Facebook Google+ Twitter

Sondaż. Wielka przewaga PO, tragiczny wynik PiS

W najnowszym sondażu CBOS PO ma ogromną przewagę nad PiS. Na partię Donalda Tuska w listopadzie zagłosowałoby 34 proc. badanych, a na PiS tylko 18 proc. Próg wyborczy przekroczyły również SLD i PSL. Ruch Palikota nie wszedłby do parlamentu.

Sonda

Na którą partię zagłosujesz w wyborach?

Sala plenarna Sejmu. Zdjęcie z 2010 roku. / Fot. Mateusz WawrowskiJak wynika z najnowszego sondażu CBOS, gdyby wybory odbyły się w listopadzie, do parlamentu weszłyby cztery partie.

34 proc. badanych, którzy zadeklarowali uczestnictwo w wyborach, zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. O 16 proc. głosów mniej uzyskałaby partia Prawo i Sprawiedliwość.

Próg wyborczy przekroczyły również dwie inne partie: Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 9 proc. i Polskie Stronnictwo Ludowe z 7 proc. głosów.

Poniżej progu wyborczego znalazły się partie: Ruch Palikota - 4 proc. i Solidarna Polska - 3 proc. Gorsze wyniki uzyskały partie: Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego otrzymała 2 proc. głosów, Polska jest Najważniejsza i Prawica Rzeczpospolitej po 1 proc. Polska Partia Pracy nie znalazła zwolenników w tym badaniu.

Jak wynika z sondażu CBOS, w wyborach parlamentarnych wzięłoby udział 59 proc. ankietowanych. 21 proc. badanych, którzy zadeklarowali, że przystąpią do wyborów, nie wiedziało na kogo oddałoby swój głos. 24 proc. badanych nie zamierza brać udziału w wyborach, a 17 proc. jeszcze nie zdecydowało się na udział.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

Brawo, każdy dzień przynosi dowody klasy naszej klasy politycznej niezaleznie od opcji, ale rodacy jakby głusi i ślepi, mozna i tak zawsze jakiś sposób na życie ustawić sobie na za 10 lat przypominajkę w telefonie z hasłem "myśleć"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba w tych wiadomościach nic nie ma oprócz co robi PiS i PO tak jak by w tym kraju już nic ciekawszego nie było tylko politykierstwo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agresja, nienawiść nie zaistnieje sama z siebie.Sposób rządzenia nie liczenie się ze zdaniem innych, podejmowanie decyzji szkodliwych dla ludzi, tolerowanie korupcji, to wywołuje złość, która z czasem przeradza się w nienawiść co z kolei daje impuls do wybuchowych planów. Źródła takiego stanu należy szukać w stylu rządzenia Platformy, to politycy Tuska ,jak i on sam wyzwala w ludziach pokłady nienawiści, które w innych okolicznościowym z pewnością ,by nie zaistniały, bo Polacy są pokorni, jednak do czasu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@M. Chorążewicz

Jak już lepić, to z rozumem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze wyznaję, że w tej informacji oraz w komentarzach pod nią najbardziej odczuwalny jest brak reakcji Użytkownika "roman koźmiński"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież ten sondaż nic tak naprawdę nie znaczy. Do wyborów jeszcze kupa czasu i wszystkie te wyniki się zmienią ze 100 razy. Czy naprawdę to jest takie ciekawe komu się ostatnio podniosło, a komu nie? Chyba tylko dla tych, którzy nie mogą wytrzymać bez kłótni czyja partia lepsza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu, nie mylmy wyniku z tendencją. Może i miał wtedy 4 proc., ale tendencję zwyżkową. Teraz widać wyraźną tendencję.

Oczywiście kampania wiele zmienia, ale RP może podzielić losy Samoobrony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed ostatnimi wyborami RP też miał w sondażach parę procent. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wynik PiSu jest tak mizerny, że nawet Donald ma się czym martwić :P

Mnie cieszy wynik Palikota. W końcu poniżej progu wyborczego. Pajacowanie przestało uwodzić wyborców...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Adrian Komiński Dzisiaj 22:01
To jest właśnie ten styl "lepienia" opinii publicznej, który ma dać gotowe rozwiązanie dylematu na kogo należy głosować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.