Facebook Google+ Twitter

Sondaż: warszawiacy mówią „nie” pomnikowi

Z sondażu MillwardBrown SMG/KRC wynika, że zdecydowana większość mieszkańców Warszawy nie chce, aby pomnik, upamiętniający katastrofę smoleńską, stanął na Przedmieściu Krakowskim.

Aż 69 proc. warszawiaków wyraża dezaprobatę dla postawienia pomnika ku czci ofiar katastrofy samolotowej z 10 kwietnia przed siedzibą prezydenta, w tym 51 proc. „zdecydowanie nie”. Zaś pomysł na postawienie pomnika popiera 26 proc. badanych („raczej tak” i „zdecydowanie tak”). Bez zdania jest co czwarta osoba.

Mieszkańcy stolicy uważają także, że krzyż postawiony w czasie żałoby przed Pałacem Prezydenckim, powinien zostać przeniesiony do kościoła św. Anny.

69 proc. badanych opowiedziało się za przeniesieniem krzyża do kościoła św. Anny. Co czternasty warszawiak uważa, że odpowiednim miejscem dla krzyża jest cmentarz na Powązkach. Zaledwie 6 proc. respondentów opowiada się za pozostawieniem krzyża przed Pałacem Prezydenckim.

Sondaż został przeprowadzony 25 sierpnia 2010 przez firmę MillwardBrown SMG/KRC na grupie 1000 dorosłych mieszkańców Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.