Facebook Google+ Twitter

Sondaż: Tusk traci zaufanie Polaków. Palikot "dogonił" Kaczyńskiego

Z rankingu zaufania do polityków przeprowadzonego na zlecenie CBOS wynika, że ostatnie dni nie były najlepsze dla Donalda Tuska. Ankietowani tracą do niego zaufanie. W przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego.

Sonda

Kogo najbardziej lubisz?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaW sondażu przeprowadzonym przez CBOS w dniach 8-14 marca na liczącej 1015 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski, badano zaufanie jakim darzymy polityków.

Ranking polityków, którym ufamy

Okazało się, że największym społecznym zaufaniem cieszy się nadal Bronisław Komorowski. Zaufanie do niego wyraża 68 proc. badanych. Jest to jednak o 4 proc. mniej niż w lutym tego roku. Na drugim miejscu z wynikiem 47 proc. plasuje się wicepremier Waldemar Pawlak. Trzecie miejsce zajmuje Radosław Sikorski - 45 proc. Tuż za nim jest Ryszard Kalisz, któremu ufa 43 proc. ankietowanych.

Ten miesiąc okazał się niezbyt dobry dla szefa rządu. Donald Tusk w notowaniach spadł na piąte miejsce. Dzieli je razem z Leszkiem Millerem z poparciem po 36 proc. Tusk odnotował największy jak dotychczas spadek zaufania, bo aż o 8 proc. W tym rankingu nie zmieniło się poparcie dla Zbigniewa Ziobry. Nadal utrzymuje się na 32 proc.

32-procentowe zaufanie odnotował również lider PiS, Jarosław Kaczyński. Jest to o tyle ciekawe, że poziom zaufania społecznego dla prezesa Prawa i Sprawiedliwości wzrósł aż o 5 proc. Szefowi Ruchu Palikota ufa tylko 29 proc. respondentów.

Ranking polityków budzących największą nieufność

Pierwsze miejsca w tej kategorii piastują wspólnie Janusz Palikot i Jarosław Kaczyński. Otrzymali po 48 proc. głosów. Dla prezesa PiS to dobra wiadomość, gdyż od dłuższego czasu był samotnym liderem, pisze newsweek.pl.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Jot-57
  • Jot-57
  • 31.03.2012 17:19

Patrząc kto jest tu najbardziej lubiany - wieję stąd na zawsze.
Amen +

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zuzia Dyndała.
  • Zuzia Dyndała.
  • 30.03.2012 20:56

Ale berety-patrz sondaż obok...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zuzia Dyndała.
  • Zuzia Dyndała.
  • 30.03.2012 20:46

A ja czytam i czytam i podziwiam mądrość Bronka,Donka i Januszka i mam wrażenie-Panowie machają nożkami w pieluszkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tymek Zielinski
  • Tymek Zielinski
  • 30.03.2012 10:45

I co to za glosowanie? Tu macie, w waszej gazecie glosowanie: 38% Kaczynski. Tak pewnie wyglada i inne glosowanie, a co piszagdzies tam, to lipa!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 30.03.2012 00:23

Donald Tusk ksywka "czerwony kapturek" budzić może zaufanie chyba tylko w ciemnym lesie gdzie rządzi sfora wilków a Donald "cz.k." jest ich tajnym kompanem.
Donald czerwony kapturek okiwać potrafi każdego a co dopiero polaczków , jak to nas nazywają "przyjaciele" moskale znani bardziej jako "Sfora".
A czyim że to dłużnikiem jest pierwszy gajowy PR imć Bronek K jak nie "przyjaciół..." ?.
No właśnie gajowy nie inaczej ale marzy by już na dobre wkraść się w łaski "Sfory". Z kolei Czerwony Kapturek ma w planie po panoszyć się troszkę po Brukseli. "Sfora" toże na to liczy a jakże. Takim oto sposobem ci ostatni zrealizują plan by oto rękoma polaczków pobuszować sobie po salonach brukselskich przybytków bez pytania Angeli czy Nicolasa ( nomen omen Mikołaja ) o zgodę.
Mk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 29.03.2012 12:59

Do "red". Przed chwilą kliknąłem na sondę i zobaczyłem, że Bronisława Komorowskiego i Waldemara Pawlaka nikt nie lubi. Natomiast Donald Tusk trzyma się nieźle i z tą sympatią Narodu nie zginie (jeżeli nie wychyli się znowu z pomysłem podszepniętym przez samego diabła). Skąd zatem takie wyniki tego rankingu? Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
didi
  • didi
  • 29.03.2012 10:44

Jarosław Kaczyński 49% :))))))))))))))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sylwester K
  • Sylwester K
  • 29.03.2012 10:43

Tusk traci zaufanie - byłbym zdziwiony gdyby było inaczej !Ten facet powinien być już we Wronkach ;albo w Rawiczu na wczasach !

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 29.03.2012 09:59

Bronisław Komorowski ???? hhhhhiiiii Polacy jeszcze tego człowieka dobrze nie poznali,co to za egzemplarz.

Przyjdzie czas to się dowiedzą co to za jegomość!