Facebook Google+ Twitter

Sondaż TNS. PiS ma najwyższe poparcie od lat. PO traci. Palikot poza Sejmem

PiS cieszy się poparciem 43 proc. respondentów, a PO - 32 proc. - wynika z sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP. Badanie przeprowadzono wśród osób, które deklarują udział w wyborach i wiedzą na kogo oddadzą głos.

Sonda

W wyborach parlamentarnych zagłosowałbyś na:

 / Fot. Piotr VaGla Waglowski, http://www.vagla.pl/Domena publicznaTuż za Platformą Obywatelską w sondażu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej, który ma poparcie 12 proc. badanych. Ostatnim ugrupowaniem, które znalazłoby się w Sejmie jest PSL (5 proc.) - podaje TVP Info.

PiS poprawił w ciągu miesiąca swój wynik o 3 punkty procentowe. Z kolei Platforma straciła 2 punkty. Przewaga Prawa i Sprawiedliwości jest najwyższa od kilku lat.

Do Sejmu nie wszedłby Ruch Palikota (3 proc.) Nowa Prawica pojawiła się w odpowiedziach 2 procent respondentów, a Solidarną Polskę i PJN wskazało 1 proc. pytanych.

Interesująco wygląda również sondaż poparcia przeprowadzony przez CBOS. Wynika z niego, że Donald Tusk ma dwa razy więcej przeciwników niż zwolenników. 23 proc. badanych popiera premiera, a 47 proc. wyraża niechęć do szefa rządu - czytamy w serwisie Dziennik.pl. Aż 57 procent wyborców poniżej 24. roku życia jest przeciwnych premierowi i jego rządowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Nie wiem, czy to był sarkazm we mnie wycelowany, ale rzeczą oczywistą jest, że głosujący na PO to ci sami imbecyle, co wyborcy PiS, tylko zamiast Kaczora wolą Donalda z czysto estetycznych względów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Rodacy pokazują, że demokracja JEST ustrojem krótkowzrocznych idiotów, gdzie w dodatku nie wypada o tym mówić głośno."

Całkowicie się zgadzam. Idioci to ci, którzy głosowali na Tuska wierząc w swym mało inteligentnym rozumku, że im się polepszy życie.A teraz mają czarne myśli rozmyślając bezustannie jakimi byli idiotami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

22% respondentów nie chce głosować , 35 % [ wynika z tego badania ] nie wie na kogo będzie głosować .
43 % dla PiS-u z ogółu 45% zdecydowanych głosować nie jest imponujące .PiS miał zawsze swój " twardy" elektorat .
35% niezdecydowanych to szansa dla innych partii i spadek % PiS .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam czarny rok 2005 i zwycięstwo PiS-u, byłem wtedy w gimnazjum. W dniu ogłoszenia wyników z kumplem chodziliśmy ze spuszczonymi głowami, przeklinając, na czym świat stoi.

Teraz już w gruncie rzeczy wszystko mi jedno. W tym kraju wiele więcej nie da się spieprzyć. Będę tylko dostawał drgawek na każdy przypadkowo zasłyszany zbitek słów "premier Kaczyński", ale mówi się trudno.

Rodacy pokazują, że demokracja JEST ustrojem krótkowzrocznych idiotów, gdzie w dodatku nie wypada o tym mówić głośno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co oznacza kolejne 4 lata takiego samego cyrku jak do tej pory.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wygra albo PiS albo PO. Żadna inna partia nie ma raczej szans wygrać w wyborach. Ponadto zdziwię się jeżeli do sejmu wejdzie więcej niż 3-4 partie

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czemu w sondzie nie ma RP za to są partie, które w wyborach nie startowały?

Komentarz został ukrytyrozwiń

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1003530_544055198976797_896751279_n.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jest to wynik ostateczny. Z sondażami różnie bywa. Poczekam na Republikanów, Nową Prawicę a przede wszystkim JOW.
Należy się spodziewać większej aktywności TVN i GW (w końcu nie mają pieniędzy z abonamentu lecz z dotacji i reklam rządowych)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.