Facebook Google+ Twitter

Sondaż: Wg 62 proc. Polaków, politycy powinni badać się u psychiatry

Zdaniem prawie dwóch trzecich Polaków obowiązkowym badaniom psychiatrycznym powinni być poddawani wszyscy parlamentarzyści, członkowie rządu i prezydent – pokazał sondaż przeprowadzony przez Grupę IQS na zlecenie „Newsweeka”.

Sonda

Politycy powinni przechodzić obowiązkowe badania psychiatryczne?

 / Fot. Fot. PAP/Adam Warżawa/Kolanin CC by 3.0Na pytanie: czy parlamentarzyści, członkowie rządu i prezydent powinni przechodzić obowiązkowe badania psychiatryczne, tak odpowiedziało 62 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania było 31 proc. respondentów, natomiast 7 proc. nie miało zdania.

Szef Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Stop wariatom politycznym” Tomasz Dalski, który zbiera podpisy pod projektem wprowadzającym takie regulacje (mają objąć parlamentarzystów i samorządowców), komentując wyniki badania stwierdził, że wcale nie jest zdziwiony. Jego zdaniem wyborcy nie wiedzą na kogo głosują i skoro psychotesty przechodzi wiele grup zawodowych, to tym bardziej powinni przechodzić je ludzie sprawujący władzę.

Czytaj także: PO traci, a mimo to partii ufa 47 proc. Polaków

Przeciwnego zdania są oczywiście politycy. Poseł SLD Marek Balicki, z wykształcenia lekarz psychiatra stwierdził, że to metody rodem ze Związku Radzieckiego i że w ten sposób oddalibyśmy władzę psychiatrom.

W 2004 r. zwolennikiem wprowadzenia zaświadczeń o zdrowiu psychicznym dla kandydatów do Sejmu i Senatu był sam Jarosław Kaczyński, ale ostatecznie PiS zrezygnowało z tego pomysłu.

A co sądzą o tym nasi czytelnicy? Piszcie w komentarzach!

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

...Panie Ryszardzie, Pan Jaroslaw Kaczynski nie wypowiadal sie publicznie w tamtych czasach bo jest czlowiekiem z natury skromnym i stara sie unikac taniego poklasku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

...a czy ow Pies Panie Narod umie czytac licznik od Swiatla?...Rente z poczty przyniesc?...bo gry komputerowe pisac to i byle Buldog potrafi...mnie potrzebny jest Pies Zmyslny i Przebiegly...

Komentarz został ukrytyrozwiń
opserwator
  • opserwator
  • 01.08.2011 13:59

my Naród. Musiałeś bardzo dobrze robić Kaczyńskiemu podczas pozowania do bilboardu - ma taką zadowoloną buźkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 01.08.2011 10:31

Prezes Kaczyński jest pierwszym patritom po bracie Leszku. Komu zaszkodzi mała małpka i nikt nie jeździ wózkiem do golfa jak jest pijany. To FAŁSZ. Jak dużo męczy się Antoni Maciarewicz żeby wyjaśnić PRAWDĘ. Co piszecie głupstwa. Niech żyje PIS i jego przywódcy Jak chcecie mieć dobrze dobrze to róbcie dobrze dla PIS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, sądząc po niektórych "wystąpieniach" polityków myślę, że zaświadczenia powinni składać regularnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, sądząc po niektórych "wystąpieniach" polityków myślę, że zaświadczenia powinni składać regularnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
k.j
  • k.j
  • 31.07.2011 20:32

Nie tylko KLICH już dawno powinieni odejśc z rządu (powinni zostać zdymisjonowani przez premiera,szkoda że broni NIEUDOLNYCH MINISTRÓW) - niech leczy Poligłupa-studenci dyskutują - czy premier myślał o PO i PSL ? mówiąc o KRYTYKU i EUNUCHU ? OSTATECZNE WYNIKI WYBORÓW : PIS - 47% , PO - 28% , SLD - 4,05% , PSL - 3,5 % , PNJ - 0,01% , nie pójdzie do wyborów 14% . Nikt tak bardzo nie ignoruje ludzi i tak BARDZO ZADŁUŻA POLAKÓW , jak ten (nie)rząd : PO , PSL - (Śniadek) . Byliśmy cały czas okłamywani , że jesteśmy ZIELONĄ WYSPĄ, a teraz okazało się ,że jesteśmy CZERWONĄ WYSPĄ . Rządy PO i PSL to STRACONY CZAS - tylko OBIECUJĄ ,ale NIC nie robią . Studenci mówią : rząd ,premier,ministrowie,posłowie PO i PSL zachowują się jak SPECJALISCI mętnej wody , niekompetencji , cynizmu , hipokryzji , bezczelnej walki politycznej - ciągłej NAPAŚĆI i opluwania J.KACZYŃSKIEGO oraz około 10 ml. jego zwolenników WYBORCÓW PIS-u , ciągłego obwiniania za WSZYSTKIE PORAŻKI J.KACZYŃSKIEGO i PIS -przypomina to definicję obłędu wg premiera Tuska? Czerwona kartka w WYBORACH dla (nie)rządu PO , PSL . Przyjdzie zapłacić premierowi za : skok na KASĘ przyszłych emerytów -OFE ,nie ujęcie tych pieniędzy w długu publicznym-oszukiwanie ludzi i obciążenie tym długiem całego społeczeństwa w PRZYSZŁOŚCI , stocznię ,za zadłużenie budzetu prawie WSZYSTKICH miast (obligacje,kredyty,... - nie ujęte w długu publicznym ) ,za tragedię Smoleńską , służbę zdrowia , koleje ,drożyznę , za brak walki z ubustwem i bezrobociem , ... , POWODZIE (brak odbudowy wałów,rowów melioracyjnych,...) , ... anarchię,totalitaryzm (Staniszkis)?

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 31.07.2011 14:40

pstragpotokowy Dzisiaj 11:56

on ci mój i nie do sprzedaży.
ON I KSIĄŻKI PISZE, A I GRY KOMPUTEROWE MA W JEDNYM OGONIE
a gdybyś pan panie pstrąg widział jak on do stołu podaje, np karpia w galarecie.
a LUBISZ PAN PANIE PSTRĄG KARPIA W GALARECIE?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@KAZIU. Ja wiem co mówię - Ty mówisz co wiesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@myNaród-nie zarzucaj mi,że chwalę się czymkolwiek,chociaż zaszczycony jestem przynależnością do Solidarności-tamtej Solidarności i miałem również epizody z prześladowaniem mnie i mojej rodziny,mimo,że byłem tylko szeregowym członkiem ruchu.
Łukasz zarzucił mi że nie znam,a przecież znam.
Pokaż mi chociaż jedno wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego,od powstania Solidarności,do okrągłego stołu,chociaż jedno.


Pan Małkowski ma rację,nie lekceważę ich,tylko czasem sobie pożartuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.