Facebook Google+ Twitter

Sondaż TNS Polska. 8 punktów różnicy między PO i PiS

Według najnowszego sondażu TNS Polska zmniejsza się różnica poparcia między Platformą Obywatelską i Prawem i Sprawiedliwością. PO uzyskało 34 proc., a PiS 26 proc. poparcia. Ponad progiem wyborczym znalazły się również SLD, PSL i RP.

Sonda

Na jaką partię oddasz głos w wyborach?

Sala Plenarna w Sejmie. / Fot. Mateusz WawrowskiGdyby wybory do Sejmu odbyły się w połowie bieżącego miesiąca, wygrałaby Platforma Obywatelska z wynikiem 34 proc. poparcia. Drugie miejsce zajęłoby Prawo i Sprawiedliwość z 26-procentowym poparciem. Tak wynika z najnowszego sondażu TNS Polska, przeprowadzonego w między 6 a 9 grudnia na grupie 972 uprawnionych do głosowania.

Do Sejmu weszłyby również: Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe, w sondażu uzyskały 7-procentowe poparcie. 6 proc. głosów otrzymałby Ruch Palikota.

Natomiast poniżej progu wyborczego znalazły się partie Solidarna Polska, Nowa Prawica i Polska Jest Najważniejsza.

W sondażu 16 proc. osób zadeklarowało udział w wyborach, ale na razie nie zdecydowali na jaką partię mieliby oddać głos. Prawie "jedna czwarta" ankietowanych nie poszłaby do urn.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Już jedni uwierzyli mesjaszowi, który obiecywał przed wyborami cuda istny raj na ziemi, a teraz boso chodzą plując sobie w brodę i przeklinając jak mogli uwierzyć takiemu człowiekowi jak Tusk. Przemawiając językiem tyranów pociągnął za sobą naiwnych Polaków, którzy ślepo uwierzyli, że będzie się żyło lepiej. Śmiechu warte !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Roman- Lesiu, twórca wybitnych merytorycznych komentarzy , zapomniał nie tylko o swoim idolu, ale przede wszystkim o kulturze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Małkowski słoma z butów wychodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

roman koźmiński Wczoraj 21:28
Ocena: Ocena pozytywna 2 Ocena negatywna 2

Trzy lata !?? Kto z tymi dyletantami tyle wytrzyma ? Kaczor Donald jak się dobrze przyjrzeć, stracił pewność siebie i świeżość . Gdy tak się popatrzy na jego konferencje prasowe ,wygląda jak z krzyża zdjęty - widać że po nocach nie śpi. Zdaje sobie pewnie sprawę ,że po wyborach trzeba będzie odpowiedzieć za wiele ciemnych spraw, ta świadomość nie daje spokoju:))) [kasuj] . Komentarz merytoryczny. Magda Poranek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie żeby dyskutować o poważnych tematach trzeba do tego dorosnąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

może by tak inne tematy poruszać zamiast politykierstwa mizernego lotu? w przyszłym roku bezrobocie wzrośnie znacznie kraj ubożeje a tu tylko kaczki,samoloty itp

Komentarz został ukrytyrozwiń

P. Marku, w trudnych czasach ludzie zawsze szukali proroków i mesjaszy obiecujących raj na ziemi. A że często przemawiają retoryką Hitlera... zyskują posłuch ślepe zaufanie. A później? Później jakoś to będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ireneusz Kotlarz Wczoraj 21:38
Panie Ireneuszu, czyżby drugiego Mojżesza Pan dostrzegł w Kaczyńskim? Owe spostrzeżenie, to Pana autorstwa czy ktoś Panu tę prawdę zwiastował? Tak czy siak, dobrze, że Pan podzielił się tą prawdą z niewiedzącymi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wymiana PO na PiS możliwa, ale tylko raczej teoretycznie, pod warunkiem, że Tusk zrobi jakąś straszną głupotę tuż przed wyborami. Ponieważ Tusk największe głupoty już ma za sobą, reszta to już tylko balansowanie na cienkim poparciu społecznym i strachu przed następnym WIELKIM BUDOWNICZYM polskiego dobrobytu. Tak więc, niestety, żadnych zmian pozytywnych w aspekcie poprawy życia Polaków nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za 3 lata Kaczyński idzie na emeryturę , elektorat skurczy się o 30% . Następcy nie namaścił i po co to marzyć Panie Romanie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.