Facebook Google+ Twitter

Sondaż TNS Polska: Platforma w górę, PiS i Ruch Palikota mocno w dół

Najnowszy sondaż opinii publicznej w sprawach poziomu zaufania do partii politycznych może mocno zaskakiwać. Przez polityków o zbyt impulsywnych i agresywnych postawach, punkty procentowe straciły ich ugrupowania.

Sonda

Na którą partię polityczną oddałbyś głos, gdyby wybory odbyły się dzisiaj?

Sondaż TNS Polska: Platforma w górę, PiS i Ruch Palikota mocno w dół / Fot. Domena publicznaTNS Polska - firma zajmująca się badaniem opinii publicznej, utworzona w wyniku połączenia się spółek: TNS Pentor i TNS OBOP - przeprowadziła w ostatnich dniach sondaż na temat poparcia partii politycznych. Okazuje się, że jeśli przed dwoma tygodniami na PO i PiS chciało głosować tyle samo badanych, to obecnie PO pod tym względem poszybowało w górę, a PiS mocno spadło. Z najnowszego sondażu wynika, że PO w okresie minionego miesiąca zdobyło aż 10 punktów przewagi nad PiS. Agencja TNS Polska wykonała badania na zlecenie programu TVP Info.

Na trzecim miejscu na podium - obok dwóch rywali - stanęła z wynikiem 16 proc. poparcia, partia Leszka Millera - SLD. Natomiast najgorszy wynik od pół roku uzyskała partia Ruch Palikota, zdobywając 7 procent. Na partię ludową PSL chce głosować 6 proc., a na Solidarną Polskę 3 proc. badanych Polaków.

Wyniki mogą zaskakiwać


Ten wynik może być zaskoczeniem dla polityków, bo Platforma od początku po jesiennych wyborach stale traciła w sondażach. Pół roku temu deklarowało chęć głosowania na nią 44 proc. respondentów, a na PiS - 26 proc. Ale od listopada 2011 roku, kiedy premier Tusk ogłosił Polakom potrzebę podjęcia zdecydowanych reform, poparcie PO zaczęło lecieć w dół, a partia Kaczyńskiego rosła w siłę i szła w górę.

Dziś okazuje się, że trend spadkowy Platformy stanął i po raz pierwszy od miesięcy sondaż TNS Polska wykazał, że partia premiera Donalda Tuska ma znowu dużą przewagę nad konkurencją. O ile jeszcze przed dwoma tygodniami, na dwie wyróżniające się w badaniach partie chciało głosować po 34 proc. badanych, o tyle obecnie poparcie dla Platformy wzrosło o 3 proc., a dla PiS spadło aż o 7 procent.

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (53):

Sortuj komentarze:

ryszar
  • ryszar
  • 26.05.2012 13:03

Poparcie PO w tej chwili 15-18%. Pracuje w sondazowni. Robia was w balona.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ale dlaczego
  • ale dlaczego
  • 26.05.2012 12:27

platforma,ale wiertnicza idzie w góre jak ją składają, bo ta od POpaprańsów idzie wngóre na stos zwłaszcza jak 2w1 opine bublicznom badają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
  • gosc
  • 26.05.2012 12:22

dlatego donaldino uciekl szybciej z Brukseli bo mu slupki spadly i musial podkrecic niesfornych ankieciarzy i media, to juz jest zabawa dla przedszkolakow albo dla takich tepych jak ruski,polacy juz w to nie wierza oprocz POmyjni

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.