Facebook Google+ Twitter

Sondaż TNS Polska: Platforma w górę, PiS i Ruch Palikota mocno w dół

Najnowszy sondaż opinii publicznej w sprawach poziomu zaufania do partii politycznych może mocno zaskakiwać. Przez polityków o zbyt impulsywnych i agresywnych postawach, punkty procentowe straciły ich ugrupowania.

Sonda

Na którą partię polityczną oddałbyś głos, gdyby wybory odbyły się dzisiaj?

Sondaż TNS Polska: Platforma w górę, PiS i Ruch Palikota mocno w dół / Fot. Domena publicznaTNS Polska - firma zajmująca się badaniem opinii publicznej, utworzona w wyniku połączenia się spółek: TNS Pentor i TNS OBOP - przeprowadziła w ostatnich dniach sondaż na temat poparcia partii politycznych. Okazuje się, że jeśli przed dwoma tygodniami na PO i PiS chciało głosować tyle samo badanych, to obecnie PO pod tym względem poszybowało w górę, a PiS mocno spadło. Z najnowszego sondażu wynika, że PO w okresie minionego miesiąca zdobyło aż 10 punktów przewagi nad PiS. Agencja TNS Polska wykonała badania na zlecenie programu TVP Info.

Na trzecim miejscu na podium - obok dwóch rywali - stanęła z wynikiem 16 proc. poparcia, partia Leszka Millera - SLD. Natomiast najgorszy wynik od pół roku uzyskała partia Ruch Palikota, zdobywając 7 procent. Na partię ludową PSL chce głosować 6 proc., a na Solidarną Polskę 3 proc. badanych Polaków.

Wyniki mogą zaskakiwać


Ten wynik może być zaskoczeniem dla polityków, bo Platforma od początku po jesiennych wyborach stale traciła w sondażach. Pół roku temu deklarowało chęć głosowania na nią 44 proc. respondentów, a na PiS - 26 proc. Ale od listopada 2011 roku, kiedy premier Tusk ogłosił Polakom potrzebę podjęcia zdecydowanych reform, poparcie PO zaczęło lecieć w dół, a partia Kaczyńskiego rosła w siłę i szła w górę.

Dziś okazuje się, że trend spadkowy Platformy stanął i po raz pierwszy od miesięcy sondaż TNS Polska wykazał, że partia premiera Donalda Tuska ma znowu dużą przewagę nad konkurencją. O ile jeszcze przed dwoma tygodniami, na dwie wyróżniające się w badaniach partie chciało głosować po 34 proc. badanych, o tyle obecnie poparcie dla Platformy wzrosło o 3 proc., a dla PiS spadło aż o 7 procent.

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (53):

Sortuj komentarze:

filip
 • filip
 • 25.06.2012 07:50

kto by glosowal na ruch palikota chyba ktos nie ma rozumu koscoly pozamykac przecerz to nasza kultura prawdziwa polszczyzna patriotyzm do polski naszej ojczyzny a pomyslmy marychuana to musi byc a jest potrzebna tyle bylo madrych rzedow nie bylo problemu

Komentarz został ukrytyrozwiń
schnitzel
 • schnitzel
 • 31.05.2012 23:01

Żeby odejść nieco od wojennej retoryki , pragnę zwrócić uwagę na fakt, iż partia Palikota, która przebojem wtargnęła na ławy parlamentarne od paru miesięcy zdaje się być w odwrocie. Wygląda na to, że kreowany ongiś na mesjasza lewicy pan Palikot nie zdoła jednak na dłużej utworzyć stabilnej siły politycznej , jeśli już teraz w sondażach przegrywa nawet z poobijanym po wyborach SLD - przynajmniej nie w tej postaci. Co z tego, że w błysku fleszy przechodzi do Palikota jeden poseł, jeśli niemal w tym samym czasie ze struktur regionalnych Ruchu, jak z tonącego statku uciekają kolejni działacze zawiedzeni pozorowaną przemianą swojego lidera. Na bazie przypadkowego zlepku ludzi z różnych środowisk o często zupełnie odmiennych światopoglądach trudno jest zbudować coś wartościowego. Tym bardziej, że wielu z obecnych polityków partii do parlamentu dostało się tylko i wyłącznie na fali medialnej popularności Palikota, nie odznaczając się niczym szczególnym w społecznościach lokalnych, z których się wywodzą. Nawet działania na froncie antyklerykalnym – najbardziej przez partię upodobanym - sprawiają wrażenie na siłę wymuszonych. Czyżby Ruch Palikota miał podzielić losy innych partii sezonowych?

Komentarz został ukrytyrozwiń
gklewski
 • gklewski
 • 28.05.2012 12:36

Tak, tak oczywiście PiS- jest beeee, a PO cacy. Mówicie do ściany, mój pies posikał się ze śmiechu!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 No Nie
 • No Nie
 • 27.05.2012 18:21

@ raz sierpem ......wam statystykę poprawiali członkowie PZPR , 30 vice ministrów było z tej partii w rządzie Jarosława .PiS to partia socjalistyczna , lubi rozdawać ale ten elektorat odchodzi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
razSierpem razMłotem
 • razSierpem razMłotem
 • 27.05.2012 15:39

~Jolka, mylisz się! W Polsce beda glosowac babcie z RM, konserwatywna wieś, młodzi z lepszym wykształceniem niż po licencjatach, zdecydowani prawicowcy z kregu niezalezna.pl i wpolityce.pl -- PO nie ma juz najmniejszych szans. Jej poparcie ok. 17% (PZPR miało ok. 10-12%) i stale idzie w dół. Za kilka miesiecy poczatek demokratycznej Polski. Wreszcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 27.05.2012 14:24

SONDAŻ OBOK ARTYKUŁU MÓWI SAM ZA SIEBIE !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 27.05.2012 09:35

Czyżby to był początek końca mafijnych rządów PO i koniec III RP ,na to się zanosi!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 27.05.2012 08:11

Oldo55 - wściekłości twoja jest taj wielka jak wielkie jest miłosierdzie Boże / chamstwo zresztą też/ To nic ci nie pomoże znów dostaniecie w "kaczy kuper/ Może chcdesz się założyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń
stud
 • stud
 • 27.05.2012 02:55

Ciekawe kto tym razem - zapłacił za sondaż...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
 • Gerard Stenc^
 • 27.05.2012 01:24

Dojadę,czy nie dojadę do poziomu sprzed 5 lat .Mafia pozwoli ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.