Facebook Google+ Twitter

Sondaż TNS OBOP: PO ma niestrawność. Zaszkodziły ACTA?

Według najnowszego sondażu TNS OBOP notowania Platformy spadły do historycznego poziomu 28 proc. Na PiS głosowałoby 26 proc, na Ruch Palikota 10 proc., na SLD 9 proc, a na PSL 5 proc. ankietowanych.

 / Fot. European People's Party/wikimedia/CC-BY-3.0Gdyby wybory odbywały się dzisiaj, Platforma Obywatelska miałaby poważny problem. W ciągu miesiąca jej notowania spadły o 9 pkt proc. do 28 proc. W sondażu OBOP drugi wynik uzyskał PiS - 26 proc. i jest to o 4 pkt proc. więcej niż w styczniu.

Kosztem Platformy zyskały też pozostałe partie. Na Ruch Palikota głosowałoby 10 proc. badanych, o 2 pkt. proc. więcej. SLD uzyskałby 9 proc., o 3 pkt proc. więcej. 1 pkt. proc. zyskał również PSL, na który oddałoby głos 5 proc. respondentów.

Pozostałe partie uzyskały wyniki plasujące je poza parlamentem. Solidarna Polska Ziobry - 2 proc., PJN - 1 proc. Nowa Prawica 1 proc. 18 proc. ankietowanych, deklarująca udział w wyborach, nie wie na kogo oddałoby głos.

Zdecydowaną chęć udziału w wyborach wyraziło 33 proc. badanych, 31 proc. raczej poszłaby głosować, 20 proc. na pewno nie wzięłoby udziału w wyborach, 12 proc. racze nie głosowałoby, a 4 proc. nie wie czy poszłoby do urn.
Według TNS OBOP, gdyby uwzględić tylko tych wyborców, którzy wiedzą, na jaką partię by zagłosowali, PO uzyskałaby 34 proc. głosów, PiS - 32 proc., Ruch Palikota - 12 proc., SLD - 11 proc., a PSL - 6 proc.

Sondaż TNS OBOP został zrealizowany w dniach 2-6 lutego na reprezentatywnej, losowej 975-osobowej ogólnopolskiej próbie osób dorosłych, metodą bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Qwaq
 • Qwaq
 • 18.02.2012 19:29

Szczecinianin przytacza PKB,ale nigdzie nie znajdzie pozycji DNB co oznacza Dochód Narodowy Brutto i nie zastanawia się dlaczego nie znajdzie, dlatego dalsze treści zawarte w wpisie są oparte na niewiedzy,dlatego nie nadają się do polemiki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Qwaq
 • Qwaq
 • 18.02.2012 19:19

Bzdura. Za całokształt spadają, za kręcenie lodów też, a i o aferach też pamiętamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Znowu Kowalski
 • Znowu Kowalski
 • 10.02.2012 22:40

Jest nowy sondaż OBOP-u PO -35% PiS -24

Komentarz został ukrytyrozwiń
idący pod prąd
 • idący pod prąd
 • 10.02.2012 21:54

A ja jestem zwolennikiem PO. W czasie całych ich rządów mieliśmy najwyższy wzrost PKB w całej Europie. I to mi wystarcza. Gospodarka, głupcy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 10.02.2012 21:51

Dajcie spokój, przecież Dodek to człowiek roku i b. dobrze gra w piłkę , a nawet w tenisa i b. się stara.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szczecinianin
 • Szczecinianin
 • 10.02.2012 20:03

Zwolennicy PiS-u nie chcą aby Kaczyński wrócił do władzy. Zdają sobie sprawę ,że pogrążył by Polskę i cofnął do XIX wieku .Panu Kaczyńskiemu marzy się PRL -bis , tylko w bardziej demokratycznym wydaniu .Podoba mu się centralizacja władzy , podoba mu się SB , nie podoba mu się przynależność do Unii Europejskiej , nie podoba mu się współpraca z sąsiadami . Za to każda rodzina dostała by klęcznik [ nie nie nie ,nie wyjazd do Egiptu ] , modliła się od rana . Poborcą podatków byłby Rydzyk . Uprawa ziemi trójpolowa , Komputery do konfiskaty bo to pornografia i piwo . Każdy by dostał rower bo prawko to zło a i ekologia chroniona .Kartki na mydło bo częste mycie skraca życie . Chore dzieci na 3 zdrowaśki do pieca itd itd ......nie psioczcie na Tuska bo ma łeb na karku i dodatni PKB!

Komentarz został ukrytyrozwiń

ACTA to nie "one" tylko "ono". Porozumienie A.C.T.A.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdaje się, że wciąż krążymy wokół obecnej sceny politycznej. Również ośrodki sondujące wskazują nam że scena ta jest zacementowana przez obecne ugrupowania. Tak jak Gowin nie przejmowałbym siespadkiem PO lecz wskazywał na co co powoli kluje się obok PO, PiS, PSL i innych dotychczasowych "dominatorów". Polska ma całe multum róznych partii a klują się wciąż nowe. Wszyscy widzą "dbałość" dotychczasowych "elyt" o naszą szarą rzeczywistość i szarego Kowalskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Znowu Kowalski
 • Znowu Kowalski
 • 10.02.2012 15:08

Sondaże ? mały pikuś !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 10.02.2012 14:58

Więc czas najwyższy by Platfusów zacząć gdzieś w połowie lipca ,taczkować . Sami władzy nie oddadzą a czekać dwa lata do wyborów ,to za długo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.