Facebook Google+ Twitter

Sondaż uliczny: PiS blisko PO, ludowcy na krawędzi

Jeśli wybory odbyłyby się dziś, wygrałaby je Platforma Obywatelska. Drugie mejsce zajęłoby Prawo i Sprawiedliwość, a trzecie Ruch Palikota - wynika z najnowszego sondażu ulicznego.

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk / Fot. Πρωθυπουργός της ΕλλάδαςZ sondażu wynika, że na PO głosowałoby 28,2 proc. ankietowanych, a na PiS niewiele mniej, bo 27,5 proc. Na trzecim miejscu uplasował się Ruch Palikota z poparciem 16,9 proc. społeczeństwa. Oprócz tych partii, dziś do Sejmu dostałyby się także trzy inne: SLD (11,2 proc), Solidarna Polska (6,3 proc.) oraz PSL (5 proc.).

Pozostałym partiom sporo brakuje do osiągnięcia progu wyborczego. Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego dostałaby 1,9 proc., a PJN, PPP i Prawica RP uzbierałyby razem 1,6 proc.

Z wykresu, zamieszczonego na stronie wybory.xaa.pl, można zaobserwować spadek poparcia dla partii Donalda Tuska oraz mniej więcej stałe poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego. W styczniu br. PO miała poparcie na poziomie 32 proc. (spadek prawie 4 p.p.), natomiast PiS - 26,8 (wzrost 0,7 p.p.). Dd ostatniego sondażu, przeprowadzonego 22 kwietnia, Platforma zyskała 0,3, a PiS - 0,2 p.p.

Sondaż uliczny przeprowadzony został między 29 kwietnia a 5 maja 2012 r. przez studentów nauk społecznych dla serwisu WYBORY.XAA.PL. Badanie przeprowadzone zostało metodą sondażu ulicznego na reprezentatywnej próbie losowo-kwotowej 2298 osób, z uwzględnieniem cech demograficznych i podziału terytorialnego (wg GUS). Błąd oszacowania wynosi 2 procent.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

L kompet
 • L kompet
 • 07.05.2012 22:25

PZPR -owcy, komuniści, cwaniacy mają kierownicze stanowiska, pozałatwiali sobie stanowiska, zarabiają dziś po 4, 5 a i 12 tys złotych. Kłania się dekomunizacja, której w Polsce nie było. To granda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rob Przerażon
 • Rob Przerażon
 • 07.05.2012 22:20

PO może ładnie wygląda, jest takie niby proeuropejskie, ale to co tu nieraz dzieje się w naszym kraju woła o pomstę do Nieba. Ludzie zdolni, z różnymi talentami, ludzie wykształceni nie mają w Polsce pracy! Politycy, Parlamentarzyści, Premier Donald Tusk może widzą problem, (albo nie widzą?), ale nic nie mogą zrobić! Podstawowym i niezwykle poważnym problemem jest to, że przez 23 lata w Polsce NIE BYŁO DEKOMUNIZACJI!! W instytucjach, spółkach dyrektorami są przefarbowani komuniści !, uczelniach PZPR-owcy, ciosani ,nauczeni przez Partię brzydkich cech ludzie znakomicie się odnaleźli w kapitalizmie. TO jest niebywałe na skalę Światową!! JUŻ DAWNO POWINNA BYĆ DEKOMUNIZACJA!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bracia Rojek
 • Bracia Rojek
 • 07.05.2012 10:43

PiS musi wrócić jeżeli nasze państwo ma przetrwać . Jeżeli mamy być krajem niezależnym, suwerennym to tylko zrobi to PiS .Agentura obecna zdemoralizowana do cna, tego nie zrobi, bo jest na usługach obcych wrogich nam państw! Jakie to państwa wszyscy dobrze wiemy z historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bracia Rojek Wczoraj 21:53
PiS wróci do władzy w "Glorii i Chwale"

Sam bym tego lepiej nie ujął. Nie w glorii i chwale tylko w "glorii i chwale" - czyli ich przeciwieństwie. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
 • bolek
 • 06.05.2012 22:02

nasz dziennik nie nadaje sie do czytania takie jest moje zdanie jakem bolek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bracia Rojek
 • Bracia Rojek
 • 06.05.2012 21:53

PiS wróci do władzy w "Glorii i Chwale" ,pózniej zrobi porządek w kraju, tak tak partia Fidesz premiera Orbana na Węgrzech. Nie ma innego wyjścia .Trzeba ratować kraj przed agenturą i krachem gospodarczym i tylko PiS może to zrobić!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Sowa
 • Sowa
 • 06.05.2012 21:34

PiS już nigdy nie wróci do władzy. Może sobie założyć księstwo Kaczorydzowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.M. to jest GOŚĆ !
 • A.M. to jest GOŚĆ !
 • 06.05.2012 21:16

NIEZMIENNIE POLECAM: Scripta publica probant se ipsa - Dokumenty urzędowe świadczą same za siebie (same z siebie są dowodami)
===========
-- kup "Nasz Dziennik" i zbieraj podpisy za TV TRWAM ! "Do triumfu zła potrzeba tylko aby dobrzy ludzie nic nie robili" - Edmund Burke

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bracia Rojek
 • Bracia Rojek
 • 06.05.2012 20:44

Jak Platfusy będą na krawędzi przejścia w stan wiecznego spoczynku, a póżniej zobaczymy ich w kryminale, wtedy będzie można to uznać za sukces. Na razie trzeba społeczeństwo edukować,by tą agenturalną przestępczą organizację odsunąć od władzy .... wszelkimi sposobami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
TED
 • TED
 • 06.05.2012 20:43

PO-JEBY --TUSUK RUCH FIUTA WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY DOŚĆ NIERUBSTWA I ZASŁANIANIA SIĘ PISEM DOŚĆ OKRADANIA POLAKÓW DOŚĆ KŁAMANIA !!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.