Facebook Google+ Twitter

Sondaż TNS Polska: Komu wierzyć w sprawie Smoleńska? 36 procent ufa komisji Millera

"Wiadomości" TVP1 przeprowadziły sondaż wśród Polaków, pytając komu wierzyć w kwestii wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. 36 procent badanych przyznaje, że ufa komisji Jerzego Millera, 14 procent zespołowi Antoniego Macierewicza, a 5 procent wybrało raport MAK.

 / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RP /  GNU Free Documentation License 1.2Z sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska wynika, że Polacy są zdezorientowani w sprawie katastrofy w Smoleńsku. Aż 45 procent pytanych nie wie komu wierzyć.

Jak donosi Dziennik, w kwietniu tego roku 34 procent badanych przyznawało że nie potrafi wskazać, które wyjaśnienia są dla nich przekonujące. Badanie przeprowadzane w dniach 22-24 października ukazuje, że liczba zdezorientowanych osób wzrosła o 11 procent.

Jak wynika z sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1, spadła liczba osób deklarujących, że przekonują je wyjaśnienia komisji Jerzego Millera. Pół roku temu za tą wersją opowiadało się 39 procent badanych Polaków. Porównując poprzednie i dzisiejsze wyniki, okazuje się, że wynik spadł do 36 procent.

Zespół Antoniego Macierewicza również stracił zwolenników. W kwietniu jego wersję popierało 22 procent badanych, a dzisiaj zaledwie 14 procent.

Stały poziom reprezentuje wynik zaufania do wersji rosyjskiego MAK.

Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski za pośrednictwem rozmowy telefonicznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

...miało być tylko 5% MAK! To jeszcze gorszy wynik. Więc dlaczego takie różnice w sondażu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polacy przede wszystkim z przymrużeniem traktują sondaże i nie wierzą mediom rządowym i zaprzyjażnionym Tak bym to określił!
36% wierzy komisji Millera a tylko 14% raportowi MAK. Przecież te dwa raporty Millera i MAK
To wsio rawno .... Miller przepisał raport MAK( ściągnął żywcem),więc nie rozumiem dlaczego takie różnice w sondażu??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.