób odzyskać zaufanie Polaków po aferze hazardowej.

Co czwarty respondent jest zdania, że premier kieruje się troską o życie i zdrowie Polaków coraz częściej uzależniających się od hazardu. 15 procent uważa, że premier sądzi, iż premier uważa czerpanie zysków z hazardu za niemoralne, a w opinii 13 procent decyzja jest zemstą na lobby hazardowym. 14 procent badanych nie ma zdania.

Sondaż przeprowadził TNS OBOP na zlecenie TVP w dniach 28 i 29 października na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków metodą wywiadu telefonicznego. Margines błędu wynosi 3,1 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.10.2009 23:27

zgoda Livio właśnie patrzę na drugim ekranie o kotach, tak samo śmieszne jak polityka. http://www.youtube.com/watch?v=SLaWQrZf8Ts

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też nie wierzę w cuda, więc to chyba pytanie nie do mnie. Co zrobiło PO? Niewiele. Chodzi o to, czego PO NIE ROBI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.10.2009 23:15

ja w cuda nie wierzę, zresztą one były tylko obiecane, aby ogłupić ludzi, powiedz co zrobiło PO....... naturalnie bez wyliczania afer?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ani jeno ani drugie. Następne wybory też wygra PO. Nie ma innej alternatywy dla PiSu, a przy zachowaniach braci Kaczyńskich, Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie wrócą na szczyt.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.10.2009 22:46

wybierzemy następne byle co, jestem tylko ciekaw czy to wybory fałszują czy ludzi ogłupiają?

Komentarz został ukrytyrozwiń

obaj tyle samo warci

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.10.2009 22:30

ale ten czas drogo kosztuje Polskę i Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze uważałem, że to kwestia czasu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.