Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34915 miejsce

Sondaż TNS OBOP: PiS w dół, RP w górę, Solidarna Polska poza Sejmem

W najnowszym, marcowym sondażu poparcia dla partii politycznych, przeprowadzonym przez TNS OBOP, na Platformę chce głosować 29 proc., na PiS 22 proc. ankietowanych. 18 proc. potencjalnych wyborców nie wie na kogo głosować.

Sonda

Gdyby dziś odbyły się wybory zagłosowałbyś na:

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczW sondażu przeprowadzonym na początku marca przez TNS OBOP, zmiany w stosunku do wyników uzyskanych w lutym są niewielkie. Do Sejmu weszłyby PO, PiS, Ruch Palikota, SLD i PSL. Poniżej progu wyborczego są Solidarna Polska, PJN i Nowa Prawica, a uzyskane wyniki są następujące:

PO - 29 proc. (+1 proc.)
PiS - 22 proc. (-4 proc.)
Ruch Palikota - 12 proc. (+2 proc.)
SLD - 9 proc. (bez zmian)
PSL - 5 proc. (bez zmian)
Solidarna Polska - 2 proc.
PJN - 1 proc.
Nowa Prawica - 1 proc.

Jeśli chodzi o udział w wyborach to 32 proc. badanych zdecydowanie poszłoby głosować, raczej głosowałoby 27 proc., na pewno nie wzięłoby udziału w wyborach 22 proc., 13 proc. raczej nie, 6 proc. respondentów nie wiedziało.
Gdyby wziąć pod uwagę tylko wyborców, którzy wiedzą na kogo głosować, PO dostało 36 proc. głosów, PiS - 27 proc., Ruch Palikota - 15 proc., SLD - 10 proc., a PSL - 6 proc.

Jak informuje interia.pl, TNS OBOP przeprowadził sondaż między 1 a 4 marca na losowej, reprezentatywnej próbie 980 osób dorosłych.

ZOBACZ WIĘCEJ SONDAŻY

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (48):

Sortuj komentarze:

Lancet
  • Lancet
  • 08.03.2012 18:12

PiS do kasacji !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ala
  • ala
  • 08.03.2012 11:24

i dobrze!! rozhulać to towarzystwo!! dość sie nażarło...niech przyjdzie NOWE!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 08.03.2012 11:22

i tak bedzie do wyborów... palikot kosztem PO i PIS bedzie szedł w góre jak burza ale i tusk i kaczynski sami tak sobie poscielili!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
judasz
  • judasz
  • 08.03.2012 06:27

moherowe berety oraz partia wodza swietego jara zbawiciela oczywiscie ze ma oferte dla wyborcow.sianie zametu w kraju pomowienia pikiety marsze stawianie pomnikow .dokonania jego na szczescie krotkiego rzadu sa fascynujace.brak nowych miejsc w pracy aresztowania niewinnych ludzi konferecje prasowe balagan w sluzbie zdrowia wybudowanie jednego kilometra drogi pogorszenie stanu polskich kolei.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kochamjaktusk
  • kochamjaktusk
  • 08.03.2012 00:41

@Ad rem
A probowales sie kiedys dowiedziec z niemainstreamowych zrodel, jaka ofrete dla wyborcow ma PiS.
Zaloze sie, ze nie, gdyz nie plotlbys takich bzdur..
Przypomnij sobie, jakie wyniki gospodarcze miala Polska za rzadow PiSu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kochamjaktusk
  • kochamjaktusk
  • 08.03.2012 00:37

@No nie
I ty wierzysz, ze ten onlinowy brukowiec naprawde rzetelnie przedstawia glosy internautow?
Poza tym, policz sobie glosy PiSu i Solidarnej Polski razem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kochamjaktusk
  • kochamjaktusk
  • 08.03.2012 00:24

A sbcy z OBOP nadal wciskaja Polakom kit, ze Partia Oszustow i Zbrodniarzy ma taaaaaakie POparcie.
Biedny jest nasz kraj, jezeli takie zdegenerowane bydlo manipuluje Polakami jak chce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edo
  • edo
  • 08.03.2012 00:14

Poparcie PO będzie powyżej 20% chyba jeszcze przed długi czas. Z powodu TVN. Oglądalność 5 mln widzów. To rdzeń PO. Głównie ludzie z miast powyżej 100 tys. Większość z tych ludzi wiedzę o Polsce czerpie tylko z tej telewizji. Upadek PO może wiązać się tylko z upadkiem TVNu lub odstąpieniem tej telewizji z drogi manipulacji na własnych widzach. Ale same kłamstwa TVN nie dadzą zwycięstwa PO, co najwyżej pozwolą partii przetrwać. Może to jakaś pociecha. Chociaż Lis otworzył coś w stylu internetowego portalu opinii. Codziennie zaglądam i codziennie ataki na Kaczyńskiego i Pis. Od czasu do czasu artykuły "usprawiedliwiające" PO. I tak będzie jeszcze bardzo długo. Zapewniam was w jakikolwiek dzień wejdziecie, zawsze jakaś forma ataku na Pis i usprawiedliwianie PO. Ludzie nie głosują na PO ponieważ są głupi tylko dlatego, że są zmanipulowani.Tysiące ludzi aresztowanych za Pis. Wiedzą o tym. Ale wymienić jednej nie potrafią. Pamiętam rządy Pis, SLD AWS, i te PO. Moja chronologia jest następująca. PIS ponieważ nie kradł i dobrze zarządzał. SLD ponieważ dobrze zarządzał, ale kradł. AWS ponieważ źle zarządzał i kradł. PO ponieważ niszczy i kradnie i nawet nie próbuje cokolwiek zmienić, a czasu miał najwięcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kochjący PO
  • Kochjący PO
  • 07.03.2012 17:32

Ten sondaż robiło chyba KGB - oni bardzo kochają Platformę, zresztą Bula Komorowskiego również!

Komentarz został ukrytyrozwiń
V KOLUMNA
  • V KOLUMNA
  • 07.03.2012 16:57

....TYCH KTORZY WIDOCZNE JUZ ZLO...UWAZAJA ZA...DOBRO...UWAZAM ZA MALPY GDYZ BRAK IM ELEMENTARNEGO PIERWIASTKA SAMOZACHOWAWCZEGO JAKIM JEST....LOGIKA I KALKULACJA...KTORA NAS OD NICH ODROZNIA!...STRACH POMYSLEC ZE WIEKSZOSC Z KOMENTUJACYCH TU TO STUDENCI CZYLI PRZYSZLOSC INTELEKTUALNA....KTORYCH GLOWNA CECHA JEST JAK SIE OKAZUJE..... ANALFABETYZM MATEMATYCZNY...!